Güneydoğu Anadolu Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Eline sağlık Harunsalman , sağolasın abim.

Malatya döktürüyor masaallah,sosyal medya da binbir görsel video var Malatya'dan

Yakinda dokturen dokturene olucak dayim. En şanslı bolge

• Arada bir kaç kelam ativer Harun, Doğu Anadolu 'yu da unutma ama, müsait oldugun zamanlarda

Aynen ya boş brakma ben çok tecrübeli değilim model okumayı çok bilmiyorum yani daha doğrusu emek harcamadm model okumak için sen anlyorsun arada yazıver

• Harunsalman hocam 6 şubattaki yağışlarn yağmur olarak düşme ihtimali bı hayli artmış dün kar görmedik zaten bugün de yağış bitti gibi radar bomboş ne olur sence bu halimiz Siverek olarak

• 6 şubattaki o güzelim yağış sıcaklık sorunundan yağmur olarak inerse çok üzülürüm

• Harunsalman hocam 6 şubattaki yağışlarn yağmur olarak düşme ihtimali bı hayli artmış dün kar görmedik zaten bugün de yağış bitti gibi radar bomboş ne olur sence bu halimiz Siverek olarak

Urfa da soguk girdigi gibi yağış kesildi bugün malesef. 4-5 te saglam kar var ama 6 sı icin henuz konusamam. Biraz daha netleşsin inşallah oyle bisey olmaz

• Urfa da soguk girdigi gibi yağış kesildi bugün malesef. 4-5 te saglam kar var ama 6 sı icin henuz konusamam. Biraz daha netleşsin inşallah oyle bisey olmaz

Soğuk girişinde yağışın kesileceği dünden belliydi bekliyordum bunu zaten de şu 6 şubattaki yağışı yağmur olarak alrsak vallaha çok üzülürüm bakalım 1 2 güne yine değerlendiririz

• Sinirlerim bozuluyor şu yağışların güzelliğine bakk ve soğuğun çekilişine bak şaka mısn gfs ya delirmek bedava güzelim yağışları 1 2 derece ile yağmur olarak alacağız kötü bişey oldu mu istikrar abidesi olur bütün modeller yok böyle bişey

• Birkaç derece ile çok güzel kar yağışları gitti büyük ihtimalle son 72 saat kala bozdu ve modeller arasında olumsuzda hemen mutabık sağlandı 😞

• Harunsalman kardeşim senin de fikirlerini alıverelim soğuk yeterli olur mu sence bölge için benim konum siverek ne ederiz sence

• Harunsalman kardeşim senin de fikirlerini alıverelim soğuk yeterli olur mu sence bölge için benim konum siverek ne ederiz sence

800-900 rakimin altının kar alacağını sanmam özellikle yağışın güçlü oldugu saatlerde. Ab konumlanması çok önemli Girit'te patlayınca soğukları bizden uzaklaştırıyor fön yiyoruz ve ab nin fazla derinleşmemesi lazim. Tüm modeller de mutabık umut ışığı veren yok ama iyi yani 500 hpa iyi. Ecm nin abarttığını düşünüyorum soğuk konusunda en fazla 10-12 saatlik bir isinma olur gibi. Ab yi batida çok oyalandiriyor ama hızlı dogulamasini bekliyorum.Kıbrıs civarının da bu 2 gunde sogumasi 6 ya kadar olan yağışın kar olarak düşmesi üst seviyeyi soğuk tutar. Batman çöp olur senin rakimin aksam yağışını kurtarabilir.

• 800-900 rakimin altının kar alacağını sanmam özellikle yağışın güçlü oldugu saatlerde. Ab konumlanması çok önemli Girit'te patlayınca soğukları bizden uzaklaştırıyor fön yiyoruz ve ab nin fazla derinleşmemesi lazim. Tüm modeller de mutabık umut ışığı veren yok ama iyi yani 500 hpa iyi. Ecm nin abarttığını düşünüyorum soğuk konusunda en fazla 10-12 saatlik bir isinma olur gibi. Ab yi batida çok oyalandiriyor ama hızlı dogulamasini bekliyorum.Kıbrıs civarının da bu 2 gunde sogumasi 6 ya kadar olan yağışın kar olarak düşmesi üst seviyeyi soğuk tutar. Batman çöp olur senin rakimin aksam yağışını kurtarabilir.

Valla temennimiz bütün g.dogunun yağışları kar olarak alması benim rakım 800

• 800-900 rakimin altının kar alacağını sanmam özellikle yağışın güçlü oldugu saatlerde. Ab konumlanması çok önemli Girit'te patlayınca soğukları bizden uzaklaştırıyor fön yiyoruz ve ab nin fazla derinleşmemesi lazim. Tüm modeller de mutabık umut ışığı veren yok ama iyi yani 500 hpa iyi. Ecm nin abarttığını düşünüyorum soğuk konusunda en fazla 10-12 saatlik bir isinma olur gibi. Ab yi batida çok oyalandiriyor ama hızlı dogulamasini bekliyorum.Kıbrıs civarının da bu 2 gunde sogumasi 6 ya kadar olan yağışın kar olarak düşmesi üst seviyeyi soğuk tutar. Batman çöp olur senin rakimin aksam yağışını kurtarabilir.

Yorum ve analiz için teşekkür ederim

• Resmi Gönderi

Güneydoğu Kesimlerde Kuvvetli Kar Yağışına Dikkat!

Beklenen Hadise

Kar Yağışı

Beklendiği Yer

Yapılan son değerlendirmelere göre; bu akşam (Cuma) saatlerinden sonra bölgenin batısından itibaren beklenen yağışların, Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin ve Batman çevreleri ile Diyarbakır’ın güneyinde kuvvetli (5-20 cm), Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun (20 cm üzeri) kar, Hatay ve Kilis’in yükseklerinde (700m üzeri) kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklendiğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar ile kar yağışı olan yerlerde yer yer tipi şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Yağışların, yarın (Cuma) öğle saatlerinde bölgenin batısında, gece saatlerinde doğusunda etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Başlama-Bitiş Zamanı

04.02.2023 00.00-05.02.2023 03.00

• Yarın Siverek olarak güzel bir kar yağışı alacağız elhamdülillah fakat ondan sonraki sağlam yağışda saçma sapan bir ısınmadan dolayı güzelim yağış yağmur olarak düşecek tabi yağmura da şükür fakat koyuyo insana kar olarak almak vardı