Güneydoğu Anadolu Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Göreceksiniz Batman çok tuhaf bir şehir en çok kar yağışıni Batman alacak her sene bizi sasirtir

• MARDİN:

Mardin in güney ilçeleri maalesef bu sistemde çok şanssız görünüyor. Güneyli rüzgarlarin etkisiyle sıcaklıklarda ciddi bir düşüş gözlenmeyecek.Nusaybin Kızıltepe Artuklu büyük bir değişim olmaz ise bu sistemi yağmur veya en iyi ihtimalle kky ile kapatacak.Diğer ilçelere gelecek olursak:.Pazartesi

günü kar sınırı 1000-1100 mt arasında gidip gelecek. Bu rakımın üstünde kalan ilçeler günü hafif kar yağışı ile geçirecek.Pazartesi gecesinden itirabren yağış etkisini arttıracak.Akşam saatlerine kadar ara ara yoğunlşarak devam edecek.

Mazidağı için 10-15cm arasında örtü beklentim var.Çarşamba günününden itibaren kuru soğuk başlıyor.

Hasret-i Kar '' Diğer ilçelere gelecek olursaktan'' itibaren mazıdagi için de gecerli

:I

• Mkaymaz21 Abi sağlam yağış var sıcaklık ta epey düştü sence pazartesi akşamı kar alırmıyız

• pazartesi çok zor, sıcaklıklar ise şuan kar içi bayağı yüksek. yarın gece olabilir olursa da sulu kar şeklinde olur.

• Mkaymaz21 Abi sağlam yağış var sıcaklık ta epey düştü sence pazartesi akşamı kar alırmıyız

Modeller yarın ve sali günü çok zor kar olur diyor. Ama belli de olmaz. Çünkü bulunduğun ilçe güzel kar alacak Sizide etkiliyebilr

• Modeller yarın ve sali günü çok zor kar olur diyor. Ama belli de olmaz. Çünkü bulunduğun ilçe güzel kar alacak Sizide etkiliyebilr

Aynen abi ilçede kar başlamış

• Ben hava işlerine biraz ara verecem bugünden sonra.Siz radar sıcalkık takibi yaparsınız artık.Her şehir ilçe için son goruşlerimi belirttim. 27-28 civari tekrardan bir sistem alabilirz o zaman görüşürz.Ara ara gelirim ben

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Mkaymaz21 ().

• CAN Abi şırnak ta kar sınırı 1100 metreye kadar düştü sence 900 rakıma kadar düşermi

• CAN hocam bölgemize dair son tahminlerinizi alabilir niyiz acaba? Mkaymaz21 hocamız bi süre giremeyecekti.. ondan dolayı

• Resmi Gönderi

CAN Abi şırnak ta kar sınırı 1100 metreye kadar düştü sence 900 rakıma kadar düşermi

Hocam Şırnak'ta saf tutan kar için rakım sınırı şu an 1200-1100 metre arası gidip geliyor. 900 rakımda en fazla sulu kar bekliyorum.

CAN hocam bölgemize dair son tahminlerinizi alabilir niyiz acaba? Mkaymaz21 hocamız bi süre giremeyecekti.. ondan dolayı

Haritalı tahminimdeki beklentim aynı geçerli hocam :olumlu: Siverek'de yarın kar yağışları olacaktır.

• batman merkez için son değerlendirmeler nelerdir?

• batman merkez için son değerlendirmeler nelerdir?

Bu gece saatlerinden itibaren aksiyon başlıyor yarın gün içerisinde devam ediyor yağış güzel.