#ErenKISMET Sistemi Şimdigörü ve Soru-Cevap

• Resmi Gönderi

Bu Sistemde, Sistemin Tamamını Kapsayan Tahmin Yapılmayacak.

Sistemin Başından İtibaren Her Gün Şimdigörü (Nowcasting) ve Analizler Yapılıp Paylaşılacak, Soru-Cevap Yapılacak.

Konu Cuma Günü Açılacaktır. Diğer hocalarımız da dilerse buradan Şimdigörü Analizlerini paylaşabilir.

Tüm ülkenin faydalanabileceği bir sistem olması dileğiyle. #ErenKISMET

ERENKISMET1.png

Amatör Meteoroloji Camiasını Da Birleştiren Bu Sistem Çok Şeye Gebe :kar::kralice:

• İstanbul Cuma Günü İçin Nowcasting

Artık kendi alanımız "nowcasting" yapmanın keyifli vaktleri geldi. ?

İstanbul'umuzda güneşli, ılık ve lodoslu bir güne başladık.

Sıcaklıklar bugün Anadolu Yakasında yer yer 20 dereceyi aşabilir.

Geceden itibaren etkileyecek soğuk oklüzyon cephesiyle İstanbul'un batısında ara ara gökgürültüleriyle başlayacak yağmurla birlikte sabaha karşı sıcaklıklar çok sert şekilde düşüyor. ⛈️

Dip katmanlardan hızla ilerleyen soğukla , sabaha sıcaklıklar 0 +4 bandına iniyor.

Yağış sona doğru karayel fırtınası ile birlikte sulusepken ve kara dönüşüyor. Kısa süreli ama yüksek semtlerde izlemesi keyif verici olacak.

Çok ciddi bir örtü oluşumu olmasa da Ümraniye, Şişli, GOP ve Başakşehir gibi karasal yerler kısa süreli beyazlayabilir.

20210211_102154.jpg

20210211_102152.jpg

• Resmi Gönderi

İSTANBUL ADINA BEKLENTİM ALTTAKİ HARİTALARDAKİ GİBİDİR

İSTANBUL PAZAR.png

İSTANBUL GENEL.png

DEK BEKLENTİSİ YEREL OLARAK DEĞİŞKENLİK GÖSTEREBİLİR. DENİZ ETKİSİ KAR YAĞIŞLARI BİR İLÇEDE YA DA BELLİ BİR HAT ÜZERİNDE DAHA ISRARCI OLURSA BU BÖLGEDE TOTALDE 30CM ÜSTÜ BİRİKİM OLABİLİR. UZUN LAFIN KISASI HARİTADA 30CM> DEĞER VERİLEN BÖLGELERİN TAMAMINDA 30CM ÜSTÜ KAR OLACAK DEMEK DEĞİLDİR!

SORU CEVAP KISMINA GEÇİYORUM.

• Resmi Gönderi

Hoca Bursa'ya kar ne Zaman başlar yarın başlar mi

Boşverin bugünü hocam Pazar günü ilk saatlerden itibaren Bursa uçuşa geçiyor. Marmara'da en çok kar alacak illerden biri.

Hayirli olsun, daha degisebilir ama Istanbul icin gun gun yagis beklentisini yazabilir misiniz?

Carsambadan sonra kesilecek mi yoksa cumaya kadar devam ediyor mu?

Haritada İstanbul tahminim var hocam. Gün gün yağışlar değişkenlik gösterecektir.

CAN hocam Samsun 102h dan sonra soğuk sıkıntisi çeker mi ? Teşekkür ederim

Samsun'daki soğuk sıkıntısı 16'sından sonra tamamen kalkıyor.

Zonguldak'ın durumu ne olur?

Gömülür.

Yeni konu ve sistem hayırlı uğurlu olsun, üstad Samsun 15 i ve 16 sı gibi uzun süreli cephesel ardından DEK alma ihtimali yüzde kaç gibi ? Yani sence ne şansta olur gibi artık. Yağış haritalarında tüm modeller gömüyor ama hala 3 4 gün var sayılır senin fikrini merak ettim. Bir de Cumartesi günü detaylı bölge tahminleri bekliyoruz saygılar.

Samsun'un DEK alma ihtimali %100. Cepheden sonra DEK yağışları olacaktır.

Bu sistemde Küçükçekmece Atakent kaç cm kar alır?

Haritada belirttim hocam.

Sarıyer diğer bölgelere göre ne durumda kalır hocam sıcaklık açısından ?

Haritada belirttim hocam. Sıcaklık sıkıntısı yok.

Konumum icin cm verebilirmisiniz ortalama

bahcelievler ne olur hocam ?

İstanbul için 16 şubattan sonra gelen siklon avrupa için iyi kar bırakırmı bugün çok bozdu da

Kocaeli Gölcük ne durumda olur kaç cm alırız ilk kar ne zaman başlıyor pazar akşamı mı

İstanbul haritasında belirttiğim değerlerden gidersek Senin oralar da 30cm üstü birikim görür.

Merhaba Can hocam, Salı gününden sonra oluşan dekler Güney Marmaraya Karacabey, Bandırma, Manyas hattına kadar inebilir mi?

İnebilir.

Bugün cuma saat 7.40 dışarıda güzel bir kar yağışı mevcud. İstanbul Arnavutköy olarak o yoğun kar yağışı şu an kaç ile kaç arası gözüküyor ? Teşekkürler ❤️?

Pazar günü ilk saatlerden itibaren gözüküyor.

Hocam merhabalar . İstanbul bakırköy olarak en iyi ve en kötü ne alırız ? İhtimaller nelerdir ?

Pendik sahil ne olur abi

Tuzla 85 rakım ne olur abim

Pazar ve pazartesi oluşan sıcaklık sorunundan bahsediliyor. Peki sultangazi (150 metre) sıcaklık sorunu yaşar mı pazar pazartesi günleri? Saf kar alabilir miyiz?

Haritada belirttim hocam. Sıcaklık sorunu yok konumunuzda.

Can abi haritalara bakarsak çok güzel karlar alıyoz bolgem adına sizin fikirlerinizi çok merak ediyorum Teşekkür ederim

Çok güzel kar alacaksın diyorum ben de.

Pazar akşamı kar başlayıp pazartesi sabahına 30 cm kar ile mi uyanacagim yanii

Cevapladığım son sorun, hayır totalde 30cm garanti.

hocam şırnak şenoba köyü kar alırmıyız konu hayırlı olsun

Rahatça alırsınız ancak ayın 17'sinden sonrasını beklemeniz gerekli

Kocaeli Başiskele/Yuvacık ne kadar alır ?

Kocaelide ilçe fark etmez her yer +30 cm

Kurtköy güzel bir miktarda kar alır mı? Ve Pendik Sahil de kar yağışının bir süre sulu kara döneceği söyleniyor. Kurtköy'de de dönmesini bekliyor musunuz hocam?

Kurtköyün rakımı 100 üzerinde. Su oranı biraz yüksek kar a dönebilir yani kar kalitesi biraz azalabilir belli süreliğine ancak sulukar ya da KKY beklemiyorum.

Hocam Mersin’de seyirlik kar ihtimali hala var mı ?

Kesinlikle seyirlik kar ihtimali var.

Peki hocam GFS sabah güncellemesinde kocaeliye 90cm gösterirken ecmwf 65cm gösteriyor neden?

Hocam çözünürlük farkı. Yarın öbür gün de ICON 30 cm verebilir mesela. Global modeller abartmayı sever.

Pendik sahil kar ne zaman başlar abi

Bugünü yok sayıyorum. Pazar gecesi ilk saatlerde başlar

Hocam Ordu'da ne zaman başlar kar yağışı ve 62 cm olan rekorunu kırma ihtimali var mı

Pek sanmıyorum hocam kırılacağını, kar ise salı günü başlar gibi duruyor.

İzmir seyirlik kar alır mi

İhtimal var.

Hocam Zonguldak ne zaman başlar ne dersin yorumun ne olur 120 Rakım

Pazar günü şov başlar hocam. Geçen seferki gibi gömüleceksiniz.

Hocam, Manisa'nın güneyi ve güneydoğusu güzel kar alır mı? Kar haritalarından daha fazla görür müyüz? Teşekkürler :)

Manisa Pazartesi'den itibaren yağış alır. Güzel bir örtü ve birikim bekliyorum haritalardan bağımsız olarak :)

hocam samsun içinde cm tahmininiz olabilir mi?

CM tahminine gerek yok 30 cm üstüne ne yağarsa kardır hocam. İçinde gömülürsünüz artık kar ın :D

Hocam Adapazarı'nda kara bacağımı attığım an bacağım saplanır mı :)

Kaybolur hocam bacağınız :D

can hocam kıyılar için düzelme mümkün mu sizce

Bozulma görmüyorum ki düzelmeden bahsedelim. Tahminimi haritada belirttim hocam.

hocam merhaba samsun için bir lapa tabiri var birde küçuk tane hali var kücük tane kar yagisini ne zaman goruruz hocam ?

Hocam o yağışın tipine göre değişir şu an o değişimi bilmek mümkün değil. Ancak DEK yağışlarında genellikle büyük taneli olur yağışlar. Cephelerde tipi şeklinde görülebilir.

Hocam Trabzon Sürmene 300m kar ne zaman başlayabilir?

Salı günü hocam

Hocam Giresun Merkez kaç cm olur ve ne zaman başlar tahminen

Salı başlar içinde yuvarlanıp iglo ve kardan ev yapacak kadar kar olur.

Konumum pazar günü içinde ne kadar kar alır ve ne zaman başlar :coksıcak:

Haritada belirttim. Pazar ilk saatlerde başlar.

CAN hocam bu oluşan ikinci siklonun istanbul’a etki edecek bir rotaya girmesi mümkün mü? Çünkü çok güçlü bi cephe niğde civarı yerleri gömücek bize etki etme olasılığı var mı?

İkinci siklonun etki etmesi zor. Doğudan ilerleyip ülkeden çıkıyor.

Değerli hocam Doğu Karadeniz sahil kesimleri için özellikle Trabzon için görüşlerinizi de alabilirmiyiz...

Salı günü kar başlar, kar içinde yüzenler olur.

tokat erbaa nasil görünüyor tahminlere göre

Hocam Salıdan sonra Tokat kopmaya başlıyor en az diz boyu kar olur.

Can hocam harita cm tahmininizde esenler acaba hangi renk içinde pek göremedim de :)

Konumunuz arada kalıyorsa siz de renklere bakarak arada bir değer kurun kafanızda hocam :)

hocam sakarya kıyı kesmi ne olur DEK alır mı

Alır hatta gömülür.

Hocam son sorum Şırnak şenoba için cm verebilirmisiniz yoksa erken mi

Bol bol kar olur hocam doya doya tadını çıkarırsınız.

Can Hocam merhaba, yeni güncellemelere göre Bartın için de bir yorum yapabilir misiniz rica etsem.

Kar da olur üstüne bir de gömülür. Tadını çıkarın :)

g.doğu beklentiniz nasıl hocam.. Konumum tatmin edici bi kar Alabilir mi.. Teşekkür ederim.

Hocam konumunuz biraz sınırda ve zaman lazım ancak 18'inden sonra şansınız var gibi.

Ankara için durum nedir hocam?

Kar olur örtü olur yorgan da olur :)

Kemalpaşa’ya kar yağacak mı?

Kar görülme ihtimali var ve düşük değil hocam.

Can hocam Kırıkkale ne durumda ? Görüşlerinizi merak ediyorum

Kar olur, örtü olur.

CAN hocam bu sistemde Tokat 50 cm uzerisini görebilir mi?

Hocam Salıdan sonra Tokat kopmaya başlıyor en az diz boyu kar olur.

hocam göller yöresi ve beyşehir için tahmininiz nedir ?

Salı'dan sonra kar da olur örtü de olur buzun üstünde kayak da yapılır :D

hocam konumum 30 cm üzeri görürmü sizce ve bu sistem 2004 , 85 , 87 olacak diyorlar bu konu hakkında bi düşünceniz varmı ?

Kar açısından Abartı yorum. Soğuklar ise çok uzun süreli. Haritada verdiğim değerler ve o aralıkta bekliyorum hocam en az.

doğu trakya için nasıl olur bu sistemde çerkezköy çevreleri

Örtü olur ancak Trakya diğer bölgelere daha az örtü alacaktır.

CAN hocam ikinci siklonun etki etme ihtimali zor demiştiniz ama gfs güncellemesinde daha batılı sanki biraz kuzeye hareket etmez mi?

Hocam siklonun etki etmesi zor dediysem bir nedeni vardır. Yüksek basınç girmiş oluyor çünkü o zamana kadar. Siklonik yağış almıyor İstanbul.

hocam ümraniye 120 rakım ne düşünüyorsunuz iyi kar alır mıyız ?

hocam ben soruyorum

22 si ve ya 22 sinden sonraki sistem icin belirti varmi çünkü ard arda gelcek görünüyor

Salih #ErenKISMET sistemi çok uzun süreli. Peş peşe salınımlar inecektir tarihi net olmamakla birlikte.

CAN Hocam benim nasıl olur Karamürsel’in köyü. Ayriyetten dek alma şansım varmı.

En az diz boyu kar olur. Fotoğraflar bekliyoruz.

Can abi malum ben konumum itibariyle dek alamiyom Cephe yagislari yeterince kar birakir demi

Dek'lerden de kar alırsın cepheden de.

Hocam saygılar, konumumda pazar-pazartesi yağışlardan sonra birikim ortalama kaç cm olur?

15cm üstü bekliyorum en az.

Hocam selamlar izmit merkezde yaklaşık 20rakim sıcaklık sorunu varmı ve ortalama örtü beklentiniz nedir ?

Pazar günü 3-10 cm geri kalan günlerle 20-25 cm üstü bekliyorum.

hocam sizce silkonun ankaranın doğusundan yükselme şansı var mı şu saaten sonra

Doğudan geçiyor ancak İstanbul'a daha yakın geçeceğini sanmıyorum artık.

Can hocam Bursa nilüfer sıcaklık sorunu var mı pazar pazwrtesi

Yok

Hocam başarılar , manyas-Balikesir olarak Siklondan sonra DEK yagislarindan nasibimizi alirmiyiz ki , rüzgar yönü bizi işaret ediyor mu acaba, 2017 deki gibi mi olur 40 50 cm kar (:

Alırsınız. Marmara'da şanslı illerden Balıkesir. 20 cm garanti derim.

Hocam Samsun Terme kaç cm alır lütfen görün

CM vermeye gerek yok güzel kar görür Samsun. Örtü olur.

samsun tekkekoy 18 subat yagis yok gozukuyo duzelirmi

Ondan öncesinde var hocam. 18 Şubat'ta olur mu bakacağız daha sonra.

CAN hocam Malatya için beklentiniz nedir ne kadar yağış alabiliriz sizce

Malatya sıcaklık sorunu yaşayabilir.

Peki Konya ?

Konya da örtü görecek hocma.

Hocam bu soru ne kadar önemlidir bilmiyorum ama merak ettim. Donan yağmur görülebilecek yerler varmıdır bu sistemde ?

İlla ki vardır. Sıcaklığın kar değerlerine inmediği yerlerde yağmur görülür :)

Şuan gfs ve emcwf ne durumda ?

Önceki günlere göre değişimler var. Sistem iki aşamalı bir hale geldi.

Hocam selamlar, uzun süredir uzun süre kalamıyodum site de, affola. Konumum adına ne zaman "İŞTE KAR BAŞLADI" diyeceğimiz saat gün olur. Birde haritaları inceledim fakat benim oturduğum yer Ataşehir Esatpaşa, Ataşehir kuzeyinde kalıyor,10-15 cm mi alıcam yoksa 3-10cm mi pek anlayamadım. Son sorum, deklerle yine +30cm mi yoksa 15+30cm mi ? Konumum biraz sıkıntılı. İyi tahminler dilerim hocam CAN

Arada kalıyorsan haritada o zaman o ikisinin arasında bir değer düşün hocam. Mesela tam 10 cm civarı ya da tam 15 20 cm civarı olabilir.

zonguldak icin sistem bozuldu diyolar dogru mu hocam?

Diz boyu kar bozuldu demekse öyledir o zaman. Ayrıca sağdan soldan duyduklarınız ile bana tekrar gelmeyin dostlar. Cevabım tektir ve birdir.

Hatay Antakya kar yağışı alır mı

İhtimal düşük.

hocam kocaeli izmit yeşilova tarafları sahile yakin değilim rakim 50 pazar akşamı pazartesiye geçişe ne diyorsunuz

Kar olur örtü yapar hocam

bazıları bursa yağmur yağacak falan diyor ne düşünüyorsunuz varmı bi 30cm

Bursa rahatça diz boyu kar alacaktır hocam.

Avrupa yakası guney sahili 18 subata kadar garanti ne kadar birikim olabilir?

Haritada belirttim hocam Güney sahilleri

Peki hocam cevaplamadiniz ama merak ettim özeldende cevaplayabilirsiniz sorun ne niye herkes olduk bittik moduna girdi gfs deki sıkıntı ne

Sistem ikiye bölündü hatta bölünme de demeyelim sistem silsilesi diyelim. Peş peşe gelecek salınımlar ama millet beğenmiyor bu durumu.

UŞAK VE KÜTAHYA İÇİN HAVA TAHMİNLERİ ALABİLİR MİYİM RİCA ETSEM KARA BAYADIR AÇIZ...

Şimdi hocam Uşak farklı kütahya farklı. Ama kar yağışı göreceksiniz örtü de oluşur.

can hocam kocaeli icin kac cm verirsiniz bursa kadsr bizide etkiliyo

CM vermeme gerek yok 30cm üstü demem yeterli.

Hocam örtü demişsiniz konya için ama gfs 40 cm ye yakın kar yağışı gösteriyor örtü mü olur yoksa küçük yorgan mı :)

GFS ile yolu çıkanın sonu kötü bitiyor hocam. Örtü diyelim beklentiyi yükseltmeyelim :)

Hocam senin tahmininden sonraki güncellemeler senin tahminini etkilermi

Benim tahminimi hiç bir şey etkilemez dostum. O sebeple bir kere sormak yeterli.

Hocam Anadolu yakası Güney sahilleri tuzla pendik

Hocam haritada belirttim. Yukarıda görebilirsiniz :)

Hocam samsun merkez bu sefer kırar mı bu şanssızlığı öngörünüz kaç cm üstü olur ? Hayırlı akşamlar

Güzel bir örtü olacaktır. 10-15 cm üstü garanti gibi görünüyor.

Bu sistemin yağış açısından azalma riski devam edecek mi? Yoksa cm ler yukarı mı çıkar?

Hocam haritamda belirttiğim değerler civarı olacaktır İstanbul adına. Değişim beklemiyorum çok fazla. Sistem uzun süreli çünkü.

Hocam Giresun/Merkez de örtü olur mu?Tahmininz kac cm olur?

Salı gününden sonra kar yağışlarının bölgeye ulaşmasını bekliyorum. Diz boyu kar birikimi garanti diyebilirim.

Hocam Çorum nasıl

Örtü bekliyorum hocam beklentiyi çok yükseltmeden.

ne zamana kadar soğuk taraftayız

Mart başına kadar

hocam selamun aleyküm yalova nasıl olur ? teşekkür ederim.

Sağlam bir birikim söz konusu. 20 cm garanti diyebilirim.

Hocam yağmur alır mıyız yoksa direk kar mı

Yağmur yok.

hocam selamun aleyküm o zaman uşak için detaylı bir bilgi alabilir miyim teşekkürler hocam ...

Uşak'da kar örtüsü olacaktır. Her taraf beyazlar.

Hocam gfs akşam güncellemesi özellikle de sıcaklıkları yükseltmiş gibi geldi bana yani sanki sistemi zayıflatmış. Sistemde zayıflama bekliyor musunuz hocam? Saygılar.

Benim beklentimde değişiklik yok haritada belirttim.

Merhaba istanbul kağıthane rakım 55 nasıl olur?

Kağıthane ilk etapta 3-10 cm arası, sonrasında ise 15-20cm lere oynayacaktır.

Can abi Kocaeli Gölcük kaç cm alır haritalardan değil senin uzman dilinden duymak istiyorum bu cmleri

Diz boyu kar alır. CM işini boşver keyfini çıkar.

Hocam Sariyer Maslak bölgesi için 14 saf kar alabilir miyiz ayriyetten 14 15 16 için tahmini toplam kaç cm kar olur.Teşekkürler

Haritada belirttim hocam Pazar gününü de genel tahmini de.

Hocam sorularda varsa göremedim varsa affedin merakımdan soruyorum konumum için kaç cm öngörüyorsunuz ve ne zaman kar yağışı başlar ? Kıymetli cevabınız için şimdiden teşekkürler

Hocam saf kar yağışı ancak salıdan sonra gözüküyor bölgenizde. Güzel birikim ve örtü olacaktır.

Hocam Giresun ne oldu kar cm bakımından şimdi

Salı gününden sonra kar yağışlarının bölgeye ulaşmasını bekliyorum. Diz boyu kar birikimi garanti diyebilirim.

hocam peki bahçelievlerde t yağışın erime olasılığı var mı?

Sanmıyorum.

trabzon için ne düşünüyorsunuz :/

En az 20cm kar düşünüyorum.

İyi akşamlar trabzon-akçaabat ne durumda? akçaabat diye belirtmemin sebebi yanıbaşımızdaki yoroz burnu akçaabatı çok kesiyor. kar miktarı tahmininiz ne olur?

Çok bir fark olacağını sanmam bu sistemde. Yine 15cm kar garanti diyebilirim.

Kar ne Zaman başlıyacak

Cumartesi geç saatler ve Pazar ilk saatler. Gece yani.

Hocam tekrar soru soruyorum, kusura bakmayın. Manisa Salihli için neler söylebilirsiniz? Pazar günü kar görebilir miyiz? Pazar ve Pazartesiden başka kar yağışı olur mu? Asıl kar yağışı hangi gün olur? Salihli, Manisa'nın kuzey ilçeleri kadar kar yağışı alır mı ve son soru olarak kaç cm örtü bekliyorsunuz. Teşekkürler hocam :):)

Manisa Salihli Pazartesi günü yağış alacak. Çok kaliteli bir örtü beklemiyorum daha vıcık ama her yeri kaplayan bir kar örtüsü bekliyorum.

trabzon akçaabatın dek alma ihtimali var mı?

Evet bu ihtimal çok yüksek.

trabzona kar yağışı tahmini ne zaman başlar. bu arada sorumu cevapladığınız içi teşekkür ederim :)

Salı günü :)

Düzce (264 rakım) ne kadar olabilir hocam?

30cm üstü görür hocam.

Boluyu yorumlarmısınız hocam

30cm üstü kar çok rahat görülür.

Hatayı sormadan geçmeyelim hocam ?

Siklonun hareketine çok bağlısınız. Hala ufak bir şansınız var.

hocam kahramanmaraş için ne söylersiniz ne zaman kavuşuruz beyaz rahmete

Çarşamba günü yağışın kara dönme ihtimali yüksek hocam. Örtü de yapacak gibi duruyor.

Hocam Gebze ne olur

30cm en az olur.

hocam kayaşehir nolur

Haritada konumunu bulup inceleyebilirsin hocam.

hocam konumum adına geçtiğimiz sistemden daha iyi bir kar örtüsü alır mıyım yani 15 ocak sistemini geçer miyiz ?

Haritada beklediğim kar miktarını belirttim hocam.

Hocam bu site sayesinde artık merakımı giderebiliyorum Allahtan sizden razı olsun bir sorum olacak samsun İlkadım için kar yağışı ne zaman başalyıp ne zaman biticek tekrardan cevaplarınız için teşekkürler

Pazar pazartesi sahil kesiminde sulu kar ve yağmur arası yağışlar olur Salı kara döner diye düşünüyorum. Salı-Çarşamba kar var devamına sonra bakarız :)

ankara 20 cm kar görür mü

10-15 civarı garanti diyebilirim.

• İSTANBUL PAZAR GÜNÜ NOWCASTİNG

#ErenKISMET adı verdiğimiz soğuk hava dalgasının önümüzdeki ilk 5 günlük sürecinde kar açısından, en verimli gün İstanbul için Pazar günü olacak.

Yağış, Cumartesi akşam saatlerinde İstanbul'un tamamında direkt kar olarak başlar ve gece saatlerinden itibaren de kuvvetlenir.

Kar, Marmara tarafında Küçükyalı sahillerinden itibaren kıyı semtlerde Pazar sabahına rahatlıkla örtü biriktir.

Sıcak cephe özellikleri görüleceğinden, Pazar sabah ve gündüz sıcaklıkları, Pazar akşamına göre daha soğuk olacaktır. Yani hava akşamdan itibaren biraz ısınacak.

Bu ısınmayla birlikte yağış cephe sonunda yağışın azalmasıyla Pazar akşamdan itibaren ve Pazartesi, Marmara denizi - özellikle Yalova tarafları ile Karadeniz'de Şile taraflarında yağış hafiflediğinde bir ihtimal Pazartesi gecesine hafif yağmur/sulusepken şeklini alabilir.

2021-02-12_23h01_14.png

Tam karasal semtler dışında Pazar günkü yoğun kar yağışına RAĞMEN zeminden eriyen bir örtümüz olacak. Yine de Şişli, Çekmeköy,Ümraniye,Ataşehir, Sancaktepe vb 15-22cm civarı örtü alırken, Şaşkınbakkal'dan itibaren Tuzla'ya uzanan sahil hattı 0,5-7cm arasında örtü görebilecek

Yoğun kar yağışına rağmen bu kadar fark oluşmasının sebebi sahil kesimlerde sıcaklığın genel olarak 1 derecenin üstünde olması, hatta Pazar akşamı Anadolu Yakası sahil hattı 2 derece civarına rahatlıkla gelir. Erime de hızlanır. Şimdilik bu kadar....

Harici İçerik twitter.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Resmi Gönderi

can abi günaydın günün ilk sorusuyla basliyim 22 sinden sonraki sistem için burak ve semih abiler haber verir demi detayları birde endexleri paylasir mısın

22 sonrası için bilgi verilir. Şu an görünene göre birkaç günlük arayla birlikte yeni bir sistem alma ihtimali gayet yüksek.

Can abi kocaeli Gölcük için tahminin değiştimi kaç cm

Dün ne dediysem aynı

Ankara için değişim yok değil mi hocam?

7-10 cm garanti Ankara'da. Doğusuna gittikçe artar.

Tokat için nasıl gidiyor hocam

Tokat'ta sıkıntı yok Salı'dan itibaren güzel kar var.

Hocam değişen bir şey oldu mu ümraniye rakım 120 için ?

Haritalı tahminimde bir değişiklik yok.

İyi günler, Çatalca-Hadımköy tarafları için kaç cm beklemeliyiz ortalama?

Hocam haritada belirttim. Şanslı bölgelerden.

Hocam giresun için windy ecmwf 50 cm veriyor gfs 80 sizce kıyısı kaç cm olur birde windy ye güvenmeli miyiz

Diz boyu kar garanti diyeyim siz GFS ECM ye bakmayın bakacaksanız ICON'a bakın beklenti ona göre olsun

Hocam iyi günler bir arkadaşım için soruyorum. Çanakkale Ayvacık için kar beklentiniz nedir ?

Bu geceden itibaren güzel bir kar yağışı olur örtü de olur 10 cm civarı. Sahil kesimindeyse 4-5 cm garanti.

selamun aleyküm hocam uşağa kaar ne zmaan geliyor ve ne kadar olucak

Pazartesi sabah geliyor ince bir örtü garanti hocam.

Hocam Malatya için sıcaklık sorun olabilir demiştiniz şimdi bir değişiklik var mı iyi bir kar yağışı alabilecek miyiz

Malatya hala o sıkıntıdan müzdarip hocam. 17'sinde ihtimal var ancak kesinlik yok.

can hocam son kez samsun sahili sorsam bu aksamki veriler ve DEK siz minimum ne kadar bir yagis ön goruyorsunuz hocam. HAYIRLI AKSAMLAR ❄

Pazartesi KKY/Sulukar Salı kar başlar. Sağlam bir birikim bekliyorum 20cm civarı olası.

• Resmi Gönderi

Hocam Doğu Karadeniz için beklentiniz ne haritalar baya bozdu sizce sahil kesimine yağar mı veya örtü olur

Samsun sahil kesiminde Pazartesi sulukar-yağmur Salı Kar-sulukar Çarşamca Kar-sulukar bekliyorum. Sıcaklık sıkıntısı olası.

Can abi konumum için sicaklik sorunu olurmu

Sanmıyorum daha yüksektesin

hocam son kez maraşı sorayım hangi tarihlerde kar alırız son güncellere göre

Salı günü sıcaklık sorunu var Çarşamba günü şansınız daha yüksek hocam.

tokat erbaa nasil görünüyor tahminlere göre

Salı ve Çarşamba günleri yoğun bir kar var. 20-25cm birikim olur.

Hocam konumunda herhangi bi değişiklik var mı kar veya örtü girebilecek mıyız?

Konumunuz sıkıntıdaydı bu sıkıntı artmış gibi duruyor. Bir süre daha bekleyelim.

Hocam İstanbul' da kar yağışı perşembe öğle saatlerine kadar aralıklarla devam edebilir mi?.

En geç Çarşamba'ya kadar etkili olabilecek bir kar bekliyorum.

CAN Hocam Gem ve gfs yağış konusunda çok kötü cıktı Tokat adına siz yine diz boyu kar bekliyor musunuz?

Rahat ol diz boyu olmasa bile en az 15-20cm bekliyorum :)

hocam samsun 100rakımdayım 30cm olma ihtimalı var mı?

Salı günü 100 rakım üstü kurtarabilir. Sıcaklık 0 ve altına düşerse 15-20CM'yi devirirsin net.

Hocam Zonguldak ta yağmura dondu kar sence ne zaman yogun olacak ve tahmininde değişiklik varmi

Hocam rakımına göre yağmura dönmesi şaşırtıcı. Zonguldak talihsiz olmuş. Biraz daha üst rakımın kopuyordur şu anda. Yarın sıcaklıklar 0'lara yaklaşabilirse koparsın ama o gömülme şansın ortadan kalktı.

can kardeş mgm gördesi şuan eksi 1 gösteryo ama hala yağmur bunun sebebi geçen sene 2 kilometre ileriye yapılan karayağcı barajı olabilirmi

Hocam yüksek olasılık ya MGM istasyonuna göre rakımınız daha düşük ya da dediğiniz gibi Baraj etkisi.

hocam sakarya kıyı şu an yağmur yağıyor önümüzdeki günler kar yapma olasılığı var mı yoksa bu sistemde bize birşey brakmadı

Kar yağışları olacaktır önümüzdeki günlerde.

Can abi benim konumun adına yaptığın değerli tahminin devam ediyormu

Sen Samsun 300 rakımda gözün kapalı bekle bi şey düşünmeye gerek yok :-D

CAN hocam konumum çok şanssız galiba yollar az tuttu bundan sonra ne olacak detaylı anlatır mısınız lütfen :(

Hocam yağış size doğru kayacak merak etmeyin.

hocam son kere soruyorum giresun merkez için diz boyu kar kalınlığı tahmininiz devam ediyormu birde deniz etkili yağış alırmıyız salı günü veya çarşamba günü

Hocam Salı-Çarşamba güzel kar var. Diz boyu olmasa bile 15-20cm garanti

Önümüzdeki günlerde bolu'da DEK yağışları görülür mü

Yarın yağış var ancak DEK'lerden pek etkilenmez hocam.

Hocam Şırnak şenoba köyü kar ne zaman başlar

Perşembe'den itibaren gibi duruyor hocam.

• CAN

Konuyu kapattı.
  • CAN

Konuyu kapattı.