Futbol Konusu

• Resmi Gönderi

Türk dostu takımlar
    deportivomalarndatuerkbayraalmas_955.jpg

İspanyol futbol takımı Deportivo'nun “Türkler” lakabı almasının ve taraftarlarının maçlara Türk Bayraklarıyla katılmalarının sebebini biliyor musunuz?
    Barboros Hayreddin Paşa Akdeniz’e hükmettiği sıralarda Avrupa'nın yarısına sahip, dünyanın en büyük Hristiyan devleti olan İspanya'yı yaptığı baskın ve savaşlarla sarsmakta, binlerce İspanyol'u esir almakta ve İspanyol işkenceleriyle öldürülen Endülüslüler'in binlercesini de katliamlardan kurtararak gemileriyle Mağrip'e taşımaktaydı.

İşte bu sıralarda İspanya’nın yiğitliği ile ünlü Galicia bölgesinin delikanlıları Barboros’a ve Türkler'e çeşitli konularda destek vermişler. Bu desteği içlerine sindiremeyen rakip kent Vigo Halkı ise ihanet saydıkları bu durum karşısında La Coruna’lılara 'Türkler' adını takmışlar. Buna karşılık, La Coruna Halkı da Celta Vigo'lulara Portekizliler'e yakınlıkları sebebiyle 'Hain' manasına 'Portekizli' yakıştırması yapmışlar. İki komşu şehir arasında yüzyıllardan beri süregelen bu rekabet günümüzde ise özellikle futbolda kendini göstermektedir. Celta Vigo’lular, Deportivo’lulara Türkler'e verdikleri destek nedeniyle; Deportivo’lular da Celta Vigo’lulara Portekiz’lilere yakınlıkları sebebiyle, 'Hain' yakıştırması yapmaya ve rakiplerince takılmış bu adları inadına ve zevkle sahiplenmeye devam etmektedirler.

Vigo şehrinin takımı Celta’da çok sayıda Portekiz taraftar derneği kurulmasına karşılık La Coruna takımı Deportivo'da da ateşli Türk dernekleri kurulmuş. İşte bu sebeple Deportivo La Coruna’nın her oynadığı maçta sahaya asılmış çok sayıda Türk bayrağı görebilirsiniz. Celta’lı futbolseverler derbi maçlarda 'Türkler dışarı' diye tezahürat yaparken, Deportivo’lular da 'En büyük Türkiye' diyerek gururla takımlarını desteklemektedirler.

AEK da Türk dostudur ve Yunanistan da pek sevilmez.

• Biliyoruz hocam.

Bildiğin halde birde tavsiye etmişsin bak bunlar daha tehlikeli şeyler uyarması benden gerisi sana kalmış

• Resmi Gönderi

@UsTaD bir şeyin haram olup olmadığı ile alaklı dinimizde bazı çizgiler bellidir. ancak arkadaşın bunu kötü niyeti ile paylaştığını düşünmüyorum. Hayatımda 1 defa oynadım desem yalandır. bundan 11-12 sene önce arkdaş ortamında bir defa 1 tl para verip arkadaş vasıtası ile sadece idaa oynadım. Onun dışında ne loto ne toto ne şans oyunları ne de piyango hiç oynamadım. He oynayabilir miydim. Evet Rabbim o fırsatı vermedi. Vermesin İNŞALLAH da, ama oynayan için de günah olmasına rağmen hata olduğunu söylemek ve hatırlatmak bir müslüman olarak uyarmak bizim müfellefiyetimizdir. He buna rağmen isteyen istediğini de yapar. Her koyun kendi bacağından aslılacak bunu da bilmek gerek.

• @UsTaD bir şeyin haram olup olmadığı ile alaklı dinimizde bazı çizgiler bellidir. ancak arkadaşın bunu kötü niyeti ile paylaştığını düşünmüyorum. Hayatımda 1 defa oynadım desem yalandır. bundan 11-12 sene önce arkdaş ortamında bir defa 1 tl para verip arkadaş vasıtası ile sadece idaa oynadım. Onun dışında ne loto ne toto ne şans oyunları ne de piyango hiç oynamadım. He oynayabilir miydim. Evet Rabbim o fırsatı vermedi. Vermesin İNŞALLAH da, ama oynayan için de günah olmasına rağmen hata olduğunu söylemek ve hatırlatmak bir müslüman olarak uyarmak bizim müfellefiyetimizdir. He buna rağmen isteyen istediğini de yapar. Her koyun kendi bacağından aslılacak bunu da bilmek gerek.

Ben zaten kötü niyetli olarak yazdığına inanmıyorum yalnız haram olan bir şeyi tavsiye etmek daha vahim bir durum

Sizden hayra çağıran, marufu emreden, münkerden vazgeçirmeye çalışan bir ümmet bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir" (Alu İmrân, 3/104)

"Siz insanlar için çıkarılmış en hayırlı bir ümmetsiniz. Marufu emreder, kötülükten vazgeçirmeye çalışırsınız; çünkü Allah'a inanıyorsunuz...'' (Alu İmrân, 3/110).

Sizden kim bir kötülük görürse onu eliyle değiştirsin; buna gücü yetmezse diliyle onun kötülüğünü söylesin; buna da gücü yetmezse kalbiyle ona buğzetsin. Bu ise imanın en zayıf derecesidir'' (Müslim, İman, 78; Tirmizî Fiten. 1I- Nesaî iman 17 İbn Mâce, Fiten, 20).

Hz. Peygamber (s.a.s.)'in şu buyruğu ortaya koymaktadır: "Bana hayat bahşeden Allah'a andolsun ki, siz ya iyiliği emreder kötülükten alıkoyarsınız ya da Allah kendi katından sizin üzerinize bir azap gönderir. O zaman dua edersiniz fakat duanız kabul edilmez" (Ebû Dâvûd, Melâhim, 16; Tirmizî, Fiten, 9; İbn Hanbel, V, 388)

Kimsenin zoruna gitmesin kimsede kusura bakmasın Allah c.c ve Rasûlullah ( s.a.v ) bunları yapmamı emretti bende öyle yapıyorum :)

• Resmi Gönderi

Galarasaray-Kayserispor : 0-2 daha da goller olabilirdi. ilk yarı tamamlandı. gs işi zor böyle giderse.

• Resmi Gönderi

Onlara bişey olmaz,şansları her daim yanındadır :)

Yok bu sefer tek şansları 4-5 yememeleri olur gs nin bakın görün tek kale maç diyorum kayseri diyoum krall :thumbsup:

• Resmi Gönderi

2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali

EYOF 2017 start veriyor..Erzurum da kış festivali heyecanı..
    Türkiyenin ilk kez ev sahipliği yapacağı organizasyona,34 ülkeden yaklaşık 700 sporcunun katılımıyla başlayacak ve bir hafta sürecek

Mevsimin de Kış kar eksik olmayan ülkemizde kış sporları hala yeterli başarı ve ilgiden yoksun.İnşaallah önümüzdeki yıllarda etkin,başarılı ve devamlılığı olan günler gelir..

• Resmi Gönderi

2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali

EYOF 2017 start veriyor..Erzurum da kış festivali heyecanı..
    Türkiyenin ilk kez ev sahipliği yapacağı organizasyona,34 ülkeden yaklaşık 700 sporcunun katılımıyla başlayacak ve bir hafta sürecek

Mevsimin de Kış kar eksik olmayan ülkemizde kış sporları hala yeterli başarı ve ilgiden yoksun.İnşaallah önümüzdeki yıllarda etkin,başarılı ve devamlılığı olan günler gelir..

Aynen benim memleket sayılır kış olimpiyatları için Erzurumu tebrik ederim ülke adına temsil ettiği için ;)