Kısa Vade Analizleri, Uyarılar, Tahminler

• Resmi Gönderi

Radarda Görülen Girdap Halinde ki Kütleler Malesef Rüzgarın Azizliğini Uğrayacak. Kütleler Kuzey Doğulu İlerleyecek ve Kastamonu Sinop Arasında karaya Ulaşacak ve Yağışın Son Anlarına Gelmiş Olacağız. Büyük Lokmanın Kaymağını Kaçırmış Olduk.

havalarinsesi.com/attachment/2471/

Hayırlısı olsun abim..Demekki böyle olması gerekiyormuş..

• Resmi Gönderi

İzmirin Kuzey Doğusundaki Yağışlara Dikkat! Bügün Öğleden Sonra Bölge Genelinde Şiddetli Yağışlar Etkisini Gösterecek.

İyice kapattı İzmir de..

Geldi geliyor dediğin gibi

• merhabalar kış tahmini ile ilgili bir yorum yapa bilirmisiniz mini buzul çağı diyorlar doğrumu

• Resmi Gönderi

merhabalar kış tahmini ile ilgili bir yorum yapa bilirmisiniz mini buzul çağı diyorlar doğrumu

Merhaba abim..

Arkadaşlar erken olsa da varsa bişeyler yazarlar kış için

• merhabalar kış tahmini ile ilgili bir yorum yapa bilirmisiniz mini buzul çağı diyorlar doğrumu

Merhaba kardeşim.

Kış tahmini değilde şuan devam eden el nino etkilerinden yol alarak ufak ta olsa kış tahmini ile ilgili bir kaç şey söyleyebiliriz.

- el nino etkisi şuan %50-60 arasında seyir ediyor. El nino başlangıcında hatırlarsanız kayıt edilen büyük çapta kasırga oluşumu oldu 33 adet.bu döngü seneler geçtikçe azalma eğilimi verdi. El ninolu zamanlarda orta ve güney doğuda kışlar ılıman yani soğuk geçmedi.

-yukarda bahsettigim gibi el nino dan yavaş yavaş kurtuluyoruz.

İleriye dönük bilim insanlarının araştırmalarına göre el nino dan sonra el nina durumu başlayacak 7 sende bir oluşan bu durum 2021 e denk gelmesini bekliyorlar.

Şimdi bizler her ne kadar sıcak yada soğuk geçecek dersek yalan yanlış olabilir.

Kişiesel olarak tahminim olarak sorarsanız geçen seneden bir tık daha iyi olacak gibi duruyor .

• Ek olarak yine efsane kış sonrası ULL inişlerini gördük bu sene bu gibi durumlar mutlak olacak gibi. Saç baş yolduran kış takvimi olabilir.

Bekleyip göreceğiz.

• Resmi Gönderi

Ülkemiz genelindeki Hava Durumuna Bakacak Olursak;

Hafta sonuna kadar ülkemizin Kuzeydoğusu dışında sıcaklıklar normallerin üzerinde seyredecek. Perşembe ve Cumartesi günleri Trakya'da, Pazar günü ise Marmara, Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nun kuzeyinde Oraj aktivitesi beklenmektedir. Hafta sonundan itibaren Kuzeybatı kesimlerimizde sıcaklıklar normaller ve 1-2 derece altına inecektir.

• AbiAnkara'da yaz serin geçti soğuk geçen yaza göre bu kışında olur mu daha soğuk olur mu benim hesaplamalarıma göre ortalama sıcaklıklar şöyle

haziran 2018 ort:19.69 haziran 2019 ort:20.03 temmuz 2018 ort:22.48 temmuz 2019 ort:20.20 ağustos 2018 ort:23.28 ağustos 2019 ort:22.23

kendim baktım abi sitelerden

• Resmi Gönderi

AbiAnkara'da yaz serin geçti soğuk geçen yaza göre bu kışında olur mu daha soğuk olur mu benim hesaplamalarıma göre ortalama sıcaklıklar şöyle

haziran 2018 ort:19.69 haziran 2019 ort:20.03 temmuz 2018 ort:22.48 temmuz 2019 ort:20.20 ağustos 2018 ort:23.28 ağustos 2019 ort:22.23

kendim baktım abi sitelerden

Emeğine sağlık

Güzel bir yaz diyelim

Yağış hakkında hocalarımız yazarlar

• yani kış geçen kıştan soğuk olurmu bu sıcaklıkların düşüşü kışında olurmu cevaplarsanız sevinirim

• yani kış geçen kıştan soğuk olurmu bu sıcaklıkların düşüşü kışında olurmu cevaplarsanız sevinirim

Dostum sana 28 temmuzda cevap yazmıştım kışa dair konulardan. Ankara ve iç anadolu bölgesi için soracaksan geçen sene ile aynı sinoptik haritalar ve modeller aşagı yukarı aynı. Ben sonbahar tahminmde yağışların artacağını buna bağlı doğal afetlerin olacağını söyledim.

Eger ki modeller bu şekilde aynı sinoptik hartiaları verirse değişen birşey olmaz geçen sene ne ise aynısı olur.

Bende kış öngörümü buna bağlı olarak bir tık üzeri görüyorum ekim ve kasım ayları çok önemli bizler için. Ak koyun kara koyun belli olacak belkide efsanevi değişimler olabilir.

Yazın soğuk olması kışın soğuk olacağı anlamı taşımaz. Tam tersi durumda düşünülebilir. Yazın çok sıcak olması bu yaz gibi mesala sen ankaradan baz alma Fransa da ve avrupanın başlı büyük kentlerinden rekor sıcaklar oluştu.

Ayrıca NASA sibirya da son 100 yılın en sıcak yazı olarak bu seneyi gösterdi.sibirya da orman yangınları vs vs belki bu işler ters akıbet yaşatabilir bize bekleyip göreceğiz.