Veri Paylaşımı, Değerlendirme, Analizler

• Resmi Gönderi

insallah,atlantikteki parazitler yok olup,azor yükselip bikaç gün kar alırız umarım

Akşam son değerlendirmelere bakayım

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• eren,eline emeğine sağlık,ama kısaca bu görselleri yorumlayabilirmisin? lütfen !! böylece bu süreci daha soğuk kanlı takip edebiliriz

Ustteki fotoda ao -1 lerde yani kutup soguklari serbest kalmis diyor ortadakinde nao 0 yani izlanda pasif olacak diyor ust uste sistemler alacaksınız diyor ama modellerde oyle bisey yok. Alttaki fotoda da subat ortasi stratosferde bir isinma olacak kutup girdabinda değişimler olacak subat sonu ve mart hareketli olacak diyor

• Kış boyunca ilk defa bu kadar iyi veriler var

Veri meri dinlemiyor modeller valla

• Ustteki fotoda ao -1 lerde yani kutup soguklari serbest kalmis diyor ortadakinde nao 0 yani izlanda pasif olacak diyor ust uste sistemler alacaksınız diyor ama modellerde oyle bisey yok. Alttaki fotoda da subat ortasi stratosferde bir isinma olacak kutup girdabinda değişimler olacak subat sonu ve mart hareketli olacak diyor

Teşekkürler :elkaldıranadam:

• pna.png

negative PNA

pna.gefs.sprd2.png

Bu modeller ve veriler şaka mı tamam avrupa ve atlantiğe bakıyoruz çıldırıyoruzda amerikada bile çok farklı veriler tutarsız gfs çıktısına göre pna negatif olması lazımken pozitif ancak model ve veri birbirinden farklı.

• gfsna-0-96.png?18

positive pna pattern

Her şeyin kopma zamanı burası doğrudan bizim azorun bağlantısını etkiliyor endeks nötr civarı olduğundan ne negatif görüntü ne pozitif görüntü sunuyor ve kararsızlık sonucu tamamen takibe dayalı oluyor

• Hocalarım benim üzerime kalmaz fakat modeller son senelerde tutarsızlığını küresel ısınmaya bağlı diye düşünüyorum fakat model ve veri farklılıkları bence yapay zekanın hatası olduğunu düşünüyorum okuduğum kadarıyla bu kadar çelişkinin kesinlikle normal olmadığı umarım her şey düzelir son 72 saatte bile modeller değişiyor ve bu kez de bizim lehimize dönmesini umuyorum. Açıkçası kış başından beri bu kadar sistem kaçırmamız çok üzücü bir olay....

• Bu yil gerçekten saç baş yoldurur