2017-2018 Kışı Öncesi Sinerji Köşesi(CFS&Efsaneler)

• Konu başlığından da anlaşılacağı üzere sıkıcı veya durağan günlerde sinerjinin dibine vuracağımız, geçmişteki efsane sistemleri yad edeceğimiz bir konu olacak burası. Ben başlıyorum.
    6XGG33.png
    VMRRZq.png
    Biraz daha uzun sürse efsaneler arasına adını altın harflerle yazdıracak, pek bilinmeyen bir sistem. Balıkesir'de 4 saatte 30 cm kar yapmıştır ama devamı gelseydi...

TUCKBOİ

• Uzun vadede bildiğim ilk sistemdi.O sistemde ilk kez Çatalca bandı oluşmamış ve tüm dekler Boğaz ve çevresine akmıştı.
    O gece 10 Aralık gece 1 de başlayan kar sabah 7 ye kadar hiç durmadan yağmıştı.Tüm gece durmadan şimşek çarpan bir hava vardı.Yani gökgürültülü kar yağışı.
    Ve sabah tüm okullar tatil edilmişti.
    Benim için unutulmazdı.Bu sistem 3 saatte 20 cm kar örtüsü yaptı.

PrzA65.png

gWRDV5.jpg

lWR81Q.gif

• Pek bilinmeyen efsanevi sistemlerden devam ediyoruz bugün.

Hafif bir başlangıç yapalım dilerseniz. Zira ani sinerji yüklemesi karkoliklerde bulantı, kalp çarpması, baş dönmesi hatta kalp krizi neticesinde ölüme kadar götürebiliyor. Neyse, bu çok aşırı gerekli bilgiyi de verdikten sonra gelelim saadede.

Bazı kışlarda bile göremediğimiz mevsimine göre efsane denilebilecek bir sistemle başlıyoruz. Eylül ayında nerdeyse kar yağacakmış değil mi?
    4M3Lr4.png

İç Ege ile devam ediyoruz. '11 Şubat 2015 neymiş ki?' diyebilirsiniz.
    RP4J0R.png

Kuzey sahiller için harika bir DEK sistemi. Ayrıca o meşhur 'Ankara Boşluğu' bu sistemde yok. Herkesi tatmin etmiştir o zamanlarda.
    ZEaLX3.png

'Hızlı ve Öfkeli' diye tabir edilebilecek bir sistem. Ama son zamanlardaki kış sezonlarında baktığımız zaman böylesi bir 'Hızlı ve Öfkeli' bir sistem görmedik. Kategorisine göre efsane.
    7Npo1l.png

İşte şimdi başlıyoruz. Soğuğuyla,yağışıyla,basınç değerleriyle ve hatta süresiyle karseverlerin gerçek, hakiki bir efsane ihtiyacını rahatlıkla karşılayabilecek bir sistem. Keşke 1968 yılında olsaydık. İlk raund:
    jWa4Dj.png

Bu da ikinci raund. Kelimeler yetersiz. Bana göre 2004'e bin basar:
    y3vPaM.png
    1g3YWb.png
    JlMpbq.png

Karadeniz sistemiyle devam ediyoruz. Samsun, Giresun vb. iller kara gömülürken batı bölgeler de soğuk ceremesini çekiyor.
    5Q38jq.png
    okaA1k.png

DEK sistemlerinin hası ile bugünü kapatalım. O yıllarda ülkemizde bir İstanbul-Balıkesir radarı olsaydı muhtemelen radarda göreceğimiz şey, Karadeniz'in ortasından başlayıp sırasıyla İstanbul-Balıkesir-Manisa-İzmir (Orta Karadeniz-Eskişehir-Ankara da olabilir.) güzergahını takip ederek ta Yunanistan açıklarında anca kaybolan, sarı-turuncu ekolu devasa DEK bantları olurdu. Sağlam soğuğu da yanında çerez niyetine götürmüşüz.
    okagP9.png
    VMGVpv.png

Dipnot: İlerleyen günlerde detaylı sonbahar tahminimle birlikte önümüzdeki kış hakkında da birkaç ön bilgi verebilirim. Şuan konuşmak için çok erken ama şimdilik olumlu bir tablo gözükmekte. Hatta o kadar olumlu ki artık 'o' kışın bu kış olabileceği konusunda ciddi bir düşünce içerisindeyim. Ama dedim ya, daha erken, her an herşey değişebilir. Bu akşamlık hizmetimizin de sonuna geldik, esen kalınız.

TUCKBOİ

• Biraz Siklon sinerjisi verelim.Siklon+dekler İstanbul'u vurur.Sıcaklık sıkıntısı çekmez.

Mvn4b9.png
    qWonaq.png

• Geceye bir foto bırak (18 KASIM)

lWanbk.png

Dipnot : 2017 Sonbaharı'nın spoilerini içermektedir.

İyi geceler...

TUCKBOİ

• İnşallah ta... Sibiryalı abim o son gösterdiğin modelde Türkiye tarafları kaç derece gözükmüyor da?? :D :(:!::?:

Ahde-i Vefa ile yapıyoruz vazifemizi.. By Rumelili..söyler hakur-vefa sözü.. Gavır-ü Kahhar görsün vesilemizi.. . Nusret-ü cihan olsun görecemizi..

• BU SENE BENİM TAHMİNİM EL NİNO BAKIMINDAN YAĞIŞ SIKINTIMIZ OLMAYACAK KUTUP SOĞUKLARI ORTA ENLEMLERE DOĞRU İNDİĞİ SÜRECE TÜRKİYE KARA BOĞULUR İNŞALLAH DA TAHMİNLERİMİZ TUTAR VE AVRUPALI BİLİM ADAMLARI DA BÖYLE ÖNGÖRÜYOR.

• Resmi Gönderi

Bu sene farklı senaryolar var akşama doğru veya bugün bitmeden güzel tahminlerimiz var

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Bu sene farklı senaryolar var akşama doğru veya bugün bitmeden güzel tahminlerimiz var

İnşallah Sinan Abi..

Ahde-i Vefa ile yapıyoruz vazifemizi.. By Rumelili..söyler hakur-vefa sözü.. Gavır-ü Kahhar görsün vesilemizi.. . Nusret-ü cihan olsun görecemizi..

• BU SENE BENİM TAHMİNİM EL NİNO BAKIMINDAN YAĞIŞ SIKINTIMIZ OLMAYACAK KUTUP SOĞUKLARI ORTA ENLEMLERE DOĞRU İNDİĞİ SÜRECE TÜRKİYE KARA BOĞULUR İNŞALLAH DA TAHMİNLERİMİZ TUTAR VE AVRUPALI BİLİM ADAMLARI DA BÖYLE ÖNGÖRÜYOR.

Bu tür olaylar yüzyılda olur.. İklim Değişikliği'nin kanıtı..