Güneydoğu Anadolu Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Modeller soğugu biraz daha abartsa Akdeniz den Dek bantlari alacaktık :D Orta akdeniz de 500Hpa soğugu -35 -40 civarinda olursa DEK ler Diyarbakir a kadar ulaşir :) Tabi rüzgar güçlü esmeli batıdan doğuya öyle biliyorum yanlış da biliyor olabilirim.

:I

• Küçüklükten beri hep doğum günümde kar yağmasını istemişimdir.Bir türlü nasip olmadi ya da hatırlamıyorum sanki bu sefer olacak gibi :) . Ayın 17si bölge için kar açisindan iyi duruyor 18 e de sarkacak merak etmeyin.Birkaç gün içinde kar haritalarini çok iyi bir şekilde göreceğiz.

• Resmi Gönderi

Modeller soğugu biraz daha abartsa Akdeniz den Dek bantlari alacaktık :D Orta akdeniz de 500Hpa soğugu -35 -40 civarinda olursa DEK ler Diyarbakir a kadar ulaşir :) Tabi rüzgar güçlü esmeli batıdan doğuya öyle biliyorum yanlış da biliyor olabilirim.

Toprağım bize ekmek varmı tandır ama

• Toprağım bize ekmek varmı tandır ama

Şuanlık veriler üzerinden yorumlayayım.15-16 çok iyi yağmur alacaksınız.16 akşami gibi soğumayla birlikte yağış kara dönecek.Ayın 17 ve 18sine kadar devam edecek.Şuanlık için yağış kötü değil ama biraz daha iyi gelebilir.

• Modeller soğugu biraz daha abartsa Akdeniz den Dek bantlari alacaktık :D Orta akdeniz de 500Hpa soğugu -35 -40 civarinda olursa DEK ler Diyarbakir a kadar ulaşir :) Tabi rüzgar güçlü esmeli batıdan doğuya öyle biliyorum yanlış da biliyor olabilirim.

Aynen öyle

• Kar haritalarına takılmayın son yılların en iyi sistemlerinden biri geliyor

• ECMWF aşırı batılı bizim bölge için iyi değil.

• ECMWF aşırı batılı bizim bölge için iyi değil.

Muhtemelen bunun gibi gelmeyecek. Akşam değişeceğini umuyorum.

• Soğuk geç sokulacak gibi eğer erken sokulursa kardan ev bile yapabiliriz ?

• Hocam bu verilen kar yağışları 300h da falan oldu yani o zamana kadar yine yok olur rahatız ??

Peki tm bu sistemde evinin önünde 15cm den az kar görürsen söyle bana :hs: puani atacam sana ;)