Karadeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Pazar sabaha karşı başlar öncesi yağmur ve kky olur. +300 yıkılır

En iyi kar yağışınında şu görüntüde 24 25 olacağını düşünüyorum hele 24ü dek şov olur diyorum hayırlısı olsunda sistemde bence bozulma var gfsde sistemdeki kar geç başlıyor umarım ecmwf çok daha iyi çıkar

❤💙 EN BÜYÜK TRABZONSPOR ❤💙

• Resmi Gönderi

En iyi kar yağışınında şu görüntüde 24 25 olacağını düşünüyorum hele 24ü dek şov olur diyorum hayırlısı olsunda sistemde bence bozulma var gfsde sistemdeki kar geç başlıyor umarım ecmwf çok daha iyi çıkar

Bize zaten 2017 hariç nezaman siklonik yağış yaramış ki😅 ne varsa dek yağışından var. Ondanda bu sene şanssızlığımızı kırarız inşallah

• Ocak doğu karadeniz kapatsın şu görüntüde ozaman hocam?

Sistemlerin geliş yönü belli balkanlar.

Balkanlardan da Orta ve doğu karadeniz Tabiri caizse adam gibi sistem alamıyor.

• Sistemlerin geliş yönü belli balkanlar.

Balkanlardan da Orta ve doğu karadeniz Tabiri caizse adam gibi sistem alamıyor.

Yav hocam şu görüntüde balkanlar daha vakit var bence şuan şunu demek ocağı kapattık vs demek saçma olur ocak sonları ne olursa olsun bölgemizde ciddi bir sistem yaşanır ben ocak sonunu bekliyorum ve diyagram'da ışık saçmış zaten

• Aslında siklondsn faydalanacaz gibi görünüyor lakin ecmwf bakslim o daha tutarlı

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

• Yav hocam şu görüntüde balkanlar daha vakit var bence şuan şunu demek ocağı kapattık vs demek saçma olur ocak sonları ne olursa olsun bölgemizde ciddi bir sistem yaşanır ben ocak sonunu bekliyorum ve diyagram'da ışık saçmış zaten

Kışı kapattık dediğimi hatırlamıyorum!

Sadece bu senenin trent bölgesi romanya-balkanlar hattı yoğun şekilde kullanılıyor sistemde haliyle bize gelişi de eriyor. Bu sistemde 500 hpa -40 dereceye yakın Eğer gfs gibi gelirse sahiller yine sıkıntıda ecmwf gibi gelirse sahiller örtü o yüzden Bu tarz sistemlerin son 48 saate kadar hiç bir yönü belli olmuyor.

• Ben burada sorumluluk almadan önce de söylemiştim benim için 28 ocak kırılma döngüsü olacaktır diye bekleyip göreceğiz.

• Daha bugün yolda 3 tane arabanın kalkmasına yardım etmeye çalıştık ve 3'ü de kalkamadı. Daha ne kadar yağacak bilmiyorum. Belediyenin kendi araçları yetmemiş, Ankara büyükşehir belediyesi araçları bugün yolları temizliyorlardı. Hayırlısı bakalım daha ne kadar yağacak.

• 21 24 sisteminden umudum yok zaten bana göre ocakta pek bir şey çıkmaz çıksa bile cılızı örtü havada kar şubat 1 15 sağlam bir sistem olursa artık bakıp göreceğiz. Hissetiklerim böyle bu arada

• Gfs Orta ve Doğu karadeniz için Sıkıntılı.

Ecmwf'ye bakacağız sistem yarın akşam netleşir.

Hayırlı akşamlar hocam . Ben çorum kargıda ikamet ediyorum. Buranın havasını çözemedim Akdeniz iklimi var gibi . İnşallah güzel bir kar yağışı gelir cumartesi ve pazar