DarKnight tarafından yazılan gönderiler

Ağlıcam artık ya vadeye 3 gün kalmış bozdukça bozuyor modeller nerden nereye geldi ne kadar üzücü

Ben bozan bir şey göremedim pek aksine daha çok heyecanlandım. Daha 3-4 gün önce düzgün yağış bile yoktu şimdi böyle gelirse İstanbul en kötü 10-15 cm kar alır.

Şu tabloya bakin beyler onun yüzünden sistemi kaçırdığımiz İzlanda zayıflamış eser kalmamış etkisini göremedigimiz azor ybsi 1030 olmuş şahlanmış yüzyıllar şanssızlığı üstümüzde bu yılı hiç iyi anmayacagiz

ivcsisa.png

2021 Şubat ayında İzlanda yüzünden efsane, rakım sistemine dönüşmüştü. Yukarılarda 10 larca cm kar varken sahil kesminde kar yoktu.

ya bırakalım da herşeyi Suudi Arabistana lapa lapa kar yağmış bu sene herşeye gebe olabilecek potansiyele doğru gidiyor barajlar inanılmaz seviyede az daha yağış alamazsak yazın çeşme ararız vallahi duru vahim moral bozmaya gerek yok herşey Allahtan bakalım nasıl olacak

Geçen senede aynı bu Arabistan mevzusu olmuştu. Arabistan'dada yüksek dağlar olduğu için herhangi bir yağış anında kar yağma olasılığı var, yani bu o kadar imkansız bir şey değil. Aynı şey geçen senede olmuştu.

Pozisyonu tekrar tekrar gösterdiler ayaga müdahale yok ittirme bile yok hakem direk penaltı verdi, saçma! ben kötü maç demedim ama yaşım odaklı daha güzel senelerde daha güzel dünya kupası maçları izledim 2010 en iyisiydi bence

Di Maria'nın sol ayağı arkadayken Dembele nin mudahalesi var . Daha dikkatli ve yavas sekilde izleyin.

çok saçma bir maçtı ilk pozisyon penaltı değildi müdahale bile yoktu vara gidilmedi böyle önemli bir maçta.

mbappe maçın kaderini çok güzel değiştirdi fransanın hakkıydı

bu dunya kupası izlediğim en saçma dünya kupası idi sanırım

Fransa'nın hakkı nereden oluyor anlamadım, oyunu Arjantin oynadı. Fransa ilk şutunu 72 de filan attı. Ayrıca ilk pozisyonda hem itme hem de ayağa müdahale var. Hakemin maça etkisi Coman'ın pozisyonunda avantaja bırakmaması harici neredeyse 0 idi. Ayrıca bu final en iyi final maçı idi açık ara.

İyi de konu bu değildi 😃 Ne alaka yani şimdi bu cevap ? Bende 21 Haziran 23 Eylül sanmıştım, bilgi için teşekkür ederim. (:

Yorumunuzda demişsinizki "Sarp kışın ilk yarısını daha hareketli bekliyordun yani 1 Aralık-15 Ocak arasını" . Bende dedimki kışın ilk yarısı 1 Aralık-15 Ocak değil ,Kış 21 Aralık'ta başlıyor dedim. Yani buna göre kışın ilk yarısı 21 Aralık-Şubat başı oluyor. Önceki yorumda bunu açıklamaya çalıştım ama herhalde anlamanız için çok daha detaylı yazmam lazımdı. Kusura bakmayın bir daha olmaz (:

Sarp kışın ilk yarısını daha hareketli bekliyordun yani 1 Aralık-15 Ocak arasını. E zaten kar manasinda Aralık ilk 15-20 gün kafadan kayıp görünüyor. Yani ne yasanacaksa 20 Aralık -15 Ocak arası mı olacak ? 2004,2006 vari olusumlar olabilir demiştin kışın ilk yarısı. Bu Aralık ayı için pek mümkün görünmüyor. Sadece son 10 günü icin bir soğuk hava dalgası var o da öyle ciddi bir atak da değil. Kar yağışı yapacak cinsten ama.

Kuzey Yarım Küre'de kış sezonunun başlangıcını genellikle 21 Aralık diye alıyorlar, 21 Mart ise bitiş.