Doğu Anadolu Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Herkese selamlar.Elimden geldiğince bu tarihleri yorumlamaya çaliştim.Bu sistemden sonra biraz ara veriyorum.Bir sonraki sistem tarihi 26-27-28 ocak gibi görünüyor o tarihlerde yine tekrardan buluşuruz.

Başka doğulu arkadaş varsa altta yazsın onun şehrini de değerlendirelim.Sitede burada yaşayanlar olduğu için bu 2 şehri değerlendirdim.

Valden voltran

Pazartesi sabahinden itibaren sıcaklıklarda sert düşüş var.Bu saatlerde hafif kar alacaksınız.Kar akşama kadar ara ara etkisini arttıracak ama fazla beklentiye girmemek lazım.Pazartesi akşami kar iyi duruyor şiddetini biraz daha arttıracak.Gece etkisini kaybedecek.

Sali günü öğlen saaatlerinde tekrardan başliyor kar yağışı.Akşama kadar etkisini ara ara gösterecek akşamdan sonra kesilecek yağış artık.Yerde ne kadar örtü olur diyorsan seni kesmez anca görüntü için güzel kar olur yerde :) Ama yağan kar kaliteli olacak.Yere düştüğünde yapışacak direk.

Yağış kesildikten sonra çok şiddetli don ve buzlanma görülecek.

MALATYA:

BU gece kuzeyli rüzgarların sayesinden sıcaklıkta sert bir düşük olacak.Merkez için kar gece başlıyor.Ancak bu kar pek tatmin etmez öğle saatlerinde kesilecek zaten.Pztesi akşamindan itibaren hafif şekilde başlayacak kar.Ancak sali sabahindindan itibaren yoğun yağmaya başlayacak.

Malatya için sali sabahi kar için çok iyi duruyor.İkindiye kadar etkisini sürdürecek.Yerde +10cmlik bir örtü bekliyorum totalde.Daha fazla da olabilir

Geçen attığımda tarihlerde bir yanlışlık olmuş düzelttim.

:I

• Peki hocam Malatya için salı günü yoğun olacak karın çarşamba sabahına sarkma ihtimali var mı?

• Onu bende farkettim 1 saat önce daha soğuktu

Evet abi kar yağmadan önce hava ısınır ama bende arada kaldım şimdi ?

• Evet abi kar yağmadan önce hava ısınır ama bende arada kaldım şimdi ?

Meteorolojinin sitesinde düşmesi bekleniyor ama bilmiyorum birden o kadar düşer mi emin olamadım

• Meteorolojinin sitesinde düşmesi bekleniyor ama bilmiyorum birden o kadar düşer mi emin olamadım

Abi bende anlamadım soğuk hava olması lazımdı acaba ne oldu soğuğa