HAVA KÖŞESİ (Coğrafyacının yeri)

• Herkese tekrardan merhabalar öncelikle aranızda olmaktan dolayı çok mutluyum.Beni güzel ağırlamanız için de ayrıca teşekkür ederim.Yaklaşık olarak 2 aydır sitedeyim bazı sebeplerden dolayı arka planda durmayı tercih ettim.Şimdi tamamen burada olacağım konu açma durumu bu sene olmayacak bu konudan devam edeceğim konu başlığı sabit olup ekstrem durumları buradan duyuracağım.Öncelikle 1 aydır sizlere söylediğim tarih aralığı vardı biliyorsunuz 11-13 civarı özellikle ben tahmin yaparken model paylaşımı olsun resim çizme şekil şukul olsun çok fazla sitede kalamadığım ve girip yazıp çıktığım için malesef o kadar ayrıntı veremiyorum ama söylediğimiz tarihler de mutlaka işaretler olur takip edin.

Gelelim 11-13 civarı beklediğimiz sisteme sistem 1-2 gün gecikmeli de gelebilir ayrıntılar yine olacak ancak şunu belirteyim modeller çok sıcak çıktı verdi diyagram bi ara kar ikonu bile koymadı falan ancak bu işin özellikle uzun tahmin işi 300 lü saatlere bakmak ya da modele endeksli diyagrama bakmak ile olmuyor zaten ana çıktı her zaman çözünürlük olarak diğer senaryolara nazaran kat kat daha yüksek olduğı için ana çıktıyı her zaman baz alın derim ben.Şimdi artık sistem 192 saatlere düştü tarih olarak tabi ki daha fazla saat var ancak sistemi 192 saat getirecek bugün itibari ile.Güncellemeler de 192 sonrası kurulum önemli öncelikle ege denizi civarı siklon oluşumu Sistemin temel kaynağı o siklon orayı koridor yapıp mutlaka yukarıda ki salınımı Azorun kuzeydoğu hareketi ile almamız lazım ki arkası çünkü ardı ardına gelebilsin.Beklediğim sistem önceki sistemler gibi hep telafuz ettim aranızdayken de sistemcik ya da hava da kar dışına çıkmaz dediğimz sistemler gibi değil.Bu sistemin potansiyeli yüksek soğuğu iyi ve ben izobarları güçlü oluşumu sağlam sistem bekliyorum.O yüzden takibe devam ay ortası sistrm ihtimali de %60 larda şuan da.Anlık yine buradan bildiri yaparım.

Herkese Tekrar teşekkür ederim.. B) :kralice: :kralice:

• cografyaciburak Hocam öncellikle hoş geldiniz. Bizi onure ettiiniz. Forumumuz sizin gibi Nâif güzel düzgün tahminciler ile değer kazanacaktır. Kişiliğiniz ve üslubunuz takdire şâyân, aramıza katılmanızdan gurur duyuyoruz.

• cografyaciburak Hocam öncellikle hoş geldiniz. Bizi onure ettiiniz. Forumumuz sizin gibi Nâif güzel düzgün tahminciler ile değer kazanacaktır. Kişiliğiniz ve üslubunuz takdire şâyân, aramıza katılmanızdan gurur duyuyoruz.

Sağol üstad :olumlu:

• Hocam hoş geldiniz

Degerli yorum ve tahminlerinizi özlemle bekliyoruz..tşk

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Pandora: Karkolik08 tarafından oluşturulan bir mesaj bu mesaj ile birleştirildi. ().

• Öğlen amerikan verilerine göre sapma 16 şubata doğru balkanlara doğru biraz daha kayabilir demiş.Güzel tarafı ise sapma haritası şuan bizi risksiz yani -7 civarı ortalamayı gösteriyor.Balkanlar kısmı değişecek gibi onda da azorun biraz daha batılaması demek öyle olursa zaten tadından yenmez işte o zaman azor yükseği uzaklaşırsa neler olmaz ki

• Hoşheldiniz Burak bey ****forumdan buraya tahminci olarak geldiniz hayırlı olsun Semih ve siz kadro güçleniyor

• **den takip edenler bilir konu açsaydım mini87 diye açardım.

Buyurun 87 de olanlar aşağıda yazıyor..

Son dakika haberi: 1987'nin efsane kış koşulları geri dönüyor. Şubat ayında başlayıp, Mart ayına kadar devam eden 1987 kışı İstanbul'u vurup geçmişti. İstanbul'da 18 saat kar yağmış ve kar kalınlığı neredeyse 1 metreyi bulmuştu. Saatlerce süren kar yağışının hayatı felç etmiş,

BEKLENTİ HİÇ UZAK DEĞİL.. :kralice: :kralice:

• cografyaciburak saygımız sonsuz ama 87 ve 87 yarısı felan demek şimdiden ne kadar doğru neye göre gfs nin öğle güncellemesine göre referans alacak isek vay halimize şubat 10 sonrası çorba durumunda şuan ecmde çözemedi 10-12 sonrasını.