HAVA KÖŞESİ (Coğrafyacının yeri)

• İzmire antalya merkeze kar yağdıran sistem iyi sistemdir.Potansiyelini günler öncesinden bağıra bağıra gösterdi..Siklonlar biraz engel oldu ama kısmet artık diyip önümüze bakacağız..iyi geceler

• Burak hocam gelecek sistemden g.dogu etkilenir mi bu sistemden hiç etkilenemedik

• Resmi Gönderi

hocam elinize emeginize saglik. sistem balikesir merkezin hemen 10km kuzeyinden baslamak uzere son 25-30 senenin en agir kis sartlarini getirdi. buna mini 87 diyebiliriz. koylerde yer yer 1 - 1.5 - 2 metre birikimler mevcut. zaten sehir merkezinde bile 60cm yi gecti. sizi tebrik ediyorum. yolarin acilabildigi yerlere kadar gittim su goruntuler ile karsi karsiya kaldim. cikamadigim yerlerde kar evleri damlari yutmus bugun ulasima acilacak diyorlar gidebilirsem cekecegim.

photo_2021-02-17_17-30-09 (2).jpgphoto_2021-02-17_17-30-09.jpgphoto_2021-02-17_17-25-21.jpgphoto_2021-02-17_17-26-51.jpgphoto_2021-02-17_17-26-54 (3).jpg

resimler ibirler davutlar mahallesinden bunun biraz daha ustu olan caypinar mahallesine cikamadim.

(bu arada o gordugunuz tek katli yapilarin tabaninda 50cm den fazla su basmani temeli var)

• Balıkesir çok iyi oldu sistem sonlarında,güzel görüntüler.Sındırgının Ulus dağı bölgesindeki köylerde 1 metre vardır kesin.+Dursunbey tarafında

• Harici İçerik twitter.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Burak hoca daha önce sizinde ifade ettiğiniz gibi bu beyefendi de sandıkları terk etmeyin demiş. Hadi hayırlısı.

• Hocam Ecmwf ve Gfs diyagramları da 24 25 Şubat tarihlerinde düşüş eğiliminde bahsettiğiniz tarihler yüzde 50 demiştiniz gelirse bu sistemin gücü yaşadığımız sistem kadar olurmu.

:kas:

• Hocam Ecmwf ve Gfs diyagramları da 24 25 Şubat tarihlerinde düşüş eğiliminde bahsettiğiniz tarihler yüzde 50 demiştiniz gelirse bu sistemin gücü yaşadığımız sistem kadar olurmu.

1-2 güne netleşir

• Gfs modeli sadece 2-3 diyagram sistemi veriyordu diğer modellerin hepsi artı değerlerdeyken ne oldu da bizim tarihlerimize sistem ışığı verdi gfs :) bu sene model takibi sadece hobbyniz olsun..yoksa sevinip üzülmeyin bakarak sizi çok yanıltır.

• 23-25 civarı gelecek olan sistem karadenizlileri güldürebilecek potansiyelli bir sistem.Merkezi gelirse bana göre karadeniz meyilli gelecek ama tabi ki tekrar söylüyorum sistem olasılığı hala %50 lerde.Oranı biraz daha yükselince buradan bildiririm sizlere

Beklentim %50-%50 devam ediyor olasılığı.Karadeniz merkezli beklentim de aynen devam.Muhtemelen gelirse o banttan inecek model de onayı vermeye başladı

• An itibari ile İstanbul 2021 Şubat dönemini Kar anlamında kapatmıştır.Mart ilk haftasını takip edebilir.

Karadenizi etkilemesini beklediğim 25-26 şubat dönemi karadeniz adına takip edilebilir ancak oranın da azor hareketiyle sistemi kaybetme ihtimali oldukça yüksek.Takip edilsin.

• 25-26 dönemi karadeniz adına da kaybediliyor malesef.Mart ilk haftası sistemi ile 2020-2021 kış dönemini kapatabiliriz..

• İstanbul mart ilk haftasını takip etsin. iç ve doğu kesimler için kış bitmedi..