2021 2022 Havalarinsesi kış mevsimi tahmini

• Resmi Gönderi

sst.forecast.anom.glb.week2.pngAylık deniz yüzeyi sıcaklık anomalileri

MonthDec 2021Jan 2022Feb 2022Mar 2022Apr 2022May 2022
    NINO34−1.1℃−1.0℃−0.7℃−0.4℃−0.3℃−0.1℃
    below −0.8℃98.0%80.8%39.4%15.2%6.1%3.0%
    neutral2.0%19.2%60.6%84.8%91.9%93.9%
    above 0.8℃0%0%0%0%2.0%3.0%

sst.forecast.anom.glb.month2.20211120.hr.png

sst.forecast.anom.glb.month3.20211120.hr.png

ms_nino_05.png

12.png

13.png

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Resmi Gönderi

Yukarıda görseller La Nina'yı göstermektedir ve bir sonraki sonbahar ayına kadar La Nina koşullarının devam etmesi tahmin ediliyor .

La Nina'nın devam etmesi ile kışın ikinci yarısı ( Ocak sonu Şubat ve Mart 15 gün ) soğuk tarafta kalabiliriz...

Yeni Yılın başlarında stratosferik kutup girdabı zayıflayabilir. Bu nedenle, en erken Ocak ayında bir SSW görebiliriz. Böyle bir durumda, troposfer üzerindeki aşağı yönlü etki birkaç haftalık bir gecikmeye sahip olacak ve Şubat ayının hava durumunu etkileyecektir. ( Model Paylaşım Konularında Bundan da Bahsetmiştim ) Olası Sibirya Sistemi de Koca Morlar Daha uzak şimdi Takip edeceğiz hep beraber .

Bu Sene Ural ve İskandinav yükseğini Model Takiplerinde çok kez görmemiz mümkün ..

MJO döngüsü için Sarp Özdoğan Takip etmenizi tavsiye ederim aylık genel tahminler çıkarıyor MJO dan bu yüzden bahsetmedim .

Sistem tarihleri vermedim bunun için Efsane-Semih ve cografyaciburak hocalarımızı takip edelim ...

Genel görünümü yazdım Ayrıntıları ( Ayrıntı derken yağış ve sıcaklık durumları ) da ekleyeceğim vaktimiz kadar faydalı olmaya çalışıyorum

• Resmi Gönderi

Farklı ayrıntılar önümüzdeki hafta içi buralarda olursam eklenecek acele etmeye gerek yok daha Aralık 21 de kış başlıyorsa

Kışın ikinci yarısını hesaplama yaparak hangi aylarda biraz daha şanslı olabiliriz ufak bir ip ucu olsun resmi olarak bugün den itibaren Kış Mevsimine tam 18 gün var .

Şimdi yağış tahmini eklersem ortalamadan bir sonuç çıkar .

Not @Salihh çok soruyor diye bu açıklamaya yapma gereği duydum salihh nefes al nefes ver .

Mart ayı çok dikkat ve ilgi çekici geliyor bana iyi forumlar ...

• Farklı ayrıntılar önümüzdeki hafta içi buralarda olursam eklenecek acele etmeye gerek yok daha Aralık 21 de kış başlıyorsa

Kışın ikinci yarısını hesaplama yaparak hangi aylarda biraz daha şanslı olabiliriz ufak bir ip ucu olsun resmi olarak bugün den itibaren Kış Mevsimine tam 18 gün var .

Not @Salihh çok soruyor diye bu açıklamaya yapma gereği duydum salihh nefes al nefes ver .

Bismillah kışa daha girmedik marta ne işin var hocam o zmn demekki Aralık ocak şubatta bir şey yok kapatalım gitsin kışa

• Resmi Gönderi

Yeni Yılın başlarında stratosferik kutup girdabı zayıflayabilir. Bu nedenle, en erken Ocak ayında bir SSW görebiliriz. Böyle bir durumda, troposfer üzerindeki aşağı yönlü etki birkaç haftalık bir gecikmeye sahip olacak ve Şubat ayının hava durumunu etkileyecektir.

Neden bunu yazdım modellerde gözüken soğuk senaryolar gelen müjdeli haberlerin sonunda Ocak ayında durgun bir atmosfer olursa Şubatta Sibirya tarzı soğukların gelme ihtimalini unutmamak için ,Ocak ayında kim bilir bir iki Sistem daha ülkemizi etkilerse kış güzel geçmiş olabilir .

• Resmi Gönderi

Bu aralar akşamları ve hafta sonları müsait olamıyorum bu pazar günümü biraz bu konuya ayıracağım güncelleme değil de ek bilgiler yazabilirim .

Bence başarılı tahmin olmuş bu sene gayet de başarılı gidiyoruz gerek bu konuda gerek model takibi konularında ara yazdıklarım ile hatta üyelerimiz şahsi tahminlerinde bile yazdıklarımla .

Site ekibi olarak gayet başarılı gidiyoruz nazar değmesin .

Şikayeti eleştirisi olan yazabilir serbest .

• Resmi Gönderi

Farklı ayrıntılar önümüzdeki hafta içi buralarda olursam eklenecek acele etmeye gerek yok daha Aralık 21 de kış başlıyorsa

:olumlu:

• Resmi Gönderi

Bismillah kışa daha girmedik marta ne işin var hocam o zmn demekki Aralık ocak şubatta bir şey yok kapatalım gitsin kışa

Sercan Martta çok işimiz varmış dimi .

• Sercan Martta çok işimiz varmış dimi .

Aynen hocam koskoca Aralık ocak şubatın yapamadığını mart ayı yaptı ve yapmaya devam edecek gibi (:(:

• Resmi Gönderi

Farklı Bakış Açımızla Yaptığımız Tahmin Neredeyse Kusursuz Olmuş ,Gözler Önümüzdeki Sezonda .....