Güneydoğu Anadolu Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• En geç pazartesiye şehir tahminleri gelecek detayli bir şekilde.Cm tahminleri kar saatleri vs...

Ne dersin hocam iddiayı alır mısın yoksa gitti puanlar ?? ?

• Son çıktılar bayağı bir moral bozukluğuna yol açtı. Fakirin yüzü gülür mü ?

• Ecm kötü çıktı yada sıcak çıktı

• Morali bozuk olan akşam ecmyi beklesin güzel bir dönüş bekliyorum inşallah

• Ben bu kadar yakın vadede bu kadar ayrı telden çalan modeller hiç görmedim yani fark çok çok fazla

• Ben bu kadar yakın vadede bu kadar ayrı telden çalan modeller hiç görmedim yani fark çok çok fazla

Hocam hangisi daha iyi

• Hocam hangisi daha iyi

İcon yağış konusunda iyidir fakat sıcaklıkları cozemiyor hepsine bakıp sentez yapmak en iyisi tek modele veya ana ciktilara takılmamak

• Diyarbakir:Diyarbakir için 16 gecesi yağış başliyor.Bu yağışlar ilk önce yağmur olarak düşecek.17 akşam saatlerinde güneyli rüzgarlarin

yerini kuzeyli rüzgarlara bırakmasiyla sıcaklıkta sert bir düşüş yaşanacak ve yağmur yerini kar yağışına birakacak.Çarşamba gecesi ve

perşembe sabahi yoğun olmak üzere etkisini perşembe günü öğle saatlerine kadar sürdürecek.Merkez için ince bir örtü bekliyorum.

Lice Hani kulp ta ise çarşamba sabahindan itibaren yağış direk kar olarak başlayacak ve perşembe gecesine kadar etkisini sürdürecek.

25-35 cm arasi örtü bekliyorum bu ilçelere.

Şırnak:Sali akşamindan çarşamba öğle saatlerine kadar sağanak yağış var.Merkez için çarşamba akşamindna itibaren yağış önce yerini kky sonra da

kar'a bırakacak.Kar yağışı cumaya kadar sarkacak.300 rakimli cizre için kar yağışı yoğun olmak üzerecuma günü başliyor ve örtü de oluşacak.

Şenoba köyü ise kar sıınrı çarşamba akşami 800rakıma kadar düşecek ve etkisni cuma gecesine kadar sürdürecek.Perşembe öğle saatlerinde yağış kısa süreli

kkye donebilir.Toplamda 15-25 cm arasi örtü bekliyorum.

Mardin:Merkez için kar çarşamba akşami başlayacak gibi görünüyor.Ancak rüzgar güneyli temkinli yaklaşmak lazım mardin sınırda kalabilir çarşamba ve perşembe günleri.Sıcaklık takini yapmak lazım.

Perşembe gecesinden cuma sabahina kadar hafif ve ara ara orta şidette kar beleniyor.Merkez artuklu ömerli ilçelerinde bu tarihlerde araba üstleri çimler beyazlayabilir.

Mazidağında sıcaklık sıkıntısı çarşamba ve perşembe günleri görünmüyor.İnce bir örtü alacak mazadağı.

Batman:Merkez için çarşamba günü kar için çok zor.Gün boyu hafif yağmur alacak batman.Perşembe sabahindan itibaren ise rüzgarin da yön değiştirmesiyle kar başlayacak.Ancak kar çok etkili görünmüyor.

Sadece Çimler ve araba üstleri beyazlayabilir.Gün içinde yağış kesilecek zaten.Perşembe gecesinden itibaren ise kar tekrardan başliyor ve cuma öğle saatlerine kadar etkisini ara ara gösterecek.

Ancak Yerde örtü oluşmasi düşük bir ihtimal.

Siirt:Pervari ilçesinde çarşamba gününden cuma gecesine kadar çok yaoğun kar var.Merkez ve kurtalan için kar çarşamba gecesinden itibaren başliyor.Ancak yer sıcaklığı yüksek görünüdüğünden yağacak olan kar

fazla birikemeyebilir.Perşembe gecesine kadar ince bir örtü alacak merkez ve kurtalan.Cuma günü ise haberler iyi.Cuma günü yoğun kar bekliyor Siirtlileri.

Urfa:Merkez sali ve çarşamba günleri yağmurlu.Ancak ciddi bir yağış yok.Çarşamba gecesinden itibaren sıcaklık düşecek ve yağmur yerini kar'a bırakacak.Etkisini perşembe sabahina kadar sürdürecek.

Siverekte ise çarşamba akşami once kky sonra ise yağış yerini kar'a bırakacak.Kar yağışı etkisini perşembe öğleye kadar sürdürecek.Yerde çok ince örtü olma ihtimali var.Ancak bu ihtimal biraz düşük kaliyor.

Antep:Merkezde çarşamba sabahindan itibaren kar başliyor.Akaşm yoğun olmak üzere etkisini geceye kadar sürdürecek.Yerde ince bir örtü oluşacak.Geceden itibaren yağış kesiliyor.

Adiyaman:Adiyaman için sali ve çarşamba günleri gün boyu yağmur alacak.Çarşamba akşamindan itibaren ise yağışın kara dönme ihtimali var.Ancak bu kar hafif olacak fazla beklentiye girmemek lazım.

:I