HAVA KÖŞESİ (Coğrafyacının yeri)

• cografyaciburak

Hocam Sizden de Ufak Detaylar Bekliyoruz .

Bu Sene Yanılsak da Yanılmasak da Gönüller Bir .

İstanbul için ortalama 10 cm örtü olacak.Kar almayan yer yok gibi diyebiliriz izmir dahi kar alabilir.

İstanbul 11 mart sabahına yoğun kar geçişleri ile uyanacak dek bantları daha sık olacak.Kapanış sıcaklık sorunu olmaz ise görsel şov ile bitecek.Pazartesiye kadar sistem aktif olacak

• İstanbul için ortalama 10 cm örtü olacak.Kar almayan yer yok gibi diyebiliriz izmir dahi kar alabilir.

İstanbul 11 mart sabahına yoğun kar geçişleri ile uyanacak dek bantları daha sık olacak.Kapanış sıcaklık sorunu olmaz ise görsel şov ile bitecek.Pazartesiye kadar sistem aktif olacak

Teşekkür ederiz hocam

• Resmi Gönderi

İstanbul için ortalama 10 cm örtü olacak.Kar almayan yer yok gibi diyebiliriz izmir dahi kar alabilir.

Hatay-Maraş-Osmaniye için yorumunuz ne olur hocam?

• İstanbul için ortalama 10 cm örtü olacak.Kar almayan yer yok gibi diyebiliriz izmir dahi kar alabilir.

Hocam zahmet olmazsa Ordu merkez için tahmin alabilir miyim

HEDEF HAVA HARP OKULU ✈

izmir dahi kar alabilir allahına kurban senin :):)

• Vorteks cumartesi pazar arasına geçişte karaya çıkacak gibi duruyor gece saatleri olması bir avantajdır iyi değerlendirilmeli.

Toplam anlamda istanbul adına güney sahillerde 5-10 cm birikim idealdir avrupa yakası batı kesimleri 20-30 cm civarı alacaktır beylikdüzü tarafları dikkatli olmalı.Anadolu yakası iç kesimleri ile karadeniz hattı dikkatli olmalı.Bölge bölge miktarlar fark yaratacak gibi

• Resmi Gönderi

cografyaciburak

Eline Sağlık hocam

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• ACİL UYARI !!

Yarın sabah saatleri itibari ile ( 06.00 ) istanbulun batısından başlamak üzere ciddi kütleler ve yoğun kar yağışları başlayacak 8 sularında istanbul avrupa yakası için yoğun bir yağış bekliyorum dikkat edilmeli yağış esnasın da sabah saatleri olması sebebiyle günün en soğuk anına denk geleceği için ufak bir tutunma dahi zeminde sorun yaratır sürücüler dikkatli olmalı kademe kademe gideceğiz şuan için yarın öğlene kadar avrupa yakası ağırlıklı kütleler bekliyorum rüzgar poyraz yönünden sert esecek.. Anadolu yakasına saatler ilerledikce yağış akacak kar almayan örtü olmayan yer kalmayacak tadını çıkarın 10/03/2022 den bahsediyoruz asfalt gözükmesin yeter ama ben bi en az 10 bekliyorum

• 11.03.2022 için yarın öğlen yine son duruma bakar not yazarız.Yağış kestiği an sıcaklık sahil bandında 2 c aşabilir bu da yağış anında tutunmanın erimesi demek olacak.Birikim yapacak örtü perşembe akşam itibari ile olacak

• ACİL UYARI !!

Yarın sabah saatleri itibari ile ( 06.00 ) istanbulun batısından başlamak üzere ciddi kütleler ve yoğun kar yağışları başlayacak 8 sularında istanbul avrupa yakası için yoğun bir yağış bekliyorum dikkat edilmeli yağış esnasın da sabah saatleri olması sebebiyle günün en soğuk anına denk geleceği için ufak bir tutunma dahi zeminde sorun yaratır sürücüler dikkatli olmalı kademe kademe gideceğiz şuan için yarın öğlene kadar avrupa yakası ağırlıklı kütleler bekliyorum rüzgar poyraz yönünden sert esecek.. Anadolu yakasına saatler ilerledikce yağış akacak kar almayan örtü olmayan yer kalmayacak tadını çıkarın 10/03/2022 den bahsediyoruz asfalt gözükmesin yeter ama ben bi en az 10 bekliyorum

Anadolu yakasına o ciddi kütleler aynı şekilde gelecek mi yoksa hafifleyerek mi gelir . Üsküdar merkezdeyim.

• Girdap konusunda ocakta gelen girdap gibi etkili olacağını düşünmüyorum neden ?

Karadeniz ortalama 7-8 c civarında yani daha da soğudu deniz.Bu da bir alçak sistemi doğurması için arada ki sıcaklık farkı ne kadar çok olursa tepkime o kadar fazla olur.Girdap günün sabahı kuvvetlenerek daha da batıdan çıkmıştı bunda modellerin o kadar yanılacağını düşünmeyip etkisinin de yarısı kadar olmasını ama yine vurduğu yerde etkin kar birikimi yapabileceğini söylemek lazım

• Anadolu yakasına o ciddi kütleler aynı şekilde gelecek mi yoksa hafifleyerek mi gelir . Üsküdar merkezdeyim.

Rüzgarın yıldıza dönmesiyle anadoluyu da kütleler kaplayacak ancak önce avrupa yakası boğaz hattı ve anadolu yakasının kuzey kesimleri sisteme giriş yapacak