Sohbetimiz Bol Olsun! -Tüm -Sezonlar

• Resmi Gönderi

Gözlük camlarının ömrü 2 sene 1 senelik garantisi vardır

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Resmi Gönderi

Henry Ford

Sen cama özel bir kaplama yaptırmışsın güneş ışı lamba gibi gözünü almasın diye doğrumu

• Henry Ford

Sen cama özel bir kaplama yaptırmışsın güneş ışı lamba gibi gözünü almasın diye doğrumu

aynen öyle yani kaplamalı gözlügüm cok yansıma yapmasın diye ama simdi iste sorun baya yansıma oluyor çizikten dolayı :(

• Resmi Gönderi

benim de camlar 1.5k ama yere düşürmedim bir sekil gene çizilmis ama gözlükcüden oldugunu düsünmüyorum cünkü senelerdir ordan alırım güvenirim yani

biliyorum henry konu taze kalsin diye esprisine yazdim lakin goze batiyoruz heralde bu aralar. 3 yasimdan beri gozluk var 8 derecenin uzerinde oldugu icin cocukken arkadan lastik baglardi valide cerceve dusmesin diye. bazi camlar senelerce giderdi bazi camlar istedigin kadar koru cizik icinde kaliyordu. 2 sene once zeiss die sattilar sahteymis. burda gozlukcu cok onemli.

• biliyorum henry konu taze kalsin diye esprisine yazdim lakin goze batiyoruz heralde bu aralar. 3 yasimdan beri gozluk var 8 derecenin uzerinde oldugu icin cocukken arkadan lastik baglardi valide cerceve dusmesin diye. bazi camlar senelerce giderdi bazi camlar istedigin kadar koru cizik icinde kaliyordu. 2 sene once zeiss die sattilar sahteymis. burda gozlukcu cok onemli.

nasıl anladınız sahte olduğunu kart falan vermediler mi genelde kart falan veriyorlar cünkü yani bana vermislerdi alırken gözlügümü

• Resmi Gönderi

aynen öyle yani kaplamalı gözlügüm cok yansıma yapmasın diye ama simdi iste sorun baya yansıma oluyor çizikten dolayı :(

Kaplamayı gözlükçü kendisi yaptığı için fabrika garantisi olmaz

Öyle fabrikadan özel camlar var hemde mis gibi inceltilmiş 2 mm gibi

Tek cam 10000 yani on bin tl artık hesabını sen yap ne kadar özen gösterelim genede çiziliyor camlar

30 senedir ne camlar gördüm gözlükçüm dostumuz yanlış bilgi vermez bana

• Kaplamayı gözlükçü kendisi yaptığı için fabrika garantisi olmaz

Öyle fabrikadan özel camlar var hemde mis gibi inceltilmiş 2 mm gibi

Tek cam 10000 yani on bin tl artık hesabını sen yap ne kadar özen gösterelim genede çiziliyor camlar

30 senedir ne camlar gördüm gözlükçüm dostumuz yanlış bilgi vermez bana

benim zaten suan gözümdeki fabrikada yapıldı direk ve en iyi camlardan birisi yani ona rağmen çizildi yani ve ben bir sey yapmama ragmen sanssızlık… şimdi ne yapsam diye düsünüyorum

• Resmi Gönderi

benim zaten suan gözümdeki fabrikada yapıldı direk ve en iyi camlardan birisi yani ona rağmen çizildi yani ve ben bir sey yapmama ragmen sanssızlık… şimdi ne yapsam diye düsünüyorum

Tekrar anlatayım fabrikadan orjinal cam bu fiyata gelmez kaplamalı %64 inceltilmiş cam gelir gerisi

De gözlükçüde garantiside kırılma üzerine o kırılmada fabrikadan gözlükçüye camı çerçeveye takarken kırılma garantisi canım kardeşim

On bin tl lik cam bile 2 sene ömrü varmış

• Resmi Gönderi

biliyorum henry konu taze kalsin diye esprisine yazdim lakin goze batiyoruz heralde bu aralar. 3 yasimdan beri gozluk var 8 derecenin uzerinde oldugu icin cocukken arkadan lastik baglardi valide cerceve dusmesin diye. bazi camlar senelerce giderdi bazi camlar istedigin kadar koru cizik icinde kaliyordu. 2 sene once zeiss die sattilar sahteymis. burda gozlukcu cok onemli.

Yok bende konu dağılmadan cevaplar alalım diye yazmıştım.

Göze batan olmaz bende Mehmet.

• Tekrar anlatayım fabrikadan orjinal cam bu fiyata gelmez kaplamalı %64 inceltilmiş cam gelir gerisi

De gözlükçüde garantiside kırılma üzerine o kırılmada fabrikadan gözlükçüye camı çerçeveye takarken kırılma garantisi canım kardeşim

On bin tl lik cam bile 2 sene ömrü varmış

evet öyle valla 10 bin tl ye de yaptırsan 100 tl ye de yaptırsan yap ciziliyor simdi sunun kararını vermeliyim acaba camı yenilemeli miyim :( tabi baska bir yolu varsa ki bence yok bu çizikleri geçirmenin baya iyi olurdu

• Resmi Gönderi

evet öyle valla 10 bin tl ye de yaptırsan 100 tl ye de yaptırsan yap ciziliyor simdi sunun kararını vermeliyim acaba camı yenilemeli miyim :( tabi baska bir yolu varsa ki bence yok bu çizikleri geçirmenin baya iyi olurdu

Çok mecbur değilsen gözün o şekilde de görmeye alışacak doktora git belki numaran değişmişse cam yenilenir bu göz hakkında hava durumu tahmini gibi her doktor ve gözlükçü farklı bakar fakat işini gerçekten yapan doktor ve gözlükçülere. Lafım yok çizilen cam çizilmiştir.

Çaresi ya alışmak yada yenilemek.

• Çok mecbur değilsen gözün o şekilde de görmeye alışacak doktora git belki numaran değişmişse cam yenilenir bu göz hakkında hava durumu tahmini gibi her doktor ve gözlükçü farklı bakar fakat işini gerçekten yapan doktor ve gözlükçülere. Lafım yok çizilen cam çizilmiştir.

Çaresi ya alışmak yada yenilemek.

kendime süre verip alışmaya çalışacağım baktım olmuyor optikçiye gidip göstereceğim onlar daha iyi yorumlar muhtemelen

• Resmi Gönderi

ya valla nasıl oldu bende bilmiyorum yere de düsmedi demek bir sekil cizilmis cidden cok ilginc

temizlerken ciziliyor. gozluk bez in ne kadar temiz olursa olsun. tozlu partikullu bir ortamda yasiyoruz ve kumas pecete herne olursa olsun bir sekilde birinden biri statik yuklenip o toz taneciklerini bir sekilde kapiyor. ve parmaklarimizla bastirarak uzerindeki yagi almaya calisken ciziyor. sana bu camlar icin bir sey diyemem fakat yeni camlarinda ilik bazik bir dezenfektan ile fazla dokunmadan temizleyip sonrada temizlemek amaciyla deil bak puf noktasi burasi kurulamak icin klordan ve sudan arindirip leke kalmicak kadar hafif kurulayip bir kenara 2-3 dakika birakip ardindan kullanirsan daha az cizilecektir.

he birde forumun birinde buldum simdi. camlar yaglandigi icin yagda mukemmel bir tutucu. diyelim yanindan otobus gecti hoop butun toz kum havaya camina yapisiyor isin guzel tarafi kumda cam kristalleri var :) ve bunlar mukemmel cizici. kumsala bidaha gozluk goturmem ben (:

• Resmi Gönderi

Hayırlı geceler kalanlara gidenlere , sabah görüşmek üzere HS ailesi.