ECMWF — GFS MODEL PAYLAŞIMI

• Resmi Gönderi

Bilmeyenler için yazıyorum ull var ve çok oynak olur kendisi her zaman öyle oldu tartışılan tarihlerde banada model yorumlatıyorsunuz helal olsun he size

pasted-from-clipboard.png

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Neyse ben yatacağım biraz daha oyalanırsam gündüz zombieland diyarlarında(yorgun olacağım) bu saate sonrası sabah zor kalkıyorum iyi geceler.

• -8 kar açısından riskli bir 850 hpa soğuğudur eğer o soğuktan iyi bir kar örtüsü çıkmasını istiyorsak bazı şeylerinde iyi olması lazım örneğin karayel esmeli - 8 de poyraz esmemeli sıkıntı 500 hpa sağlam olmalı felan filan.

Genel olarak bazı şeyleri biliyorum ama göremediğim bazı olumlu veriler yanlış tahmin yapmama sebep oluyor.

Genel olarak bazı şeyleri biliyorsun madem -8 karayelle hemde üst seviye soguklarının da saglam olacağını bahsediyorsun. Peki bu şekilde kar yapacağını nerden biliyorsun.?

Kar yağışının olması için neme ihtiyac var alt seviye üst seviye sogul sıcak ilişkisi dengeli olması lazım. Fazla soğuk nemi düşürür kurutur bundan da haberin var galiba .öyle 850 -16 gelsin 500 de -40 fena kar yağar şöyle böyle demek olmaz.

• Geçen yıl bir uygulama vardı sadece adminlerin paylaşıp yorumladığı ve birde benim gibi uzaktan takip edenlerin bı sayfası vardı model paylaşımında ondan gelmesi şart siteye

• Şunu unutmayın her güçlü soguk kar yagdırmaz. Hava tamamen kurursa yağışı oluşturacak nem kalmaz nem olmazsa yağış olmaz.

Dikkat ettiyseniz bazı sistemler deniz seviyesinde iken çoğalıyor karaya çıkınca zayıflıyordu !! Bu sadece bir örneği.

• Resmi Gönderi

Geçen yıl bir uygulama vardı sadece adminlerin paylaşıp yorumladığı ve birde benim gibi uzaktan takip edenlerin bı sayfası vardı model paylaşımında ondan gelmesi şart siteye

Adminler hep müsait olamıyor ondan açık yaptık seni ve herkese saygı duyduğumuzdan

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Ama hocam sizin sayginiz karsisinda sizede ben okadar saygı gösterildiğini düşünmüyom uzuluyom okadar emek bilgi yorum herşeyi yapıyorsunuz sonra sizin emeginize saygısızlik oluyor

• Geçen yıl bir uygulama vardı sadece adminlerin paylaşıp yorumladığı ve birde benim gibi uzaktan takip edenlerin bı sayfası vardı model paylaşımında ondan gelmesi şart siteye

Onu istesek yaparız sadece görevliler yorum yapıp paylaşır fakat biz herkes kar seviciliğini yoruma döksün diye açık tutuyoruz. Mantıklı sorular sorulsun istiyoruz. Bu arkadaş gelse sorsa hocam bu şekilde kar yagar mı ? Ben böyle biliyorum yanlışım var mı yokmu diye bizde güzelce cevap veririz.

• Şunu unutmayın her güçlü soguk kar yagdırmaz. Hava tamamen kurursa yağışı oluşturacak nem kalmaz nem olmazsa yağış olmaz.

Dikkat ettiyseniz bazı sistemler deniz seviyesinde iken çoğalıyor karaya çıkınca zayıflıyordu !! Bu sadece bir örneği.

Hocam ben sizin yorumlarınızı çok severek takip ediyon anlamamizda yardımınız çok oluyor ve emeğinize saygısızlık oluyor görüyorum

Bundan dolayı Antarktika dünyanın en büyük çölü. Hava o kadar soğuk ki nem tutamıyor, bundan dolayı yağış kıyılarda çok az iken iç taraflarda çok çok az.

• Şimdi burayı model veri şundan bundan anlamayan değerli takipçilerimiz okurken adam bu şekilde yoruma denk geliyor. Oda kar hakkında olmusuz düşünüyor. Bilmiyor ki yanlış yorumu okuduğunu.

• Şimdi bende linc yemeyim he bu benim fikrim ☺️

Hoca diyor ki herşey 850hpa 500 hpa olsa antartikada her saat kar yağardı ama gel gör ki en az yağış alan yerdir

• Sinan abi uyumadan bı çözüm bul bu model yorumlama karışıklıgina☺️