Karadeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Maalesef öyle gidiyor aslında potansiyel büyük inşallah olumlu yönde sürprizler yaşarız

potansiyel büyükte işte dek geçtiği yeri koparıyor aslında siklonik yağış daha iyide ondada sıcaklık yetersiz kalıyor şöyle siklonun geçtiği zaman 850 hpada -12 -16 gibi girişler olsa çok muazzam olacakta işte yer seviyesi çok soğudu bakarsın beklemediğimiz olur siklonun hepsi kar olarak düşer hayırlısı olsun ya

❤💙 EN BÜYÜK TRABZONSPOR ❤💙

• potansiyel büyükte işte dek geçtiği yeri koparıyor aslında siklonik yağış daha iyide ondada sıcaklık yetersiz kalıyor şöyle siklonun geçtiği zaman 850 hpada -12 -16 gibi girişler olsa çok muazzam olacakta işte yer seviyesi çok soğudu bakarsın beklemediğimiz olur siklonun hepsi kar olarak düşer hayırlısı olsun ya

Ama sana bir kısımda katılıyorum 500 hpa - yağış bazı bölgeler adına arttı bazı bölgeler adına biraz daha azalmış gibi oldu o da siklon ab olayından dolayı oluyor bizim içinde bu geçerli oldu kısmen hala değişime açık tabi ama ülke geneli için güzel yani...En azından İngiltere gibi ülkelerin yerinde olmak istemeyiz bu da bir teselli olur bizim için diye düşünüyorum yine de kötü bir sistem olmayacak sadece yaşa ve gör olacak yine sürprizler de olabilir yani ben bekliyorum mesela 18 ocak sistemi kötü yönde gelişti sürprizdi bu da tabi beklenmiyordu bartında düzcede karabükte beklenmeyen oldu kar rekorları kırıldı yani atmosfer kaotik diye demiyorlar boşuna hakkımızda hayırlısı yine elimizde daha ocak sonu şubat mart var umutluyum bu kıştan şimdiye kadarda görüntüler kötü değil hayırlısı

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

• ECMWF Doğu Karadeniz kıyılarının fişini çekmiş resmen :/ Sabah düzelmesini umuyorum.

• Siklonik yağışlarda sıcaklık sorunu olmazsa bu sistem geçer not alır devamı içinde aynı şekilde yağışlarımız fena değil

• Ama sana bir kısımda katılıyorum 500 hpa - yağış bazı bölgeler adına arttı bazı bölgeler adına biraz daha azalmış gibi oldu o da siklon ab olayından dolayı oluyor bizim içinde bu geçerli oldu kısmen hala değişime açık tabi ama ülke geneli için güzel yani...En azından İngiltere gibi ülkelerin yerinde olmak istemeyiz bu da bir teselli olur bizim için diye düşünüyorum yine de kötü bir sistem olmayacak sadece yaşa ve gör olacak yine sürprizler de olabilir yani ben bekliyorum mesela 18 ocak sistemi kötü yönde gelişti sürprizdi bu da tabi beklenmiyordu bartında düzcede karabükte beklenmeyen oldu kar rekorları kırıldı yani atmosfer kaotik diye demiyorlar boşuna hakkımızda hayırlısı yine elimizde daha ocak sonu şubat mart var umutluyum bu kıştan şimdiye kadarda görüntüler kötü değil hayırlısı

Yok zaten bunada şükür hayırlısı olsun her şeyin inşallah güzel kar yağışları alırız bu seneki kış zaten güzel uzun süreli soğuk tarafta kalıyoruz sistem geliyor geliyor büyük balığı son anda kaçırıyoruz ya kötü oluyor şubat 2021 de böylr olmuştu yaşayıp görecez artık

❤💙 EN BÜYÜK TRABZONSPOR ❤💙

• Yok zaten bunada şükür hayırlısı olsun her şeyin inşallah güzel kar yağışları alırız bu seneki kış zaten güzel uzun süreli soğuk tarafta kalıyoruz sistem geliyor geliyor büyük balığı son anda kaçırıyoruz ya kötü oluyor şubat 2021 de böylr olmuştu yaşayıp görecez artık

Daha önümüzde şubat-mart var Şubat genelde Karadenizin ayı oluyor..Ve veriler de güzel normaller altında geçeceğe benziyor önümüzdeki sisteme odaklanalım orta derece bir beklentiyle girersek fazlasında daha da tatmin eder bizi

• Bu sene yemin etti 100 mt kadar kar koymadı 100 mt üzeri metre işi kar koydu bir güzel yağmadı 22 ocak sisteminde trişka durum vahim bu sene çöp olmasa güzel bir sibirya sistemi gelse iyi olurdu.

Yer. Rize /Hopa arası

• Bu sene ilk defa buzlanma var. O bile güzel. Gfs de ecmwf de soğuk girişini 1 2 saat öteliyor dünden beri.

• Sinop/Sazlı Köyü 1 metre Sinop/Dranaz 1.5 metre bu köylerin çevresinde ki köylerde benzer birikimler vardır. Umarım önümüzdeki sistem de felakete yol açmaması için gerekli önlemler alınır ve uyarılar yapılır.