Çin'in 1 Trilyon Dolarlık Yapay Güneş Projesi

• Resmi Gönderi

inan rusya kuzey kore amerika çin ve almanyadan daha güçlü hiçbir silahımız yok ülkeyi kötülemek için demiyorum ama onlara yetişmemiz bile imkansız

Kanıt? Rusya, kore, Amerika, Çin ve almanyadan güçlü bir Türk ihaları var en basit örneği. Sence başka gizli silahlarımız olamazmı? Yada olsada ulu orta bunu söylerler mi?

• inan rusya kuzey kore amerika çin ve almanyadan daha güçlü hiçbir silahımız yok ülkeyi kötülemek için demiyorum ama onlara yetişmemiz bile imkansız

Amerika ve Çin konusunda evet ama bence diğerleri için o kadar emin olma ;)

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...

• Kanıt? Rusya, kore, Amerika, Çin ve almanyadan güçlü bir Türk ihaları var en basit örneği. Sence başka gizli silahlarımız olamazmı? Yada olsada ulu orta bunu söylerler mi?

Onlardan fazlası var açıklanmayan değil aslında açıklandı ama çok çabuk unuttuk

• Kanıt? Rusya, kore, Amerika, Çin ve almanyadan güçlü bir Türk ihaları var en basit örneği. Sence başka gizli silahlarımız olamazmı? Yada olsada ulu orta bunu söylerler mi?

Hocam Bizde ne kadar Mühendis varsa hepsi öldürüldü ısparta da düşürülen uçağı biliyorsunuzdur ozamanlar 10 yaşlarında falandım uçak düşürüldü ve içinde bulunan bir çok zeki ve bilimsel projeleri olan mühendisler öldü

Aselsan mühendisleri tsk da çok önemli silah projeleri olan mühendisler 6 7 kişiler öldürüldüler türkiyenin yükselmesini istemeyen belki iç sızmalardandır belki dış kuvvetler tarafındandır bilemem ama öldürüldüler türkiyede ne kadar usta işinde doktora yapmış olan bir çok mühendis öldürüldü ve şuan önemli mühendislerimizin hepsi almanya amerika gibi yerlerde iş yapmakta türkiyede bana usta mühendisleri sayın desem bu öldürülen mühendislerin yaptığının yada yapacaklarının % 1 ine bile ulaşamayacak ülkeyi daha iyi yerlere taşıyamayacak hiçbir mühendis sayamazsınız projeleri saklanıyordu birçoğunun orasını bilmiyorum bu konu hakkında bildiklerim bunlar

peki daha iyi mühendisler yetiştirebilirmiyiz evet yetiştirebiliriz hepsinden daha iyisini yapabiliriz ama kimse bu konunun üstünde durmuyor elimizde var deyip geçiştiriyorlar aynı durum yine olsa elimizdeki mühendislerde bilim insanları öldürülürse cızcıbıldak kalırız bi ülkeyi ayakta tutan en önemli unsuru milletidir sonrasında eğitimidir

...

• Bak ihalardan örnek verdim. Dünyada israilden sonraki en iyi ihalar bizde. 2.ve 3.sırada Türk ihaları var. Arkadaş sanırım pek araştırmadan yazmış o yorumu

Aslında Amerika’da gerimizde kalacak az kaldı

• Resmi Gönderi

Hocam Bizde ne kadar Mühendis varsa hepsi öldürüldü ısparta da düşürülen uçağı biliyorsunuzdur ozamanlar 10 yaşlarında falandım uçak düşürüldü ve içinde bulunan bir çok zeki ve bilimsel projeleri olan mühendisler öldü

Aselsan mühendisleri tsk da çok önemli silah projeleri olan mühendisler 6 7 kişiler öldürüldüler türkiyenin yükselmesini istemeyen belki iç sızmalardandır belki dış kuvvetler tarafındandır bilemem ama öldürüldüler türkiyede ne kadar usta işinde doktora yapmış olan bir çok mühendis öldürüldü ve şuan önemli mühendislerimizin hepsi almanya amerika gibi yerlerde iş yapmakta türkiyede bana usta mühendisleri sayın desem bu öldürülen mühendislerin yaptığının yada yapacaklarının % 1 ine bile ulaşamayacak ülkeyi daha iyi yerlere taşıyamayacak hiçbir mühendis sayamazsınız projeleri saklanıyordu birçoğunun orasını bilmiyorum bu konu hakkında bildiklerim bunlar

peki daha iyi mühendisler yetiştirebilirmiyiz evet yetiştirebiliriz hepsinden daha iyisini yapabiliriz ama kimse bu konunun üstünde durmuyor elimizde var deyip geçiştiriyorlar aynı durum yine olsa elimizdeki mühendislerde bilim insanları öldürülürse cızcıbıldak kalırız bi ülkeyi ayakta tutan en önemli unsuru milletidir sonrasında eğitimidir

İYİ de bizde mühendis bitmez 😊 çok büyük yatırım var savunma saniyesine. Envanterimize çok sayıda eklemeler yapıldı. Biz sadece bizim görmemizi istedikleri silahları görüyoruz😊o yüzden başka ülkeler ile kıyaslama yaparken kendimizi de kötülemeyelim. Görüyoruz paramızla bile Amerika'dan silah alamıyoruz. Hamd olsun bu alanda çok iyiyiz 😊

• Bak ihalardan örnek verdim. Dünyada israilden sonraki en iyi ihalar bizde. 2.ve 3.sırada Türk ihaları var. Arkadaş sanırım pek araştırmadan yazmış o yorumu

Hocam ülkemizde yok demiyorum öyle birşey dememişim zaten var ama biz s400 leri bile rusyadan aldık neden kendimiz yapmadık ne kadar güvenilir rusyaya güven olurmu ayrıyetten bayraktar türk mühendislerin elinden çıkma çok güzel proje ama daha fazlasını yapmamız lazım adamların çarbombası türkiyenin yarısını yok edecek güçte ama eminim daha güçlüleri de vardır türkiyede bırakın atom bombasını bu bombanın yarısını yapacak mühendisler yok herşey ithal gelme bize tamam güçlü silahlarımız var iha siha herneyse var ama kısıtlı türkiye gibi güçlü bir ülkenin daha iyisini yapması gerekiyor yaptıysa onu daha da ileriye taşıması gerekiyor yaptıysa saklaması gerekiyor ben burda konusuyorum bakmayın bana saklıyorlardır ama ben daha iyisi olur diyorum sadece yapılabilir eğitim ve güzel mühendisler bilim insanları eğitmesi şart bu ülkenin 3. dünya savaşı yakındır zamanımız kısıtlı

...

• İYİ de bizde mühendis bitmez 😊 çok büyük yatırım var savunma saniyesine. Envanterimize çok sayıda eklemeler yapıldı. Biz sadece bizim görmemizi istedikleri silahları görüyoruz😊o yüzden başka ülkeler ile kıyaslama yaparken kendimizi de kötülemeyelim. Görüyoruz paramızla bile Amerika'dan silah alamıyoruz. Hamd olsun bu alanda çok iyiyiz 😊

abi tekrar tekrar diyorum kötülemiyorum :D

...

• Resmi Gönderi

Hocam ülkemizde yok demiyorum öyle birşey dememişim zaten var ama biz s400 leri bile rusyadan aldık neden kendimiz yapmadık ne kadar güvenilir rusyaya güven olurmu ayrıyetten bayraktar türk mühendislerin elinden çıkma çok güzel proje ama daha fazlasını yapmamız lazım adamların çarbombası türkiyenin yarısını yok edecek güçte ama eminim daha güçlüleri de vardır türkiyede bırakın atom bombasını bu bombanın yarısını yapacak mühendisler yok herşey ithal gelme bize tamam güçlü silahlarımız var iha siha herneyse var ama kısıtlı türkiye gibi güçlü bir ülkenin daha iyisini yapması gerekiyor yaptıysa onu daha da ileriye taşıması gerekiyor yaptıysa saklaması gerekiyor ben burda konusuyorum bakmayın bana saklıyorlardır ama ben daha iyisi olur diyorum sadece yapılabilir eğitim ve güzel mühendisler bilim insanları eğitmesi şart bu ülkenin 3. dünya savaşı yakındır zamanımız kısıtlı

Bunlar ülkeler arasında ki ikili ilişkiler anlaşmalar 😊 herşeyi kendinde üretsen çıkar ilişkisi olarak bu tür alışverişler olmalı. S400 ler savunma ihtiyacı olduğu kadar abd ye de rest olarak alındı. I tür ilişkilere bizim kafa pek basmaz😊

• Bunlar ülkeler arasında ki ikili ilişkiler anlaşmalar 😊 herşeyi kendinde üretsen çıkar ilişkisi olarak bu tür alışverişler olmalı. S400 ler savunma ihtiyacı olduğu kadar abd ye de rest olarak alındı. I tür ilişkilere bizim kafa pek basmaz😊

haklısın abi :D düşününce mantıklı geldi ama kafa basmıyor

...

• Peki sadece savunma sanayiinde çok iyi olmak yeterli mi sizce? Onun dışında arada bir doğal gaz çıkarıldığı haberleri çıkıyor o kadar. Bir de yerli arabamız var gündemden düşmeyen. Bunun dışında teknolojide fazla bir gelişmemiz yok bence. Aslında potansiyelimiz de var ama yeteri kadar önem verilmediğini düşünüyorum bu benim şahsi fikrim tabii.(Selçuk Bayraktar Bey'e teşekkür etmek istiyorum ayrıca savunma sanayiinde gelişmeler yapmamızdaki öncü isim)

• Aslında Amerika’da gerimizde kalacak az kaldı

O zor birazcık Amerika'nın İHA lara ayırdığı bütçe bizim neredeyse bütün askeri bütçemiz . ABD yi aşmak anca hayal olur hatta onunda ötesi. Şuan zaten gayet iyi durumdayız İHA da ,asıl bize gereken HÜRKUŞŞ un doğru düzgün bir şekilde çıkması ve birde Altay tankı işte o zaman genel olarak baya yükselmiş oluruz. Objektif bir yorum olarakta Türkiye şuan SİHA da 3-4 arasında bir yerde yani dünyanın en iyilerinden .

• Bu arada başlıktaki konudan çok fazla sapmışız😁