HAVA KÖŞESİ (Coğrafyacının yeri)

• Alçak basıncın avrupaya sokulmasıyla havalar batı kesimlerden itibaren çift hanelere çıkacak.Yeni sistem takibi mart 1-2 gibi. Sistemi öteleyen sürekli atlantik üzerinden gelen örümcek abler oldu.Aşırı pozitif endeks ile beraber durağan havalar 22-23 civarı soğuma ve cephesel yağış ile son bulacak.Ardından ay başı takip edilip kış kapanacak veda edilecek.

• Alçak basıncın avrupaya sokulmasıyla havalar batı kesimlerden itibaren çift hanelere çıkacak.Yeni sistem takibi mart 1-2 gibi. Sistemi öteleyen sürekli atlantik üzerinden gelen örümcek abler oldu.Aşırı pozitif endeks ile beraber durağan havalar 22-23 civarı soğuma ve cephesel yağış ile son bulacak.Ardından ay başı takip edilip kış kapanacak veda edilecek.

Hocam şu 87 yi bir daha yaşarmıyız 🙏🙏🙏😪😪😪

• Evet 1 mart itibari ile beklentim olabilir şubatı kapadım kendimce.Gelecek olan sistem marta kaydı

Nasıl yani hocam iç ve doğu bölglere kar yagmayacakmi yani ben mi yanlış anladim

• Nasıl yani hocam iç ve doğu bölglere kar yagmayacakmi yani ben mi yanlış anladim

23-24 gibi iç kesimler etkileyecek bir sistem var.Sahil kesimler için beklenti yok.Martta da zayıf bir sistem olabilir bakalım.

• 23-24 gibi iç kesimler etkileyecek bir sistem var.Sahil kesimler için beklenti yok.Martta da zayıf bir sistem olabilir bakalım.

Sinan hoca kardağ diyor hocam siz etkili sistem yok diyorsunuz bir sey anlamadım

• Marta geçişte diyagram daha da düzelecek.Mart 1 ile sistem kapımıza gelebilir..şubat son günü belki kurtarır ama benim için vasat bir şubattan sonra mart 15 e kadar aktif bir kış bekliyorum sonra veda dedik zaten.

• Hocam marmara bölgesi için önümüzdeki sistem için öngörünüz nedir?

• Hocam marmara bölgesi için önümüzdeki sistem için öngörünüz nedir?

Güneyi belki kar alır.İstanbula kar beklentim yok sahil için.Son çıktıya göre sistem gücü artarsa yine konuşuruz