Karadeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Sistem 1 gün kala batıladı ve batı karadenizede soğuk tam giremiyor kıyılarda çok bir şey beklemekten ziyade yağışa bakalım bol bol yağış alacağız sistem bana göre yaşa gör sistemi kar adına kıyılarda yüksek kesimlerde kar yağışı yoğun şekilde gerçekleşektir sistem boyunca tam olarak il il bölge bölge incelemedim derslerim yoğunlaştı bu ara sorusu olan sorabilir cevaplamaya çalışacağım

• Tek umut ICON kaldı ECMWF nasıl gidiyor bilmiyorum lakin GFS Berbat İCON VE İCON EU güzel kar görüyor bakalım bir bildiği vardır umarım

Sisteme giriyoruz artık pek model bakmaya gerek yok bana kalırsa tam bir mart sistemi sürprizlerede açık her şey olabilir

• Sistem 1 gün kala batıladı ve batı karadenizede soğuk tam giremiyor kıyılarda çok bir şey beklemekten ziyade yağışa bakalım bol bol yağış alacağız sistem bana göre yaşa gör sistemi kar adına kıyılarda yüksek kesimlerde kar yağışı yoğun şekilde gerçekleşektir sistem boyunca tam olarak il il bölge bölge incelemedim derslerim yoğunlaştı bu ara sorusu olan sorabilir cevaplamaya çalışacağım

Tokat örtü alabilir miyiz hocam

• Fevzi Burak hocam samsun sahil bandı havada kar yagisini hangi gün görecek bir fikriniz var mi tesekkurler ? Ve araclarda catilarda beyazlik olusacak mi ?

• Fevzi Burak hocam samsun sahil bandı havada kar yagisini hangi gün görecek bir fikriniz var mi tesekkurler ? Ve araclarda catilarda beyazlik olusacak mi ?

Sahilde beyazlama imkansız diyebilirim samsun adına havada kar bile belki diyorum 24ü 25ine bağlayan gece görebiliriz diyorum mart sistemleri sürprize açıktır daha 1 2 gün önce 850hpada 0 izotermi varken kavağa kar yağdı ve 0 dereceye düştü bu normalde olmaz o yüzden her şeye hazırlıklı olmak gerekir bu tarz sistemlerde

• GFS ne senaryolar sunuyordu ne yaptı bayılıyorum bu gfsnin son gün takla atmasına modellerde cozemiyor en güzeli anı yaşamak icon ve sinirli alan modellerini takip etmek

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

• Tabi mart ayının sonunda olmasi da cabası..Modellerinde kafası allak bullak oldu

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

• reisler gfs haric tüm modeller trabzon 400 ralımlı mekana kar yagışı veriyor sizce bunun doğruluk payı varmı

• Resmi Gönderi

reisler gfs haric tüm modeller trabzon 400 ralımlı mekana kar yagışı veriyor sizce bunun doğruluk payı varmı

400 de az rakam değil . O rakimin etkisiyle sıcaklık dereceleri ddüşebilirOlur mu? Olur.

• reisler gfs haric tüm modeller trabzon 400 ralımlı mekana kar yagışı veriyor sizce bunun doğruluk payı varmı

Büyük ihtimalle kar göreceksiniz ama bu kky sulu kar şeklinde olabilir saf kar da görme ihtimaliniz var doğu karadenize soğuk girişi daha az seviyede rakım yükseltebiliyorsanız bi 200m daha yukarı çıkarsanız güzel örtü de görebilirsiniz