Sohbetimiz Bol Olsun [2024 Kış Sezonu]

• Resmi Gönderi

Hadi bana meteorolojik sorular sorarak beni sınav yapın en az 5 soru istiyorum. Ne gibi sorular derseniz örneğin

Kaç derecede grapuel yağışı olur.

kar yağışı için gerekli hava koşulları nelerdir?

• İlk Soru benden Oraj Nasıl Oluşur?

Orajın oluşması için ilk önemli etken havanın sıcak olmasıdır genelde yaz mevsiminde gözlemlenir kış mevsiminde gözlenmesi için ya sıcaklık 20 derecelerde olması lazım yada 500 hpa sıcaklığı çok düşük olması lazımdır.

Bu kadarını biliyorum sadece :)

• Hadi bana meteorolojik sorular sorarak beni sınav yapın en az 5 soru istiyorum. Ne gibi sorular derseniz örneğin

Kaç derecede grapuel yağışı olur.

1-) Yeryüzü etrafında hareket eden kütlenin açısal momentumunun kombinasyonları nedir

2-) Kapalı bir sistemde (dünyamız) yarıçap kolunun uzunluğu azalırsa (kütle aynı kalacak) dönüş hızı nasıl etkilenir

3-) Dünyada açısal momentum bütçesi arttığında denge nasıl sağlanır ?

Hepsini doğru cevapla 10 lira :)

• kar yağışı için gerekli hava koşulları nelerdir?

Eğer ki dewpoint 0 derecelerdeyse 3 4 derecelerde bile kar yağması mümkündür. Dewpointin yüksek olduğu zamanlarda sıcaklık 2 derecelerdeyken bile yağmur olabilir

• hocam ne yaptın sen ben bile elendim :D dur merak ettim biraz araştırım

• Hiç bilmiyorum bune böyle abi çok zor sormuşsun

• Resmi Gönderi

Sıfırcı hoca bu dark and cold

Yusuf gac gac

:koşma::koşma:

• 1-) sürtünme torku ve momentum takası

2-) Artar

3-) Ekvatordan Kuzeye doğru sürüklenen siklonlar üretilir.

• 1-) sürtünme torku ve momentum takası

2-) Artar

3-) Ekvatordan Kuzeye doğru sürüklenen siklonlar üretilir.

Sıcaklık - 4 derecelerdeyken yağan yoğun kar yağışı rüzgarın aniden lodosa dönmesiyle kaç saat içinde yağış yerini yağmura bırakır

• Ben oturumum adına bişe demedim zaten İstanbul iyi verdi diye harika bir gunceleme oldumu diyelim ozaman ben de sana herkez istanbulda oturmuyor

• Allah aşkına öğlen güncellemeyi beğenen tamamdır bunun gibi gelsin yeter diyen varmi