Doğu Anadolu Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Mkaymaz21 topragim 4 gün karlı gösteriyor mgm gündüz sıcaklığı + 2 ,3 derecelerde gece _ 4 5 lerde gündüz 0 civari olmayınca kar biraz sıkıntılı olmuyormu

Mgm sıcaklıklarını pek bilmiyorum.Fazla söylüyor herhalde.Kar için dewpoint değeri var bu değer 0 ın altında olursa kar yağar.Yani sıcaklık 2 dereceyken bile kar yağma ihtimali var.

Perşembe günü dediğim gibi yağmur başlar büyük ihtimal akşama doğru kara çevirir cuma ögleye kadar ara ara şidettini artırarak devam eder.Cuma akşami yağışta zayıflama olabilir.

İşte asıl kar cumartesi pazar pazartesi kendisini gösterecek.Orada ne koparsanız koparacaksınız.Şuan o günler için yağış güzel görünüyor.Yalnız cumartesi ögleye doğru sıcaklıkta artış var biraz yağış sulu kara dönebilir.Ama özetleyecek olursak Sali sabahi toplam yerde güzel bir birikim olur ondan sonra yağış kesiliyor zaten dondurucu soğuklar olacak.

:I

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Mkaymaz21 ().

• Mgm yoğun kar vermişte sıcaklık sıkıntı çıkarabilir.Bu hafta sıcaklık takibi yapacak gibi görünüyorsun :)  Emirhan

abi mgmye göre sıcaklık yetiyor sanki sabah bile - vermiş çünki . sen daha iyi bilirsin abi :)

• abi mgmye göre sıcaklık yetiyor sanki sabah bile - vermiş çünki . sen daha iyi bilirsin abi :)

Mgmye göre sıcaklık değil.Baktım şimdi konumun için sıcaklık yüksek görünüyor nasıl yoğun kar ikonu vermiş şaşirdim bende:)

• Mkaymaz21 toprağım gfs merkeze 114 cm vermiş beş gün içinde mgm de habire sicakligi artiriyor biz neye inanacağız sende sondurumu teyit ediyoruz :))

Perşembe akşamından itibaren yağmur kara dönüyor.Cuma günü etkisini sürdürecek ama cuma öğleye doğru yağış zayıflayacak.Ondan sonra akşami tekrar yağış şidettini artırmaya devam edecek.Ben yine cumartesi pazar diyorum asıl yoğun kar yağışı.Pazartesi de devam eder ondan sonra kesiliyor.Abem sen yine iyisin mgm malatyalıları şok edecek bu hafta :'D .

• Resmi Gönderi

Perşembe akşamından itibaren yağmur kara dönüyor.Cuma günü etkisini sürdürecek ama cuma öğleye doğru yağış zayıflayacak.Ondan sonra akşami tekrar yağış şidettini artırmaya devam edecek.Ben yine cumartesi pazar diyorum asıl yoğun kar yağışı.Pazartesi de devam eder ondan sonra kesiliyor.Abem sen yine iyisin mgm malatyalıları şok edecek bu hafta :'D .

Toprağım mgm yoğun kar ikonu koyuyor 3 saat sonra ky 2 derece yazıyor 3 saat sonra 6 derce oluyor bunalıma girdim ondan seni rahatsiz ediyorum :)) Windy e bakiyorum kar mgm yağmur sonra mgm kar Windy yağmur en son tahmin sende bitiyor :)

• Toprağım mgm yoğun kar ikonu koyuyor 3 saat sonra ky 2 derece yazıyor 3 saat sonra 6 derce oluyor bunalıma girdim ondan seni rahatsiz ediyorum :)) Windy e bakiyorum kar mgm yağmur sonra mgm kar Windy yağmur en son tahmin sende bitiyor :)

Kısa vade uzmanı Can 30-40 cm dedi :).Ben iki günde o kadar beklemiyorum ama o dediyse vardir bir bildigi.:olumlu:

• Mkaymaz21. Malatyalılar ne açıdan şok olacak anlamadım açıklarmısın

Yoğun kar ikonundan.Sıcaklık sıkıntısı çıkabilir malatya için.İlçe ve rakım bilgilerinizi yazarsanız güzel olur.