İç Anadolu Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Tahmin Yorumu

• Bu sene Kırıkkale Ankara civarı güzel yağış almadı bu gelecek sistemden umudum vardı fakat her geçen gün sistem iç anadolu adına kar değerlerini düşürüyor gibi üzücü bi aralar 40 cm veren sistem 20 lere kadar düştü hayırlısı umuyorum artış sağlar.

• Resmi Gönderi

Bu sene Kırıkkale Ankara civarı güzel yağış almadı bu gelecek sistemden umudum vardı fakat her geçen gün sistem iç anadolu adına kar değerlerini düşürüyor gibi üzücü bi aralar 40 cm veren sistem 20 lere kadar düştü hayırlısı umuyorum artış sağlar.

Hocam sadace bizim değil çoğu yer düştü yinede ben en az 10 cm aşağı hiç bir yer olmayacağını düşünüyorum

• Hocam sadace bizim değil çoğu yer düştü yinede ben en az 10 cm aşağı hiç bir yer olmayacağını düşünüyorum

Valla hocam karadeniz ve marmara'da pek düşüş olmadı sanırım oralarda DEK olayından dolayı iyi gidiyor ama bizde en az bi 30 cm alsak iyi olurdu ama bakalım veriler değişime açık görüp anladığım kadarıyla sistemde biraz tutarsızlık var buda bize belki daha iyi gelecek belki daha kötü ama çok iyi gelmesini temenni ediyorum :)

• Resmi Gönderi

Karadeniz nem bombası yeterli soğuğu ve basınç oldumu metre devirmeden gitmiyor bizim öyle bir şansımız yok anca Akdeniz'de siklon oluşacak oda doğru konumlanacakki iyi bir yağış alalım

Şimdi dürüst olalım o 30 40 cm verdiğinde bn zerre inanmadım hatta söyledim de fazla beklentiyi yüksek tutmayın diye çünkü bölgemiz de yaşayanlar az çok ne kadar yagacagini bilirler 30-40 afaki rakamlar

• Karadeniz nem bombası yeterli soğuğu ve basınç oldumu metre devirmeden gitmiyor bizim öyle bir şansımız yok anca Akdeniz'de siklon oluşacak oda doğru konumlanacakki iyi bir yağış alalım

Şimdi dürüst olalım o 30 40 cm verdiğinde bn zerre inanmadım hatta söyledim de fazla beklentiyi yüksek tutmayın diye çünkü bölgemiz de yaşayanlar az çok ne kadar yagacagini bilirler 30-40 afaki rakamlar

Haklısınız hocam sistem baya övülünce beklenti de artıyor ister istemez ama az kaldı yaşayıp göreceğiz :)

• Karadeniz nem bombası yeterli soğuğu ve basınç oldumu metre devirmeden gitmiyor bizim öyle bir şansımız yok anca Akdeniz'de siklon oluşacak oda doğru konumlanacakki iyi bir yağış alalım

2011 mi neydi yağmıştı 40 cm civarı

• Resmi Gönderi

Haklısınız hocam sistem baya övülünce beklenti de artıyor ister istemez ama az kaldı yaşayıp göreceğiz :)

Pazartesi salı çok güzel yağışlar var benden tavsiye bosverin modeli haritayı cm hesaplamayı alın kahvenizi çayı izleyin çıkın gezin kar altında tadını çıkarın keyfini sürün belki sezonun son kar yağışı bilemeyiz