Karadeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Bölge adına Bir değerlendirme alalım dün samsun sahil şeridinde kar tutmaz cıvık yağıyor demiştik haliyle tutmadı ama 100 mt üstü 5 cm'den başlayarak kat ve kat artarak devam etti kısacask rakım sistemi olarak yaşadık.

Diğer bölgelerimizde durum nedir örtü vs ?

• Umarım Giresunsporun maçı ertelenmez

Bana sorulsa Giresun Merkez’in de Doğusu derdim Giresun’u rüzgar hep bozdu dün akşam ama dere hep soğuk olur bel ki oraya yağar da ertelenir ama bence dün ki Sivasspor - Trabzonspor maçında ki kadar olur maksimum

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...

• Bölge adına Bir değerlendirme alalım dün samsun sahil şeridinde kar tutmaz cıvık yağıyor demiştik haliyle tutmadı ama 100 mt üstü 5 cm'den başlayarak kat ve kat artarak devam etti kısacask rakım sistemi olarak yaşadık.

Yaklaşık 20-30 cm arası kar var hocam Bolu'da

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Eser14 ().

Doğu Karadeniz Giresun Merkez denizden gelen kütleleri Keşap’a kaçırdık biraz da rüzgarın etkisi var tabi ki ama bu sefer bize yönlü eserse sıcaklıkta uygun konuma inerse yer seviyesi tutmaya başlayabilir diye düşünüyorum ki dün akşam 2-3 cm tuttu ama hemen eridi sabaha kadar tutmayınca

• 850 hpa'da -7 de kar aldık tutup erimesi, cıvık yağması, yağmur oranının fazla olması da gayet normal.

18-20 ocak arasında ki sistem daha uygun duruyor ancak yağışların artması gerek yoksa tekrar ince bir örtü ile o sisteme de veda edeceğiz.Yavaş yavaş Batı bölgeler için bu sistem ömrünü tamamlıyor öğlenden sonra doğu karadeniz sistemi yaşayıp gece saatlerine doğru ülkeyi terk edecek.

• Bana sorulsa Giresun Merkez’in de Doğusu derdim Giresun’u rüzgar hep bozdu dün akşam ama dere hep soğuk olur bel ki oraya yağar da ertelenir ama bence dün ki Sivasspor - Trabzonspor maçında ki kadar olur maksimum

Yani Ertelenmez diyosun abi dimi

• Hocam bu sene sistemler sık sık geliyor ama toplasan 1 sistem etmiyor bunun nedeni nedir

• Yani Ertelenmez diyosun abi dimi

arada denizden kütle geliyor maç durur çizgiler belirginleştirilir sonra devam eder ki bence çizgileri boyamışlardır