Sohbetimiz Bol Olsun! - Şubat 2021

• Resmi Gönderi

Lütfen mesajımı silmeyin

Akşam güncellemesi az bişey bozacak

İsmail canım kardeşim buna ancak akşam üzeri saat 5 den sonra çıkan NAOO verilerine göre bozup bozmamasının FARKINA varabiliriz :)

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• İsmail canım kardeşim buna ancak akşam üzeri saat 5 den sonra çıkan NAOO verilerine göre bozup bozmamasının FARKINA varabiliriz :)

Yok abi totem yapıyom tabikide herkesin temennisi her güncelleme artsın veya hiç değişmesin

• Sinan hocam yalnis bisey yazdiysam kusuruma bakmayin ,anlayamadım yazdığınız i da

• Resmi Gönderi

Sinan hocam yalnis bisey yazdiysam kusuruma bakmayin ,anlayamadım yazdığınız i da

Burada rütbe önemli değil demek istedim yanlış bir durum olsa özel mesaj ile yazarım kimseyi genelde kırmam

• Sinan heh simdi anladım hocam, zaten önemli olan huzur olmasi , rütbe olsa ne olur olmasa ne olur , :hs: puan istiyen varsa atarim vallahi , soylemesi yeterli , bana lazim degil

• Güneşli bir nisan (!) gününden selamlar herkese. Dışarısı 19 derece.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Eser14 ().

• CAN hocam tesekkur ederim , işin espirisiydi , fakat mahcup hissettim kendimi , iyi kalplisiniz :)

• tarantula

28 Oca 2021

Merhaba arkadaşlar yine bir büyük sistemin doğum sancılarını yaklaşık dünden beri yaşamaya başladık. Ancak bu doğumun sancısı öyle hafif bir sancı değil diğer sancılara benzemiyor. Zira sistem öyle sıradan bir bebek değil resmen dombili baykuş sistemi gibi bebek çok iri haliyle doğumu da o nispette zor olacak ancak işin sonunda KARTOPU gibi bir bebeğimiz olabilir ülkemiz adına. Dikkat ederseniz yılardır her türlü modelleri ve başka birçok meteorolojik verileri incelediğimde genellikle böylesine ciddi sistemler 10 15 gün öncesinden çıkarlar bazen modellerde kaybolurlar bazen ortaya çıkarlar ancak eninde sonunda o sistem gelir bazen son dakikada yamuk da yapabilir. Bu seferki sistem açıkçası hayli ciddi bir sistemi işaret ediyor ki bu sistem %51 ihtimalle gelecek kaldı ki kuzeyimizdeki batımızdaki birçok ülkelerin modellerini diyagramlarını inceledim yaklaşık 15 20 dakikadır. Gördüğüm şu ki oralardaki diyagramlar -15 -20 bandında hatta daha bile altında çalıştırmalar var. Buda demek oluyor ki devasa bir sistemin altyapısı hazırlanmakta. Bu sistem modellerde dünden beri ciddi ciddi ortaya çıktı muhtemelen bu gece ve yarın ki çalıştırmalarda da çıkacak zira diyagramları birisi kuyruğundan çekmiş aşağı doğru asılıyor onlar da bu sefer daha sakin bir şekilde çok fazla inat etmeden aşağıya iniyorlar gibi.

Günler öncesinden bu sistemin (yaklaşık 3 hafta öncesinden netleşmişti kafamda ve yazdım) karakteristiğini yazmıştım ve sistemin devasa bir sistem olacağını da ifade etmiştim o zaman modeller tek tük bir şeyler gösteriyordu tam da dediğim gibi önce modellerde çıktı sonra bir ara kayboldu malum şimdi nolde tekrar çıktı ve ne oluyor maşallah diyebileceğimiz bir sisteme evriliyor. İşte tahmincilik örneği bir sistem modelci olasm ben de geçen hafta dükkanı kapatıp gitmiştim buralardan. Bu iş sabır işi çünkü arkadaşlar gençlere de bunu hararetle tavsiye ederim yoksa modellere bakarsanız sonunuz hüsran olur ağlama duvarına döner forum.

• Twitterda bir yazı gördüm adam 17 Aralıkta 13-20 şubat sistemi gelecek -16 lar -20 ler gelecek demiş şok oldum helal olsun.

• Önündeki 15 Ocak sistemini görmüşmü peki :'D

:kralice::karyagisli::kar: 2022 EFSANESİ :kar::karyagisli::kralice:

• Resmi Gönderi

tarantula

Hocamız senelerdir bu işin içinde amatör olarak bir kaç kuşak yeni nesil ile bu hava işine gönül verenlerden olduğu için , Kendisine Özel üye rütbesini verdik .

Kendisinin yaşına da hürmet etmenizi tavsiye ederim bu sevda da koca çınar olan herkese selam olsun .

• Sinan bey çok teşekkürler bu onur birçok hediyeden daha değerli benim için zira birçok yöneticilik yaptım amatör forumlarda felan ama bu hediyenin benim için ayrı bir yeri olacak

• Resmi Gönderi

Sinan bey çok teşekkürler bu onur birçok hediyeden daha değerli benim için zira birçok yöneticilik yaptım amatör forumlarda felan ama bu hediyenin benim için ayrı bir yeri olacak

Aramızda olmanız, tahmin veya öngörülerinizi bizlerle paylaşmanız, büyük küçük herkesin yazdıklarına, eleştiri de dahil "olabilir"diyerek yaklaşmanız bizler için önemli ders niteliğinde.

iyi ki varsınız

:alkıs::alkıs: