Sohbetimiz Bol Olsun

• YENİ

Telefon alacağım yakin zamanda senin önerdiğin telefon geldi aklima . Onu değil de 13T pronun özelliklerine baktım kararsızım biraz daha fiyat çıkıp ip14 almayı düşünüyorum. Ama 35 k civarı için fiyat performans telefonu.

POCO X6 Pro al hocam 18 k ya 24 gb ram 512 gb hafıza en üst düzey depolama işlemci dimensty 8300 en üst seviye ısınma falan yok cihazda 5000 mah batarya 67 w hızlı şarj hyperos işletim sistemi kamera gece modu 10 numara normal kamera portre günümüz telefonlarıyla aşağı yukarı yarışıyor

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

• YENİ
    • Resmi Gönderi

POCO X6 Pro al hocam 18 k ya 24 gb ram 512 gb hafıza en üst düzey depolama işlemci dimensty 8300 en üst seviye ısınma falan yok cihazda 5000 mah batarya 67 w hızlı şarj hyperos işletim sistemi kamera gece modu 10 numara normal kamera portre günümüz telefonlarıyla aşağı yukarı yarışıyor

Iphonedan şaşmak istemiyorum pek . Uzun ömürlü kalmasını istiyorum . Ama laptop bilgisayar öneriniz varsa alabilirim. Hem ders hem oyun amaçlı alacağım

• YENİ
    • Resmi Gönderi

Bir de POCO neden bu kadar uygun diye de sorgulamıyor değilim. X3 Proda da böyle sorguladım sonra pişman oldum almadığına. Ama bu saydığın özelliklere 18 k gerçekten aşırı uygun görünüyor.

• YENİ

Iphonedan şaşmak istemiyorum pek . Uzun ömürlü kalmasını istiyorum . Ama laptop bilgisayar öneriniz varsa alabilirim. Hem ders hem oyun amaçlı alacağım

1 yılı aşkındır HP kullanıyorum. VİCTUS modelleri ben aldığım dönem piyasadaki en f/p laptoplardı, bakmanı öneririm.

Genelde DDR5 ram kullanıyorlar sistemlerde

Tothenamadı

• YENİ

İOS kullandıktan sonra tekrar androide dönmek veya başka bir işletim sistemi kullanmak, zorunlu olmadıkça yapacağım iş değil. Sahutt

Tothenamadı

• YENİ
    • Resmi Gönderi

Yayalım, paylaşalım..

Harici İçerik x.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Örnek teşkil etsin

Arjantin'de enflasyonu bahane eden bir yumurta satıcısı, yumurta kolisinin fiyatına %100 zam yapmıştı.

-"Artık daha fazla para kazanmanın zamanı geldi." diyordu. O sabah hüzünlü bir yüz ifadesiyle iş yerini açsa da aslında çok mutluydu.

Zengin olamamasının nedenini hep dürüst olmasına bağlamıştı ama artık o güzel günler çok yakındaydı.

Fakat yine de yaptığı zamdan dolayı üzgünmüş gibi yapmalıydı. Çok geçmeden her hafta bir koli yumurta alan müşterisi yine iş yerine gelmişti. Yaşlı kadın fiyatı görünce gözlerine inanamadı. Sebebini sorunca:

-"Toptancılar zam yaptı efendim. Malum enflasyon da var, biz de haliyle fiyatları arttırdık." dedi.

Yaşlı kadın bu duruma çok kızmıştı ve usulca koliyi tezgaha bıraktı.

-"O zaman kalsın, ben yumurta yemeden de yaşarım. Yeter ki Arjantin bu zamdan etkilenmesin." dedi.

Satıcı onun bu hareketi karşısında büyük bir kahkaha atmak istese de üzgünmüş gibi davranmaya devam etti.

Lakin kadının bu cümlesi nasıl olduysa ülkede yayıldı ve kimse o hafta yumurta almadı. Ertesi gün yumurta toptancıları hem zam yapmaya devam etti hem de fiyatlar biraz daha artsın diyerek ürünlerin çoğunu soğuk hava depolarında stokladılar.

Takip eden günlerde durum değişmemişti, fiyatlar artıyor ama tüm Arjantin halkı sanki aralarında anlaşmışlar gibi yumurta almamakta ısrar ediyordu.

İkinci hafta toptancılar homurdanmaya başlasa da "Nasıl olsa bu zamlara alışacaklar ve mecburen yumurtaları gelip alacaklar!" dedi.

Üçüncü hafta ülkede yumurta parakendicileri iş yapamadığı için yavaş yavaş kepenk kapatmaya başladı ve bunu toptancılar takip etti.

Derken ülkede iflas etmeyen toptancı neredeyse kalmamıştı. Çiftlik sahipleri paralarını alamadıkları için onlar da hızla konkordato ilan etmeye başladı.

Artık hepsi pişman olmuş ve aralarında bu durumu nasıl düzelteceklerini konuşmaya başlamışlardı.

En iyisi bir televizyon kanalına çıkıp Arjantin halkından özür dilemek dediler ama sonuç değişmemişti.

Ülkede ne grev ne de isyan vardı ama halk öylesine kenetlenmişti ki kimse bu özrü kabul etmedi ve yumurta almamaya devam etti.

Beşinci Hafta toptancılar şu kararı aldı:

"Hatamızı farkettik ve özrümüzü kabul etmeniz için de yumurtaları zamdan önceki fiyatın da yarısına indirme kararı aldık. Bizleri affetmelisiniz çünkü tavuklar ölmek üzere!"

Bu bir gerçek hayat hikayesidir.

Bu günlerde şekerin ve yağın fiyatı ne zaman yükselse aklıma hep Arjantin halkı geliyor.

Acaba orada tavuklar hala yaşıyor mu?

"Yeterki Anadolu bu zamdan etkilenmesin" demenin zamanı gelmedi mi?

Tepkimizi koyalım. (Lütfen Paylaşın.)

#Zam #FahişFiyat #Enflasyon #Stokçu #Karaborsacı #Yumurta #Şeker #Yağ

• Önümüzde serin ve yağışlı günler var en azından sonbahar modunda devam ediyoruz. Kışa olan özlemimiz böylelikle bir süre minimum düzeyde ilerleyecek. Hiç yoktan iyidir