Güneydoğu Anadolu Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Mkaymaz21 hocam Mardin için güneyli rüzgarların önceki sistem gibi sorun yaratacağını düşünmüyorum soğuk o saatlerde güneye yayılacak üst seviyeyi soğutur hatta

• Mkaymaz21 hocam Mardin için güneyli rüzgarların önceki sistem gibi sorun yaratacağını düşünmüyorum soğuk o saatlerde güneye yayılacak üst seviyeyi soğutur hatta

Bu sistem özelinde haklısınız bende temkinli yaklaşmak gerekir diye yazdim zaten. Tebrikler guzel yakalamışsınız :alkıs:

:I

• Son gfs cıktisina gore yağış miktarlari artmiş. Geceden itibaren radar ve sıcaklık takibi olacak bolge nin dogusu için.

• Son gfs cıktisina gore yağış miktarlari artmiş. Geceden itibaren radar ve sıcaklık takibi olacak bolge nin dogusu için.

hocam bizim için son durum nedir? örtü alır mıyız?

Hocam siirt coşacak bu hafta bence

• hocam bizim için son durum nedir? örtü alır mıyız?

Aksam 6 7 civari kar sınırı 800e kadar dusecek o saatlerde su oranı yüksek kar gorme ihtimaliniz yuksek. İlerleyen saatlerde kar kalitesi artacak. Örtü olacak ama fazlası olmaz gibi :)

• Aksam 6 7 civari kar sınırı 800e kadar dusecek o saatlerde su oranı yüksek kar gorme ihtimaliniz yuksek. İlerleyen saatlerde kar kalitesi artacak. Örtü olacak ama fazlası olmaz gibi :)

Hocam meteopt diye bi site var tutarlılığı ne kadar acaba bi fikriniz var mı? tahmin için de teşekkür ederim bu arada :)

• Hocam meteopt diye bi site var tutarlılığı ne kadar acaba bi fikriniz var mı? tahmin için de teşekkür ederim bu arada :)

GFS verilerini net bir şekilde aktaran site. Hertürlü veriyi aktarıyor ruzgar yagıs mıktarı 850hpa bilgisi Vs.. Oradan bakarsan tutma olasılığı yüksek tahminler olur kısa vadede. bi ara bos vaktimde tek tek açıklarım ordaki yazanları.