Sohbetimiz Bol Olsun! - Sonbahar Sezonu

• Günaydınlar bir şey soracaktım İspanyadaki yanardağ aktivitesi acaba 1815teki gibi küresel veya bölgesel soğumaya neden olabilir mi atmosferin küllerle kaplanması güneş etkisinin azalması gibi gibi

• Resmi Gönderi

Günaydınlar bir şey soracaktım İspanyadaki yanardağ aktivitesi acaba 1815teki gibi küresel veya bölgesel soğumaya neden olabilir mi atmosferin küllerle kaplanması güneş etkisinin azalması gibi gibi

Yarın bir araştırma yapalım ezbere konuşmayalım

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Tamamdır. 1815 hakkında bilgim var ama sözel olarak. Bilimsel olarak o durumla bu durumun karşılaştırmasını bilmiyorum atmosfere yayılan kükürt miktarı ve yoğunluk vs incelemek lazım.

• 1815te Tambora Yanardağının patlama etkisi (VEI) 8 üzerinden 7 olarak gözüküyor ve o tür etkili bir patlama bundan 7700 yıl önce gerçekleşmiş baya nadir ve kuvvetli bir patlamaymış kısaca. Şu an Kanarya Adalarında bulunan Cumpre Vieja yanardağının patlama etkisi (VEI) 2 olarak gözüküyor. Sanırsam hava kalitesinin düşmesi hariç küresel boyuta ulaşacak bir patlama değil gibi.

• e bu hava soguk yahu.

01 Ekim - 05.28

Bursa

Parçalı Bulutlu

14,7 °C maximize.png1021hParyon-gri.svg8km/sa

H %70

15 derece gosteriyor fakat usutuyor ben anlamadim bu isi :düşünceli:

hocam poyraz estiğinden dolayı hissedilen sıcaklığı düşürüyor. 10 gibi hissediyorsun kişiden kişiye görede değişiyor. gündüz 5 derece olsun hava hiç esmesin 5 hissedersin. poyraz yada karayel essin -0 -2 -5 bile hissedebilirsin poyrazın kuvvetine bağlı senin bünyene yaşına cinsiyetine vüvudun sıcaklığa verdiği reaksiyona görede değişir hüssedilen sıcaklık . 100 km hızla poyraz esse sürekli 15 derece sıcaklığı kar soğuğu gibi hissedersin. 3 -4 derece gibi aslında hava 15 derecedir. bu arada hemşehriyiz :) mesela bir örnek verebiliriz bursa karaacabey karacabeyde deli gibi poyraz eser kar yağarken özellikle eski tabirle ( tıfan tıffana )( boran ) yapar.. karlı havalarda köyde kimse dışarı çıkamaz.. köyden uzaklaşıp tipiye yakalanan ölür rüzgarla yağdığı için. haşlar adamı. normal sıcaklık 1 2 derecedir poyrazla hissedilen -7 -8 dir ..dışarda uzun süre kalan ölür...aşırı poyraz eser çünkü durmaksızın. yüz felci geçirirsin. bursada kar yağarken normal yağar poyraz esmez lapa lapa yağar essede hafif eser haşlamaz haliyle hissedilen sıcaklıkta aynı kalıyor .. aslında karacabey bursadan daha ılıktır. havası daha yumuşaktır. yani en büyük etken rüzgar hocam rüzgar çok büyük etken poyraz kareyel vs.

Varsa Paran Cümle Alem Kulun Yoksa Paran Cehennemdir Yolun.... B)

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen SameT. ().

• Erken kış ihtimali var mı sezon soğuk geçiyor sanki

• Resmi Gönderi

Hayırlı Cumalar, hayırlı günler herkese..

Yerguney ben fazlaca yazdım site kuruldu kurulalı ama pek rağbet eden olmadı.Bir kaç katılım olmuştu konumuza.

Herkesin az çok güzel anısı vardır ama kar kış,ama aile,okul,arkadaş vsvs.

Buraya aktarmaya gerek varmı bilmem.Oradan alır buraya atarız lakin konu burada , içinde tarih var,bilgiler var,hikayeler var.

Haberler,Hikayeler,İlginç Bilgiler,

• abi anlamıyorum ya doğu karadenize her gün yağmur yağıyor neredeyse genelliklede kuvvetli be mübarek birazda konyaya git demi aylardır ya artvin rize hattı sürekli yağıyor .gerçekten inanılır gibi değil konya niğde aksaray buraları şehir değil sanki enterasan bir durum

Varsa Paran Cümle Alem Kulun Yoksa Paran Cehennemdir Yolun.... B)

• abi anlamıyorum ya doğu karadenize her gün yağmur yağıyor neredeyse genelliklede kuvvetli be mübarek birazda konyaya git demi aylardır ya artvin rize hattı sürekli yağıyor .gerçekten inanılır gibi değil konya niğde aksaray buraları şehir değil sanki enterasan bir durum

Dağlardan dolayı zaten orada kalıyor yağış

:kralice::karyagisli::kar: 2022 EFSANESİ :kar::karyagisli::kralice:

• Resmi Gönderi

bilirim o taraflari SameT. poyraz vurur oralari. benim anlamadigim sey sorun bendemi acaba havalar 23 derece ama ben usuyorum 2-3 gundur. yaslandikmi nolduk anlamadimki

herkeze gunesli bir cuma gununden merhabalar