Sohbetimiz Bol Olsun! - Sonbahar Sezonu

• beyler ay sonu sıcaklık ortalaması alırken hangisini baz almalıyız?

IMG_20210930_033846.jpg

IMG_20210930_033821.jpg

2 şık da birbirinden farklı. Sen en ortalama en yüksek sıcaklığa bakmak istersen 2 şık bakacaksın. Ama ortalama sıcaklık için 1 şık.

Modellerde bu olay var ortalama en yüksek deger ve ortalama deger olarak

• Ortalama sıcaklık dediği ay içinde günlerde oluşan ortalama düşük ve yüksek sıcaklık değerini verir.

Diger şık ise sadece yüksek sıcaklığı verir. Yani 2 şık sadece aylık en yüksek ortalamayı verir.

SameT. Sen 1 şıkka bakacaksın. 2 şık ayrı bir durum kuraklık vs gibi şeyler için bakılır ona

• Ortalama sıcaklık dediği ay içinde günlerde oluşan ortalama düşük ve yüksek sıcaklık değerini verir.

Diger şık ise sadece yüksek sıcaklığı verir. Yani 2 şık sadece aylık en yüksek ortalamayı verir.

SameT. Sen 1 şıkka bakacaksın. 2 şık ayrı bir durum kuraklık vs gibi şeyler için bakılır ona

Evet ama ornek vereyim ntv.comdan baktıgımızda ve diger siteden 2. Sıkkı baz alıyorlar bu duruma açiklık getirimisin

1 şık gece ve gunduz hepsnin komple ortalaması 2 sik sadece gündüz ortalaması

Ntv diyorki istanbul eylül ayı sıcaklık ortalaması 27 derece diyor bunu baz almalarındaki sebep ne ? Bende bunu soruyorum

Varsa Paran Cümle Alem Kulun Yoksa Paran Cehennemdir Yolun.... B)

• 1 şık en dogrusu evet ama ntv yada x site gidipte en yüksek sıcaklik ortalamasını bize sunuyor neden boyle bir tercih yapiyorlar..

Arkadasın versigi site bile ay sonu en yuksek sicaklik ortalamasını baz alıyor ntv de öyle gfs den alıyor..

Kafa karistiran bir durum

• 1 şık en dogrusu evet ama ntv yada x site gidipte en yüksek sıcaklik ortalamasını bize sunuyor neden boyle bir tercih yapiyorlar..

Arkadasın versigi site bile ay sonu en yuksek sicaklik ortalamasını baz alıyor ntv de öyle gfs den alıyor..

Kafa karistiran bir durum

Kafa karıştıracak bir durum yoktur.

Sana sorulan soru ortalama en yüksek sıcaklık ise 2 ye bakarsın.

Ama normal ortalama sıcaklık degeri dediğin zaman 1 seceneği seçersin. soguk ve sıcak ortalamasını verir. Diger en yüksek sıcaklık degerini verir.

• Şimdi bak 10 derece düşük sıcaklık olarak görünür şuan için 1 derece de. Ama burda desek ki ortalama en düşük soguk desek 1 dereceyi baz alır. 10 derece yi almaz aynı şekilde yüksek sıcaklık için de geçerli.

Misal 20 derece sıcak olarak kabul edilir. Ama 30 derece oldu mu en yüksek sıcaklık olur. Mantık bu yani

• Kafa karıştıracak bir durum yoktur.

Sana sorulan soru ortalama en yüksek sıcaklık ise 2 ye bakarsın.

Ama normal ortalama sıcaklık degeri dediğin zaman 1 seceneği seçersin. soguk ve sıcak ortalamasını verir. Diger en yüksek sıcaklık degerini verir.

Evet olayi cozdüm zaten de iste kafama takılan ntv nin sitesinde en yuksek sicaklik ortalamasinı vermesiydi onu yazmişlar onu yayınlıyorlar

Ay sonu toplam sicaklik ortalamasından yola cikarak onu yazsa 10 numara aslinda olması geteken 1 şık gece gunduz hepsinin ortalaması önemli ama iste onu baz almıyor.verniyor..

Ne tuhaflar ya arkadaş neyse eyw reis ntv ye mail atıcam 😁 kafaya taktım duzgün iş yaosınlar sadece gündüzu baz almakla olmaz o işler

• Bu 2 degeri de sana açıklayayım.

1 seçenek ortalama en yüksek sıcaklık=ay içersinde gözlemlenen mevsim normal üzeri sıcaklıkları kayıt ederler. 30 gün boyunca mevsim normaline yakın ve üzeri sıcaklıkların ortalaması olur. Misal mevsim normali 25 ise bu degerin üzerine çıkan degerler en yüksek ortalama olarak geçer. Bunlardan da atıyorum bir gün 35 derede oldu Bi gün 26 diger gün 30 derede derken bunun ortası bulunur. Direk 35 diye yazılmaz.

Diger 2 secenek ortalama sıcaklık olayı da aynı mevsim normali ve ona yakın sıcak kabul edilen degerlerin ortalamasını alır.

15 derece sıcak olarak kabul edilir. 25 de 20 derece de sıcak kabul edilir. Bunlar ay içinde bu aralıkta gezinip durursa ortalaması alınır. Gidip te 15 derece olarak kabul edilmez.

• SameT. Topluca atalım istersen birini görürler illa ki 😅

:) cheetos cips şirketine mail atmıştım bir ara .) 2 sene oldu trolldü yazdım bu ne kardeşim böyle paketin dedim yarısı boş :) hiç koymasaydın dedim aynen böyle yazdım makarasına birde yazdım adam gibi iş yapın .1 yada 2 gün sonra cevap geldi :) sert cevap yalan olmasın ya tc numaramı istemişti unuttum orasını yada telefon numarasını istemişti 2 sinden biri kesin .. sonra birşey yazmadım ben :D :D ama eğlenme amaçlıydı o tabi

ntv farklı küçük bir ricada buluncaz bize gece gündüz ayın toplamının ortalama verisini versinler o kadar ^^ mgm varken ntv ye laf düşmez kapanması lazım

• Adli işlemler başlatıldı 😅

:)) aynen o noktaya gelmişti olay sonra ileri gitmedim arada aklıma geldikçe gülerim :)

• Adli işlemler başlatıldı 😅

dünkü yabancı siteyede mail attım veriler eksik diye google transdan çevirerek cevap geldi biz bu işi hobi olarak yapıyoruz kar amacı gütmüyoruz sabırlı olun dediler fotoda gönderdim sen atma mail ben atma mail kim atacak bu maili mail bazen ihtiyaç önemli ne olursa olsun hoşuna gitmeyen birşey yada eksik durumlarda işetişim kurup talepte bulunmak iyidir her konuda dikkate alır almaz onun tercihi