Güneydoğu Anadolu Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• gfs windy sivereğe 30 cm vermiş 2 günde olabilir mi böyle birşey şanslı durumda mıyız acaba hocam Mkaymaz21

GFS 18 19 20 ye öteledi akşam güncellemesinde.Rakimi +700 olanlar için kar yağışı verdi.Ecm de onemli tabi sabahki çıktı çok da iyi değildi.

:I

• Bu sefer rakım sorunu yok gibi biz 1000 metrede sıkıntı yaşıyoruz kıyıda da değiliz bu ne zulümdür :)) toprağım

1000 rakımda sıkıntı cıkmaz bu sefer. .Kar öncesi yağmur olabilir ama.Bide kardan sonra kuru soğuk var o yağan kar uzun bir süre yerde kalacak.

Diyarbakır merkez 730 ben bu sistemde kar bekliyorum :)

:I

• Resmi Gönderi

1000 rakımda sıkıntı cıkmaz bu sefer. .Kar öncesi yağmur olabilir ama.Bide kardan sonra kuru soğuk var o yağan kar uzun bir süre yerde kalacak.

Diyarbakır merkez 730 ben bu sistemde kar bekliyorum :)

Hayırlısı toprağım bu sene iki defa geldim Amede sıcaktan baygınlık geçirdim fena sıcağı var oranın buraya dönünce serinledim :))

• Selamlar yine bölgemiz için sıcaklık yağış cakismasinin muallakta olduğu sistemlerden biri var önümüzde. Sevinmeye de üzülmeye de hazır olun gfs güncellemesiden sonra yazarım yine

• Gfs iyi denilebilir soğuklar erken cekilmeseydi daha iyi olabilirdi ama önceki güncellemelere göre bariz daha iyi yine de temkinli yaklaşıp umut baglamamak gerek tipik Balkan sistemi güneydoğu icin

• bende beğendim ama çok temkinliyim umarım iyiye yönelerek gelir

• ? sabah günceli kâr adına umudumu yitirdi sağlık olsun

• Ayin son haftası öyle ya da böyle bir seyler alacağız. Sibirya güneydoğuyu seviyor çoğu efsaneyi Sibirya ile yaşadık. Hatay civarı bir siklonla mükemmel kar yagislari alacağız bu da burada kalsın.

• Ayin son haftası öyle ya da böyle bir seyler alacağız. Sibirya güneydoğuyu seviyor çoğu efsaneyi Sibirya ile yaşadık. Hatay civarı bir siklonla mükemmel kar yagislari alacağız bu da burada kalsın.

14-15-16 ocak ta şırnak kar sınırı 800 metreye inermi