Karadeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Denize kıyısı olan batı karadenizde de gündüz sıcaklık sorunları çıkacak rüzgar karayel değil hava karardıktan sonrası takip edilmeli

Sabahtan beri yağmur var hocam kara dönermi gece

• Resmi Gönderi

Denize kıyısı olan batı karadenizde de gündüz sıcaklık sorunları çıkacak rüzgar karayel değil hava karardıktan sonrası takip edilmeli

En sevmediğim sistem tipi. Soğuk ve yağışı yakalarsan ihya eder. Herhangi birini yakalayamazsan rezil eder 😊 200+rakım sistemi olacak gibi görünüyor konumumda

• En sevmediğim sistem tipi. Soğuk ve yağışı yakalarsan ihya eder. Herhangi birini yakalayamazsan rezil eder 😊 200+rakım sistemi olacak gibi görünüyor konumumda

Aynen öyle duruyor batı karadeniz kıyısında yağış da pek iyi değil akşam

• Sabahtan beri yağmur var hocam kara dönermi gece

Rakımınıza göre değişir. Eğer 400m üstündeyseniz gece 12 1 de döner gibi altındaysanız 1 2 saat daha sonra yağışa da bağlı dönme saati.

600m üstündeyseniz akşam 9 gibi dönmeye başlar diye düşünüyorum takip edelim artık anlık yaşayalım sistemi

• rakım 510 bekliyorum halaa yağmur yagiyor

• mgm giresun kıyı seridine yarın için 5-10 cm kar uyarısı yapmiş, ama kar ikonu dahi koymamıs ve hava sıcaklıgını 3-8 derece arası vermiş. Hafif tutarsiz bi durum yok mu? bir de mgm gece guncelleme yapıyor mu?

• Rakım 200ler karla kaplandı Zonguldakta merkez 2dereceye kadar düştü araara sulu atıyor.

• mgm giresun kıyı seridine yarın için 5-10 cm kar uyarısı yapmiş, ama kar ikonu dahi koymamıs ve hava sıcaklıgını 3-8 derece arası vermiş. Hafif tutarsiz bi durum yok mu? bir de mgm gece guncelleme yapıyor mu?

Samsun için de ayni durum söz konusu yaşayip gorecegiz yarın temkinli mgm çunku modeller çok değisken 24h i dahi çozememeye başladilar

Soğuma nezaman giriş yaparsa ozaman yağış kara dönecektir dostum sabırla bekleyin ♥️🤲 MGM temkinli yaklaşıyor herşeye

• MGM her şeye temkinli yaklaşmıyor ECMWF modelini baz alarak tahminlerini yaptıkları için ve ortada bir ULL olduğu için her şey gayet normal ilerliyor.

Açıkcası şunu söylemek isterim ki ben şahsen böyle bir sistem beklemiyordum -16 olarak görünen bu ULL şu an -9 bandına kadar geriledi.örtü olarak zora giren tek il bana göre şu an Samsun ve Sinoptur Gerisi bir şekilde örtü alır.Yağış ile soğuk' un çakışmaması sebebiyle tüm yağış yağmur olarak düştü toprağa.yüksek kesimleri ve iç kesimleri tenzih ediyorum...