• Resmi Gönderi

Bir de Osayi Bright Samuel iş yapacak bir futbolcu. Güzel bir transfer olarak değerlendirebiliriz. Keza Szalai de sanki yıllardır bu takımda ter döküyor gibi. Tekniği de çok klas. Geçenlerde dediğim gibi. Bir mucize olmazsa bu adam hep ilk 11 kalır. Mesut Özil için yorum yapmama gerek yok zaten. İrfan Can Kahveciden beklentim büyük. Başakşehir de en beğendiğim futbolcuydu Viscadan sonra. Fenerbahçe'de de iş yapacağını düşünüyorum. Şu an Fenerbahçe'nin kadro derinliği ve kalitesi bakımından lig sıralamasında bulunduğu konum bir sürpriz değil. Şampiyon olması gereken bir sezon. Ben şu an Fenerbahçeli olduğum için söylemiyorım. Ama en büyük şampiyonluk adayı şu an açık ara farkla Fenerbahçedir. Beşiktaş'ın durumu da fena değil. Kötü başlamışlardı. Sergen çok iyi toparladı. Elindeki kadroya göre şu an Abdullah Avcı ile ligin en başarılı 2 teknik direktöründen biri diye nitelendirebilirim. Elbette Galatasaray her sezon olduğu gibi yine şampiyonluk için mücadele verecektir. Ama ben bu sene Galatasaraydan ilk iki beklemiyorum. Benim şahsi fikrimdir. Trabzonspor her türlü sürprize açık bir takım. Ancak bana göre Beşiktaş ve Fenerbahçe şu an en güçlü iki şampiyon adayıdır.

• Hatırlayın Beşiktaş Fikret ormana zorunlu muhtaç kalmıştır. Neler yaşadı bu Beşiktaş 2 liğ kalitesindeki futbolcularla oynadı. Tüm futbolculara indirme gidildi. İndirime gitmeyenler tek tek gitti. Fikret Orman bu ülkeye futbolcu kiralama olayını başlatan kişidir. Hiç bu zamana kadar kiralama olayları dönemimişti.

• Fenerbahçeli arkadaşlar şahsi görüşüm Fenerbahçe de büyük bir oyun var. Başkanlık oyunu çogu Avrupa kulüpleri olsun Türk klupleri olsun bu pandemi zamanında en çok parasal darbeyi yemiş durumdalar. Taraftar yok gelir yok stad reklamları gelirleri yok. Bu zamanda böylesine delice transfer yapmak akıl işi değil. 3-5-8 futbolcu alırsın ammena ama 1 takımı komple yeniden inşa etmek üstüne mevkileri halan futbol olan bölgelere takviye yapmak. Baya büyük bir iş.

Olabilecek kötü senaryolardan bahsedelim. Mesela 1 kaç sezon fenerin kötü gitmesinden sonra kim fenerin başına gelmek ister.? Kim bu yükü kaldırabilir.? Şuan herşey hoş ödemeler yaklaşınca takımda sancılar başlar.buda sahaya yansır. Futbol iyice kötüleşir.

Fenerbahçenin borcu ortada bjk aynı gs desen ada sat orayı sat burayı kirala diyerek ayakta duruyor.

Futbol takımlarına en iyi para şampiyonlar ligi ve Avrupa liğinden geliyor. Bu durumu da en son bjk güzel kullandı. Fenerbahçe kaç sene oldu CL yüzü görmedi. Yani uzun lafın kısası gelir yok elde kalan yayıncı kuruluş geliri ve süper liğ şampiyonluğu. Bunların geliri de ortada zaten.

Fenerbahçe inşallah şampiyon olur. Yoksa aksi takdirde bir Türk takımı sefaları oynarken bir anda cefa cekmeye başlar. Umarım yeni sezon şampiyonlar liginin tozunu atırır.

Biz oyuncu sattık fazlasiyla kar bile elde ettik su an +6m bütçemiz var oyuncu satmayi iyi biliyoruz. Ayrica maaslar da geçmiş yillara gore daha düşük Mesut Özil bile 3m alıyor.(Belhanda'dan az) Ayrica bankalarla 10 yillik anlasma yaptık başkanımız Ali Koç işini bilir. Bankalar anlasmasi sayesinde borçlarımızı ödeyecez. Ali başkan da seçilmeden önce düzlüğe çıkmak için bana 2 dönem(6 yil) gerekiyor demişti.

• Fenerbahçeli arkadaşlar şahsi görüşüm Fenerbahçe de büyük bir oyun var. Başkanlık oyunu çogu Avrupa kulüpleri olsun Türk klupleri olsun bu pandemi zamanında en çok parasal darbeyi yemiş durumdalar. Taraftar yok gelir yok stad reklamları gelirleri yok. Bu zamanda böylesine delice transfer yapmak akıl işi değil. 3-5-8 futbolcu alırsın ammena ama 1 takımı komple yeniden inşa etmek üstüne mevkileri halan futbol olan bölgelere takviye yapmak. Baya büyük bir iş.

Olabilecek kötü senaryolardan bahsedelim. Mesela 1 kaç sezon fenerin kötü gitmesinden sonra kim fenerin başına gelmek ister.? Kim bu yükü kaldırabilir.? Şuan herşey hoş ödemeler yaklaşınca takımda sancılar başlar.buda sahaya yansır. Futbol iyice kötüleşir.

Fenerbahçenin borcu ortada bjk aynı gs desen ada sat orayı sat burayı kirala diyerek ayakta duruyor.

Futbol takımlarına en iyi para şampiyonlar ligi ve Avrupa liğinden geliyor. Bu durumu da en son bjk güzel kullandı. Fenerbahçe kaç sene oldu CL yüzü görmedi. Yani uzun lafın kısası gelir yok elde kalan yayıncı kuruluş geliri ve süper liğ şampiyonluğu. Bunların geliri de ortada zaten.

Fenerbahçe inşallah şampiyon olur. Yoksa aksi takdirde bir Türk takımı sefaları oynarken bir anda cefa cekmeye başlar. Umarım yeni sezon şampiyonlar liginin tozunu atırır.

Kesinlikle katılıyorum. 2 senedir Avrupa'da top oynamadık ligde 6. ve 7. olduk, kupa göremedik, serilerin hepsi gitti. 5/5 bile yapamamışken şu an 10 maçta 9 galibiyet 1 beraberlik alan Fenerbahçe var. Yol uzun azıcık sabretmek lazım bozmamak lazım. Sanki daha geçen sene iyi işler çıkarmışız da bu sezon böyle olması gerekiyormuş gibi bir hal var ortada. Devre arasının başında 10 maçta 9 galibiyete kimse hayır demezdi Tabii düzelmesi lazım bu oynun bir kaç rakip dışında böyle oynanmamalı katılıyorum ama sitemim erken linçleyenlere

• Kadro olarak kaliteli mi kaliteli evet, ama yep yeni kadro. Sabretmek ve şükretmek lazım yani

Maalesef bunlar bahane Hataysporun da kadrosu yeniydi bugün oynadığı oyunu gördük. Hatayspor bizden daha kaliteli oyunculara mi sahip?

• Maalesef bunlar bahane Hataysporun da kadrosu yeniydi bugün oynadığı oyunu gördük. Hatayspor bizden daha kaliteli oyunculara mi sahip?

Hatayspor'un önündeki her maçı kazanmaya çıkıp şampiyon olmak gibi, medyadaki algılarla uğraşmak gibi, borçları düşünmek gibi bir derdi yok :D ondan olabilir belki. Büyük takımın yeni kadro kurmasıyla anadolu takımlarınınki aynı olamaz, olmadı.

• Hatayspor'un önündeki her maçı kazanmaya çıkıp şampiyon olmak gibi, medyadaki algılarla uğraşmak gibi, borçları düşünmek gibi bir derdi yok :D ondan olabilir belki. Büyük takımın yeni kadro kurmasıyla anadolu takımlarınınki aynı olamaz, olmadı.

Fenerbahçe 22 maçtır kötü oynuyor. Kayseri maçında iyiydi diyelim 21 olsun. 2014te 2011de saydığınız dertler yok muydu? Eze eze şampiyon olduk.

• Biz oyuncu sattık fazlasiyla kar bile elde ettik su an +6m bütçemiz var oyuncu satmayi iyi biliyoruz. Ayrica maaslar da geçmiş yillara gore daha düşük Mesut Özil bile 3m alıyor.(Belhanda'dan az) Ayrica bankalarla 10 yillik anlasma yaptık başkanımız Ali Koç işini bilir. Bankalar anlasmasi sayesinde borçlarımızı ödeyecez. Ali başkan da seçilmeden önce düzlüğe çıkmak için bana 2 dönem(6 yil) gerekiyor demişti.

Benim yazdığımı anlamadınız galiba satış olayı ayrı şuan aldığınız futbolculara vereceğiniz maaşlar ayrı. Fenerbahçe şuan isterse tüm futbolcularını satsın borcunu yine kapatamaz. Şöyle örnek vereyim. Sen 1 sezonda tüm ekibe futbolculara atıyorum 10 milyon euro para veriyorsan yılda toplam. Şuan belki bu sayısı 20 milyona yaklaşmış durumda. Ee kaç sezondur boş gelir yok şuan taraftarda yok. Hani desen şampiyonlar liği var ordan gelecek 3-5 oda yok. Bu sezon birde şampiyon olma bak bakalım o bankalar seni kurtarıyor mu.

Ayrıca daha düne kadar fb olsun gs olsun bjk olsun para toplama yarışmasına girdiler. Hani para vardı hani bankalarla anlaşıldı neden yardım parası isteniyor.?

• Fenerbahçe 22 maçtır kötü oynuyor. Kayseri maçında iyiydi diyelim 21 olsun. 2014te 2011de saydığınız dertler yok muydu? Eze eze şampiyon olduk.

kötü oynuyor ? kaç tane maçını izledin Fenerin ? kendinle çelişiyorsun 22 maçtır kötü oynayan ama lider olan Fenerbahçe. Sence var mıydı o dertler ? 2011 yılından önce taze çeyrek final oynadık avrupa işler başardık, kadro değişmedi ayrıca adamım. 2014 te de 2013 te uefa da yarı final oynayan kadro ile şampiyon olduk ? Sence aynı dertler mi var bu sene ile o zamanların.

• Benim yazdığımı anlamadınız galiba satış olayı ayrı şuan aldığınız futbolculara vereceğiniz maaşlar ayrı. Fenerbahçe şuan isterse tüm futbolcularını satsın borcunu yine kapatamaz. Şöyle örnek vereyim. Sen 1 sezonda tüm ekibe futbolculara atıyorum 10 milyon euro para veriyorsan yılda toplam. Şuan belki bu sayısı 20 milyona yaklaşmış durumda. Ee kaç sezondur boş gelir yok şuan taraftarda yok. Hani desen şampiyonlar liği var ordan gelecek 3-5 oda yok. Bu sezon birde şampiyon olma bak bakalım o bankalar seni kurtarıyor mu.

Ayrıca daha düne kadar fb olsun gs olsun bjk olsun para toplama yarışmasına girdiler. Hani para vardı hani bankalarla anlaşıldı neden yardım parası isteniyor.?

Benim demek istedigim biz sadece oyuncu almadik gönderdiğimiz oyuncular da oldu maas bütçesinde 8.5m kar elde edildigi aciklanmisti sezon basi şu an maas bütçesi gecen sezonla aynıdır. Yani maas konusunda kadro geniş olmasına rağmen planlama çok güzel yapıldı.

• Resmi Gönderi

Futbol konusunu forumdan kaldırmak en doğru hareket olacak işin sonunda. Sürekli bir tartışma sürekli bir iddialaşma bir konularda. Bu tartışma hep kırıcı sınırları aşmadan ilerlese neyse de, bazen rahatsız edici söylemlerde bulunuluyor.

Bundan sonraki ilk çıkacak sıkıntıda bu konuyu forumdan kaldıracağım. Sadece bilgilendirme olarak yazayım bunu.

• kötü oynuyor ? kaç tane maçını izledin Fenerin ? kendinle çelişiyorsun 22 maçtır kötü oynayan ama lider olan Fenerbahçe. Sence var mıydı o dertler ? 2011 yılından önce taze çeyrek final oynadık avrupa işler başardık, kadro değişmedi ayrıca adamım. 2014 te de 2013 te uefa da yarı final oynayan kadro ile şampiyon olduk ? Sence aynı dertler mi var bu sene ile o zamanların.

Öncelikle hepsini izledim dün buraya geldiler gittik havaalaninda karşıladık yıllardır tek macini kaçırmadım. Lider oldu çünkü kadro kalitesi sayesinde basinda teknik direktör olmasa da bu takim bu yerde olurdu ben bu oyunu yakıştıramıyorum.