Karlı Bir Yılbaşı ve Efsanenin Ayak Sesleri

• 30 Aralık-5 Ocak gibi oldukça soğuk ve kar yağışlı, süresi fazla uzun yani blokajlı bir sistem geliyor. Üzerimizde dönüp duran deli soğuklar ve kar yağışı bizlere 1987 eşliğinde yeni yılı karşılatacağa benziyor. Ve sıkı durun, bu yılbaşı sistemi asıl olacakların öncesinde bir fragman niteliğinde olacaktır. SİZİN YERİNİZDE OLSAM ÇOKTAN KEMERLERİ BAĞLAYIP UÇUŞ MODUNA GEÇERDİM! O KIŞ BU KIŞ... BAŞLIYORUZ :minigun: :gulus: :roketatar: :sniper: :aq: :misslelaunchrer: :boks: :assaultrifle:

TUCKBOİ

• Resmi Gönderi

Hayırlı olsun, gelsin de baba sistemler değerlendirmelerini yapmaktan zevk alayım :roketatar: :roketatar:

Ben istedim bir göz,Allah verdi iki göz dersin he @Can abim :roketatar: :roketatar:

• Sistemin detayları yavaşça ortaya çıkıyor. Öncelikle bu kış envai çeşit hava olayı göreceğiz. Yeri gelecek donan halicte mangal yapılacak, yeri gelecek tam denize girmelik hava olacak.

İşte bu sürece start verecek olan sistem, yılbaşı sistemi ve akabinde gelecek olan artçısıdır. Sistem iki dalga halinde gelecek, ilki yılbaşı, ikincisi 4-5 Ocak. İkisi de alçak rakımlı yerler adına şaşalı bir kar yağışı getirmeyecek ama yine de kar görülecek(İstanbul vb).

4-5 Ocak sistemi uzun vadede kaldığından ötürü şuanlık detaylandıramayacağım. Ancak öncüsü olan yılbaşı sistemi yavaştan netlik kazandı ve 850 hPa'da -5, 500 hPa'da -30 gibi değerlerle gelecek ve karayelli sistem olmasından ötürü yer seviyesi sıcaklığı beklenenden düşük olacaktır. İstanbul'da kısa süreliğine de olsa kar yağışı görülecektir. 20 Aralık 2012'nin minnağı da diyebiliriz.

TUCKBOİ

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen Sibiryali ().

• hocam efsane kar ne zaman yağıcak adli konuda yaptiniz son tahmin de ciddiymisiniz?

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen byCOLDDD ().

• Ciddi olmasam niye boşuna tahminci sıfatımı riske atayım?

TUCKBOİ

• hocam ozaman iddaya girmeye baslim arkadaslarla :D

• Yılbaşında +100 aşağısı bir şey beklemesin diyebilirim şu görüntüde.
    Üzülmek yok canım Yılbaşı akşamı ufak bir Çamlıca turu yaparsınız :D

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Snow Day ().

• birsey sorabilir miyim hocam?
    bu sistemler neden istanbul bazli bahsediyorsnuz? marmara merkezlli mi yoksa kusey sahilleri de dahil mi?

• birsey sorabilir miyim hocam?
    bu sistemler neden istanbul bazli bahsediyorsnuz? marmara merkezlli mi yoksa kusey sahilleri de dahil mi?

Forumda bir çok kişi İstanbullu olunca böyle oluyor malesef.Bazen ağızdan kaçıyor.
    Yani İstanbul'a geliyor derseler Marmara bazlı olduğunu anlarsın dostum.
    Tahmincilerimiz daha iyi özen gösterecektir bu konuda.

• Yılbaşı konusunda Doğu bölgeler haricinde yanıldım. Ancak sonraki süreç tam beklediğim gibi gerçekleşecek gibi duruyor. Kemerleri bağlayın uçuşa geçiyoruz.

TUCKBOİ

• CAN

Konuyu çöp kutusuna taşıdı: Eski Konular .