İç Anadolu Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Tahmin Yorumu

• Bu yüzdelik değerlerin peş peşe düşüş yüksek sırası gelip gelmemesi ile alakalı durum doğru mu anladım yani yağış olma yüzdesi

Merhaba yüzdelik değerler kar yağma yüzdesini ifade eder. Örneğin ❄️%30 yüzdesi %30 kar yağma olasılığı var anlamına gelir. İlşallah anlatabilmişimdir.

• Yarın itibariyle güzel bi haftaya başlıyoruz aksiyonu bol olan bi süreç şimdiden şehir şehir kestirmek zor ama geç de olsa güzel bi başlangıç olacağını söyleyebiliriz

• Resmi Gönderi

Yarın itibariyle güzel bi haftaya başlıyoruz aksiyonu bol olan bi süreç şimdiden şehir şehir kestirmek zor ama geç de olsa güzel bi başlangıç olacağını söyleyebiliriz

Nerdesin sen kaçak :)

• Nerdesin sen kaçak :)

Valla abi bi süre uzak durdum kışın gidişatından kaynaklı sessiz sessiz takip ediyodum ya da hiç bakmıyodum şimdi üni ara tatile girince tekrar bakıyorum bolca selamlar

• Son verilere bakarsak bölgenin doğusu sivas kayseri yozgat tarafları zaten kar açısından çok rahatlar miktarı henüz belli olmamakla birlikte yağışın büyük kısmı kar olacaktır ben sistemin potansiyelli olduğunu düşünüyorum ama gfsnin kar haritaları da biraz göz boyuyor yağışlar bol ama ankara ve konya şehir merkezlerinden ziyade yükseklerin yarım metre kar alacağını düşünüyorum ab nin konumu da önemli tabi ki. Onu da yaşayıp göreceğiz

• Son verilere bakarsak bölgenin doğusu sivas kayseri yozgat tarafları zaten kar açısından çok rahatlar miktarı henüz belli olmamakla birlikte yağışın büyük kısmı kar olacaktır ben sistemin potansiyelli olduğunu düşünüyorum ama gfsnin kar haritaları da biraz göz boyuyor yağışlar bol ama ankara ve konya şehir merkezlerinden ziyade yükseklerin yarım metre kar alacağını düşünüyorum ab nin konumu da önemli tabi ki. Onu da yaşayıp göreceğiz

sıcaklık sıkıntısı gitmiş gibi bide sıcaklık sıkıntısı vardı o kalmamıs oyuzden yakalanan yağışı alırız gibi

• Akşam güncellemesi iç egeye çalışmış daha çok bunun sebebi de bahsettiğim gibi ab nin konumu birazcık doğulama olursa bölgemiz için daha güzel görüntüler oluşur

• Akşam güncellemesi iç egeye çalışmış daha çok bunun sebebi de bahsettiğim gibi ab nin konumu birazcık doğulama olursa bölgemiz için daha güzel görüntüler oluşur

öğle güncellenmesi çok güzeldi ha buda fena değilde sıcaklık sıkıntı

• Konya için güzel olmadı bu güncelleme 4-6sı için konuşursak ab karaya çıkıyor hem hava akımının etkisinde kalıp soğuyamıyoruz hem de yağış etrafımıza dağılıyor