Kış Değerlendirmesi

• Oncelikle kis mevsimi henuz bitmedi. Kiyilar icin Mart sonuna kadar ic bolgeler icin Nisan ayi sonuna kadar kar ihtimali herzaman vardir. Ancak kiyilar icin Mart ayinda yagan kar bir Ocak Subat ayina benzemez. Gunes acilari daha dik geldigi icin ozellikle yagan karda tutma sorunu yasanir.

Gecen kis vortex asiri gucluydu tam tajip edemedim ancak rekor kirdiginida okumustum. Ne zamanki vortex dagildi subat ayinda sistem almistik.

Bu sene ise kis basinda ssw yasadik ve kis sonuna kadar suanda dahil vortex kendini bir daha toparlayamadi. Toparlayamadigi icinde soguklar guney enlemlere rahat indi.

Bu seneki en buyuk sansizligimiz negatif endekslerdi. Azor bir turlu istedigimiz pozisyonu alamadi. Subat ayina kadar cok daha guzel sistemler alacakken nasip olmadi. Subatta endekler notre hareket etti. Daha guzel sistemlerin kapisi acildi. Nitekim modellerde gunlerce surecek sistemler soguklar goruldu. Hatta 85-87 benzeri olusumlarda vardi ancak modeller yavas yavas kirpti sistemleri.

Bir daha bu kadar guzel sartlari ne zaman yakalariz Allah bilir. Ozellikle İstanbul potansiyelinin cok altinda bir kis gecirdi. 10 uzerinden 8-9luk kis gecirmek varken 4 lerde kaldi. Sistemler hep rakim sistemi oldu. Catalca Umraniye gibi karasal ve rakimi yuksek ilcleler daha sansliydi. Karli gun acisindan guzel bir seneydi ancak tutma acisindan bir okadar kotuydu. Ocak ve subatta aldigimiz her 2 sistemde kiyilar icin giderayak ortu yapti. Bir nebzede olsa rahatlatti.

Modelleri takip etmeye devam. Mart ayi surpriz yapabilir. Gerekirse konu acicam. Umarim seneye cok daha guzel kis yasariz..

• Marttan umudum var bu sene abim. Bu arada eline sağlık güzel yazı olmuş

• Mart’tan umut hep olmalı. Zira 87 efsanesi, bir Mart efsanesiydi.

• Son 3 senedir Mart ayına girer girmez 23 dereceleri ölçüyorduk bu sene hayret ettim bahar geç gelecek hemde baya geç gelecek

• Resmi Gönderi

Eline sağlık hocam .

:yumruk:

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Eline sağlık Semih bey.Güzel bir sunum olmuş.Nice güzel kışlara kardeşim

• Resmi Gönderi

hocam ister konu acin ister buradan devam edin. sistem gelsin gelmesin bizim tek istedigimiz sizin aklinizdakilerin parmaklarinizdan dokulmesi. ayrica biz diger olusumlara benzemeyiz ustad sistem gelmedimi daha da bi bagrimiza basiyoruz hocalarimizi :hs: olarak. ;)

buraya gelip site disi sizi rencide etmeye calisanlar oldugunda farkeder izin vermeyiz. :hs: olarak bu cati altinda hepimiz atmosfer e kafa tutulmayacagini cok iyi biliriz. biz buradayiz, bir aileyiz.

sizin ve tum hocalarimizin tek kelimesi hepimiz icin cok degerli...

:güneş::yagmur::karyagisli::fırtına: