WinteR (Efsaneler başlıyor)

• Sağolda peki 7. Gün ?( ve sonrası (şu kazdağları kuzeyde değilde güneyde olsa sağanak ve fırtınalar azalır yoğun kar yağışları çoğalırdı)

• winter sence bu sene Edremit'e kar yağar mı ya bi cevap yazın Allah rızası için yav :rofl:

sabırla beklemek lazım rakımın 30 ben burda 850 hpa -5 de rakımı 500 metrede kar göremiyorum gerisini sen düşün.
    Ocak 2 hafta sonundan sonra sağlam bir sistem kapıda.
    Sitemizi takip edin sizlere 1 haftalık genelleme yapıyoruz zaten .

• @DarKNigHT dostum bak bazı hava tahmin modelleri ücretli olup altında kocaman bir not ile veri paylaşımı yapılır.
    Notta yazar ki 5 günlük değerlendirmeden sonraki durumlar güvensiz olup varsayımdan ibarettir. Dikkate almayınız.
    Şimdi buna göre 7 gün yogun karlı tipi olsa ben size yoğun kar ve tipi geliyor diye haber yapmam doğru olur mu
    :oyuncu: takibe devam

• Resmi Gönderi

Sağlam sistem döktürür mü kar hocam :rofl:

Bu kış sert geçecek gibi ama :D

Sorularınızın sonunda kullandığınız emojiler ile sorular arasında bir bağlantı kuramadım..

• manisa ilk karı ne zaman alır bilgisi olan varmı bir de herkesin ağzında bi 8 ocak lafı vardı ama yok oldu galiba

• Resmi Gönderi

Bu kış sert geçecek gibi ama :D

Bir sistem gelince sert mi olur kış mevsiminin tamamı

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• manisa ilk karı ne zaman alır bilgisi olan varmı bir de herkesin ağzında bi 8 ocak lafı vardı ama yok oldu galiba

ugur kardeşim yukarıda da bahsettiğim. Modeller de 5 gün sonrası anı değişimlere gebe yani nasıl anlatayım bak modellerde balkanlardan 3 gün boyunca pes peşe kar sistemini verir vade yaklaşınca da yavaş yavaş yok olur bir anda bahar gelmiş moduna girer hava hakimiyeti sadece bir kaç modelden ibaret degil.
    Bizler burda sizlere en iyisi en ez hatalı hava tahmini vermeye çalışıyoruz.
    Yanılgı payı yüksek takdiri yalnızca rabbim bilir.
    Demek istediğim siz ne kadar bu kar konusunda heyecanlı iseniz aynı durum da bizler için geçerli. Takip ederseniz zaten kesinleşmiş vadeleri haftalık olarak veriyoruz.
    Manisa için Manisa merkez mi yoksa bir ilçe varmı ?

• ugur kardeşim yukarıda da bahsettiğim. Modeller de 5 gün sonrası anı değişimlere gebe yani nasıl anlatayım bak modellerde balkanlardan 3 gün boyunca pes peşe kar sistemini verir vade yaklaşınca da yavaş yavaş yok olur bir anda bahar gelmiş moduna girer hava hakimiyeti sadece bir kaç modelden ibaret degil.Bizler burda sizlere en iyisi en ez hatalı hava tahmini vermeye çalışıyoruz.
    Yanılgı payı yüksek takdiri yalnızca rabbim bilir.
    Demek istediğim siz ne kadar bu kar konusunda heyecanlı iseniz aynı durum da bizler için geçerli. Takip ederseniz zaten kesinleşmiş vadeleri haftalık olarak veriyoruz.
    Manisa için Manisa merkez mi yoksa bir ilçe varmı ?

merkezdeyim efendim

• Manisa merkez için 5 Ocak sonrası soğuk sistem gelişi mevcut gündüz ortalama 5 li dereceler gece ise 0 ve altı dereceleri göreceksiniz. Muhtemel olursa yağış 7 ve 8 gibi bekleniyor ama ihtimaller zayıf .
    Daha kuvvetli bir sistem için Ocak 2 hafta sonu bekleyelim. Şuan modeller bunu göstermektedir.

• Ocak ın 2. Haftasından sonra Türkiye'ye KARZİLLA geliyor diyebiliriz yani bu yağışlar Türkiye 'yi etkileyecektir :ehuehu:

• >>WinteR<<>>>WinteR<<< yazdı:

Bu seneki sistemlerde mersinde kar yağışı alırmı

mersine kar Ocak ortasindan sonra olur

[/quote]@93 harbi dostum öncelikle :hs: olarak bizler adına yapacağınız olumlu olumsuz yorumlara açığız bilmen ve okuman gereken durumlar var.
    konun ilk sayfasına gir. Konuyu oku.bir beğen çünkü orda bir emek var. Bugüne kadar hatta gelecek sistemle alakalı ne yorumlar yapmışız.
    Ve burda konu altında modellerin vadesi yaklaştıkça aciklamalarimizi oku sonrada deki kardeşim inandırıcı gelmiyorsunuz. De bakalım.sonra otururuz bakarız bizler nerde hata yapmışız .
    Böyle olmanız bizlerin avantajina olur hep böyle yorumlar yapın isterim ki verdiğimiz emekleri birkez daha gerçekten inanmayanlar güvenmeyenlerin yüzüne yüzüne çarparak gösteririz .

İyi forumlar.

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen >>>WinteR<<< ().

• Edremit e ne Zaman gelir Winter

93 harbi insanların hataları olabilir bi bakmışsın bundan sonraki tahminlerin hepsi doğru çıkacak yanlış tahmin yapıyorsunuz diyip oturmak olmaz o Zaman sende kendi tahminini yap ben yapıyorum ocak ın 2. Yarısından sonra karzilla geliyor diyorum ve kararımdan oldukça eminim
      :D :D :D İyi yıllar

• Uyarı kar geliyor..!!!
    XEnBN0.jpg
    3 Ocak tarihinde balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı sistemin yurdumuzun yüksek kesimlerini etkilemesini bekliyorum.
    yzyPD7.jpg
    4 Ocak öğle saatlerinden itibaren etkisini iyice hissetirecek hava akımı akabinde ilk olarak Ege Akdeniz iç Anadolu ve güney doğu bölgelerinin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili olacaktır.
    YO1vZD.jpg
    4-5-6 Ocak tarihlerinde etkili olması beklenen bölgeler modeldeki gibidir. Konu altında yer mevki olarak soru sorabilirsiniz.
    6 -7 Ocak sonrası dogu Anadolu ve doğu Karadeniz den etkisini azaltarak yurdumuzu bu bölgeden terk edecek.
    8 ocak tarihine kadar sıcaklık değerleri mevsim normallerinde olup herhangi bir sistem atakları maalesef gözükmüyor.
    Takibe devam..