Mini Buzul Çağı Teorisi (Üyelere Özel)

• Resmi Gönderi

Bu konu hakkında şuan deniz buzunun durumu ne ona bakıcam akşam duruma göre bir şeyler yazarım

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Resmi Gönderi

Biraz yorum yazalım ve yapalım buzul çağı dedik diye hemen Karadeniz Marmara denizi buzla kaplı olmayacak kuzey buz denizi buz miktarı artmış olacak ve şuan ki gözlemlerimde bu doğrultuda ilerliyor ocak ayında çok sert bir kış kuzey yarım küreyi bekliyor izlanda ab si bu ayda yok olacak tamamen deniz basınç seviyesini modeller biraz zor hesaplar ocak ayında yeni ab merkezi ispanya tarafında olması Ülkemiz ve Avrupa için bol yağış söz konusu ve yağışın çoğunluğu kar yağışı şeklinde olmasını tahmin ediyorum

• Resmi Gönderi

Bu görsel de örnek olsun bizleri takip edenler için ocak ayı çoğunluğu

bu şekilde geçmesini tahmin ediyorum havalarinsesi.com/attachment/1039/

• Sinan hocam maşallah ağzınızdan bal damlıyor.

• Resmi Gönderi

Sinan hocam maşallah azinizdan bal damlıyor.

Son 3 aydır direk modelleme içindeyim projemiz çalışmalarımız var demiştim bu modelleme içinde gördüklerim inanılmaz

• Lutfen cevaplayin son sorusum baska sormucam sadece bu yillik olay degil demi ilerleyen yillardada olucak demi

• mini buzul cagi yani solar minimium

• Resmi Gönderi

Lutfen cevaplayin son sorusum baska sormucam sadece bu yillik olay degil demi ilerleyen yillardada olucak demi

Evet beklenen o,yavaş yavaş yıllara yayılan bir soğuma süreci .Ama bu kışta her yer donacak anlamına gelmiyor.

• @Salihreis bu sadece Nasa'nın öne sürmüş olduğu olasılık dahilinde bilimsel çalışmalar ile desteklediği bir teori illa ki gerçekleşecek diye bir şey yok.

• Resmi Gönderi

Benim merak ettigim konu buzul çağı olasılığında Kuzey buz denizi tamamen buzla kaplı olunca deniz basınçini naoo neye nereye Göre hesaplama yapıcak ilk verileri hangi koordinatlardan alıcak

• Resmi Gönderi

Benim merak ettigim konu buzul çağı olasılığında Kuzey buz denizi tamamen buzla kaplı olunca deniz basınçini naoo neye nereye Göre hesaplama yapıcak ilk verileri hangi koordinatlardan alıcak

Ahaaa,bu saatte bu soru on numara olmuş :alkış::alkış:

• Tmm burdan soruyorum mini buzul cagi gelirse birkac aya gelir demi

• Resmi Gönderi

Tmm burdan soruyorum mini buzul cagi gelirse birkac aya gelir demi

Eyer 1 kaç aya gelse idi şuan bu kıta'da yüksek basınç etkisinde kalmazdık zamanla olacak olursa şayet ve bizim elimizde nasa kadar donanımlı bilgiler yok farklı bir şey görünce hemen paylaşım yapmaktayız

• Resmi Gönderi

Tmm burdan soruyorum mini buzul cagi gelirse birkac aya gelir demi

Sen soruyorsun ben ve diğer arkadaşlar da dahil cevap veriyoruz ama işin suyu çıkıyor.Mesaj silmeyi sevmeyiz ve istemeyiz.Neden aynı soruyu soruyorsun? Cevaplar zaten hep aynı.Lingten tıklayarak bu konuya geliyorsun ama cevapları hiç yazılmamış sayarak devam ediyorsun. Böyle devam etmez..

Buraya az önce yazdığımı kopyalıyorum

"Bende İzmirdeyim,seni bulup Alaska'ya götürcem inşaallah :) Gör o zaman kar tifan neymiş..

Sadece geçen kışa nazaran sert ve yağışlı bir kış beklentisi var.İnşaallah senin sorduğun gibi olmasa da soğuk ve yağışlı bir kış geçiririz.

Mini buzul çağı birden gelipte oturacak değil ,böyle bir beklenti kimse de yok..Zamanla ve yıllarca sürmesi düşünülen bir süreç"

• Bu kış marmara mı önde yoksa Karadeniz mi? İncelediğim bazı modellerde soğuklar kardenizden giriyo ve bunun ban fazla yararı olmaz

Life is too short Don’t waste it updating status! :P