Ege Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Bu haritaya göre tire ödemis net kar alır dogrumu arkadslar izmirin dogusu?

• Bu haritaya göre tire ödemis net kar alır dogrumu arkadslar izmirin dogusu?

Net kesin diye bir şey olamaz ama ihtimali yüksek doğu kesimleri izmirin ben örtü dahil bekliyorum ödemişe..

• Bu gece İzmir Kuzeyi ve Merkez ilçeleri dahil olmak üzere yer sıcaklığı 850 hpa’dan daha soğuk gözüküyor o yüzden buz yağışı ve ya donan yağmur da gözlemlenebilir. Skewt inceledim..

Bergama’da yarın akşam 850 soğunun hızlıca girmesiyle kar yağışı başlayacak ( Kuzey ilçeler de dahil buna soğumayla birlikte )

İzmirin iç tarafları Kemalpaşa gibi yerlerde yarın gece Pazartesi sabah saatlerine doğru kar yağışını görecektir.

İzmirin Doğu kesimlerine gelecek olursak Ödemiş,Tire kesimlerinde Pazartesi günü Örtü ihtimali yüksek

İzmir merkez ve ilçelerinde yarın geceden itibaren havada kar görme ihtimali var.

Çeşme,Karaburun,Urla taraflarında Dek oluşumları gözlemlenebilir Pazartesi günü için.. Dek şartları çok güçlü gözükmüyor yağış açısından değişme ihtimali var .

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Snow35 ().

• sökede yarın yağmur varmı arkadaşlar hocalarım bide kar yağışı bekliyomusunuz söke için

• sökede yarın yağmur varmı arkadaşlar hocalarım bide kar yağışı bekliyomusunuz söke için

Söke’de yarın yağış kuvvetli kar ihtimali düşük çok sınırda Pazartesi günü için daha çok Nazilli tarafları çok şanslı kar açısından.

• Yarın yağmur var yer yer kuvvetli olabilir. Kar yağışı maalesef konumunuz için zor.

hocam ens meteogramın tutarlılığı ne kadar bide o çubukların uzun yada kısa olması nasıl yorumlanıyor anlatabilirmisiniz

• Pazar gecesi ve Pazartesi günü Bornova Evka 3 için ECMWF kar göstermiyor fakat GFS kar vermiş hangisine güvenmek daha doğru olur?

• Resmi Gönderi

Pazar gecesi ve Pazartesi günü Bornova Evka 3 için ECMWF kar göstermiyor fakat GFS kar vermiş hangisine güvenmek daha doğru olur?

Ecmwf de bir bakarsınız akşama verir. Son 72 saatte en iyisi İCON. Ben havada da olsa görebileceğinizi düşünüyorum.

• Pazar gecesi ve Pazartesi günü Bornova Evka 3 için ECMWF kar göstermiyor fakat GFS kar vermiş hangisine güvenmek daha doğru olur?

Sistem anında modellere pek bakılmaz en güvenilir sınırlı alanlardır ve radar sıcaklık takibi Euro4 İcon vs sınırlı modelleri takip etmeni tavsiye ederim.

• Ecmwf de bir bakarsınız akşama verir. Son 72 saatte en iyisi İCON. Ben havada da olsa görebileceğinizi düşünüyorum.

Şimdi tekrar baktım ICON sonraki 5 gün için 7 cm kar vermiş karın tutması konusundaki görüşleriniz nedir?

• Resmi Gönderi

hocam ens meteogramın tutarlılığı ne kadar bide o çubukların uzun yada kısa olması nasıl yorumlanıyor anlatabilirmisiniz

O mavi çizgiler olabilecek maksimum ve minumum senaryoları gösteriyor bildiğim kadarıyla. Tutarlılığını bilmiyorum.