İç Anadolu Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Tahmin Yorumu

• Resmi Gönderi

iyi akşamlar arkadaşlar onumuzde iki sistem var şuan birinci 22-24 sistemi diğeri tam net olmasa da 27-28 sistemi

İlk sistem tabiri caizse kuru soğuk alacağız bölge geneli belki Sivas ve Kayseri doğusu kar alabilir bakalım yağış konusu sistem anında bile değiştiği için net bişey söyleyemiyorum

İkinci sistem yağışı bol bir sistem eğer soğuğu yakalayabilirsek bir çok bölgemiz güzel kar yağışı alabilir takipteyim detaylar belli olunca burdan bilgi vermeye devam edecem

Aşağıya gefs den bir harita bırakıyorum siz anlarsınız ;)B)

• Gfs yine leş çıktı hocam grönlandda ne işi var azorun

• Resmi Gönderi

Gfs yine leş çıktı hocam grönlandda ne işi var azorun

Baktığınız açıya bağlı bana göre de stratosfer olarak mükemmel ancak 144 den sonrası değişken olduğundan pekte takılmayın

• Resmi Gönderi

Gfs yine leş çıktı hocam grönlandda ne işi var azorun

Aynen öyle berbat ti resmen ama 250 saatlerden bahsediyoruz şuan senaryo denemeleri yapıyor bir yandan da Sarp Özdoğan blogunda paylaştığı Grönland blokaji tahmini içimi karartmiyor değil

• Baktığınız açıya bağlı bana göre de stratosfer olarak mükemmel ancak 144 den sonrası değişken olduğundan pekte takılmayın

Dediğim gibi iç anadolu aralığı ocağı sever şubat biraz kuzey bölgeler için daha iyi geçiyor acelem bundandır artık görmemiz lazım ucundan

• Hocam böyle ciddi ciddi 70-80 cm kar yağması için ne lazım bize hangi şartlar lazım ab kıbrıs merkezli olarak aynı yerde dönüp durmalı mı ne lazım

• Resmi Gönderi

O çok zor bir ihtimal hocam şimdi bizim bölgenin şöyle bir durumu var eğer ab Antalya Muğla arası yani Kıbrıs'ın batısında olursa batı iç Anadolu doğusunda olursa doğu iç Anadolu faydalanıyor a.b yerinde durmaz ancak yüksek basınç kısıtlarsa yerinde kalır galiba 2019 6 Ocak sistemi öyle olmuştu veya 6 Ocak 2020 olabilir

Şehir merkezleri o kadar alacağını sanmam yüksek rakımlı yaylada dağlarda okur anca tarihte varmı bu kadar kar alan ilimiz bilmiyorum bize 20-25 cm yağsın Yeter fazlasında gözümüz yok

• Konya 2017de 50 Karaman 80 cmyi görmüştü hocam bi tekrarı olabilir mi diye merak etmiştim ki bölgesel bi sistemdi çok kuvvetli bi ab yoktu ama günlerce yağdı takılı kaldı

• Resmi Gönderi

Konya 2017de 50 Karaman 80 cmyi görmüştü hocam bi tekrarı olabilir mi diye merak etmiştim ki bölgesel bi sistemdi çok kuvvetli bi ab yoktu ama günlerce yağdı takılı kaldı

2017 efsane şu an ocağın son günlerini beklemek kaldı daha efsane sistem gelme ihtimali var

• 2017 efsane şu an ocağın son günlerini beklemek kaldı daha efsane sistem gelme ihtimali var

Yok işte efsaneden önce yıla bu miktarlarla girmişlerdi aralık son hafta

• Resmi Gönderi

Arkadaşlar merhaba bu akşamdan itibaren bölgemizde yer yer sis pus buzlanma hadiseleri görülebilir havalar soğudu geceleri yer yer eksili dereceler olacak dikkatli olunmalı

Gelelim 22-24 sistemine şuanlik görünen

bölgemizin doğusu daha çok faydalanacak yani Kayseri Sivas hattı gfs konya doğusu ve güneyine de kar vermiş aşağıya icon arpega ve gfs nin yağış tahminlerini bırakıyorum akşam ecmvf çıksın bide ona bakarız

havalarinsesi.com/attachment/15388/havalarinsesi.com/attachment/15389/havalarinsesi.com/attachment/15390/havalarinsesi.com/attachment/15391/havalarinsesi.com/attachment/15392/Sistem zamanida Euro 4 bakarız şimdilik bu kadar iyi geceler

• Hocam peki konya merkezde havada görme ihtimalimiz var mı