Futbol Konusu

• Bu arada 2/2

DG Sivasspor’un maç formaları yetişmemiş temsilcimiz rakip takımın deplasman formasıyla sahaya çıktı

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...

• Önümüz Şimdilik Aydınlık

Ülke Puanı Sıralaması.png

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...

• Resmi Gönderi

kopuyoruz,kokuyoruz,kokacagiz vesselam.

Eskilerden kulüpler olarak şikayet ederdik hep,ara ki bulasın

Hakem Zorbay Küçük, UEFA'nın sınavından geçemedi

İlk defa 2022 yılında FIFA listesine giren hakem Zorbay Küçük, önce 8-11 Mayıs tarihleri arasında Nyon’da yapılan testleri ve kural sınavını geçemedi, son olarak tekrarlanan telafi sınavında da başarısız olunca, UEFA’nın ocak ayına kadar düzenlenecek organizasyonlarında görev alma hakkını kaybetti.

Milliyet'in haberine göre, Zorbay Küçük’ün durumu Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu tarafından şaşkınlıkla karşılanırken, genç hakemin 2023 yılı FIFA listesinde kalıp kalmayacağı da tartışma yarattı. Süper Lig’e de iyi bir başlangıç yapamayan Zorbay Küçük, ilk 6 haftada sadece iki maça çıkabildi, Karagümrük- Alanyaspor ve Giresunspor- Konyaspor karşılaşmalarında düdük çalabildi. Küçük’ün performansı zaten dar bir kadroyla atama yapmak zorunda kalan MHK’yi sıkıntılı durumda bıraktı.

MHK dan yeni sınav

Son yıllarda sadece kural bilgisi değil, yabancı dil sorunu da yaşayan Türk hakemlerin UEFA nezdinde prestij kaybetmesi, Merkez Hakem Kurulu’nu harekete geçirdi. Kurul, FIFA listesine aday olacak Süper Lig, Süper Lig yardımcı, plaj futbolu, futsal ve kadın hakemler için piyasada güvenirliği kabul edilmiş bir kurum üzerinden sınavlar programladı.

Yabancı dili yeterli olmayan isimler listeye kesinlikle giremeyecek. Uygulamanın uzun yıllardır FIFA listelerinin objektif olmayan kriterlerle belirlenmesi ve hakemlerimizin uluslararası müsabakalarda yetersizliğinin tespit edilmesi üzerine başlatıldığı da bildirildi.

• Resmi Gönderi

Kokmaya devam ediyoruz ama çoğumuz sadece skorlara, maçlara bakıyoruz sanırım.

Ben takıntılı bir insanım.Yakalarsam bir olayı yerlerde sürürüm.

Eski bir haber olacak ama hala aklıma geldikçe sinir oluyorum.

Hakem olayında olduğu gibi,hakem olayı yeni ama bu eski bir haber.

Eleştirmezsem olmaz,

BAL TUTAN PARMAĞINI YALAR "Bu bizde usulsüzlüğe özendirmeye ve her yol mübaha çevrilmiş..

Kardeşi milli takımda koltuğu bulunca hemen Türkiye'ye pro lisans için damladı beyefendi Halil Altıntop..

Neden geldin?

Almanya'da iş edersin kolaysa oradan alsana lisansını..

Kardeşin bizim hocaları yetersiz buldu gitti U21 Almanya hocasını aldı getirdi.

Bizde adam mı yok?

Hamit Altıntop ne dedi "pro lisanslı hoca az, tırı viri,vsvs"

Türkiye'de yeterince pro lisanslı hoca var ..Hemde az değil sayıları,az olsa UEFA TFF ye yazı yollamazdı "çok pro lisans veriyorsunuz"diye.

Pro lisanslı olmayan kardeşin bizde pro lisans almak için kurslara geldi.

Tabi bu işler Almanya'da zor değil mi?

Kalifiye elemansa,hocaysa kardeşin Almanya'dan alsaydı pro lisansını.

Hem yetersiz de,hem kursa katılanları eleştir hemde kardeşine buradan pro lisans al.

Geldin geleli hala bir icraat görmedik futbol adına,spor adına.

Kuru Kuru laklak,bizi sadece eleştirdin.. Çözüm nerde?

Bize ne faydan var?

Nerelerde çalıştın başarıya ulaştın da bize geldin?

Kardeşin burada yaşayan x veya a,b kişisinin hakkını gasp etmedi mi?

Etti,ettiniz.. Belki bir başkası hak etti o lisansı ve kursu,ama sizlerin yüzünden o kişi dışarda kaldı.

Mesela 20.kişi o kişi havasını aldı lisans yerine.

Yazıklar olsun bize,size,buna göz yumanlara..

Kokuyoruz dedim ya.

• Bursaspor geçen sezon küme düşmüştü.İçimden dedim bir bakayım nabıyor bunlar diye.

Rezalet. 3 haftada 3 puan . takımların isminde bile hayır yok :) afyonspor yok çorumspor. bu tarz takımlara dahi yenilen ezik bir takım haline gelmiş Bursaspor yazıkki ne yazık .S

Hani futbolla pek ilgim yok ama bu ligdede bu kadar kötü olamassın yani. Umarım toparlar koca takım ne hale geldi yahu inanılır gibi değil.

Şampiyon olduğunda sevinmiştim 2010 da izmirde askerdeydim. Nöbet tutuyordum elimde keleş vardı dedim içimden havaya sıkayım şampiyonluğu kutlayım :) komutan içimden geçer diye yemedi :) komutan dehşet adam dövüyordu parçalıyordu .o zamanlar dayak serbest haliyle olmadı.

Güzelim takım Türkiyenin 2. büyük sanayi şehri arksında olmasına rağmen dünya paralar geliyor takıma ama yok bitirdiler

Varsa Paran Cümle Alem Kulun Yoksa Paran Cehennemdir Yolun.... B)

• Bursaspor Eskişehirspor gibi takımların sonu istisnasız amatör lig maalesef bu kulüplerin geçmişten büyük borçları var, ve kulüplerin ödeyecek finansmanı olmadığı için zorluk çekiyor ve bu borçlar ödenmediği takdirde katlanarak artıyor bazı kulüplerin transfer yasakları var eğer fedakarlık yapacaksa bir önceki sezon profesyonel topçular kalıyor tabi bunlarda ücrete bakıyor, olmadığı takdirde genç oyuncular ile altyapı ile mücadele ediyor takım profesyonel liglerde..Ve en yakın zamanda Karabükspor'dan biliyorum bir zamanların, memleketimin efsane takımı şimdi amatör ligde şuan Karabük'te, Karabük İdman Yurdu Spor Kulübü adında bir takım kurdular futbol ateşini yeniden yakmak için ve şuan 3.lige yükselmek için iddialı bir kadro ile mücadele ediyor henüz ligler başlamadı ancak geçen hafta ZTK(Ziraat Türkiye Kupası) maçı oynandı ve takım şuanda profesyonel takım olmamasına rağmen stada 7000 kişi civarı seyirci geldi, süper lig maçlarında bu kadar seyirci olmazdı şehir futbola hasretmiş demekki dedim ve normal Karabükspor tesisi ve stadı İdman Yurduna verdi muhtemelen Karabükspor da transfer yasağı olduğu ve bunu kaldıracak maddi gücü olmadığı için (borçları, ssk ,vergi borçları vb. yabancı topçulara ödenmesi gereken paralar eski sezonlar için konuşuyorum bu nedenlerden dolayı) Karabükspor takımda çıkartamayacak bu durumda kulüp belki de kapanacak ya da kayyuma kalacak takım belki takım çıkartılırsa altyapı takımlarıyla ama deplasmana gidecek takım giderler falan derken destek de yok işin içinden çıkması zor paralı adamlar, paralı başkan ve yönetimle olur mu olur ama artık çok geç kalındı bence kulüp otobüsüne bile haciz geldi zor yani. Yeni umut Karabük İdman Yurdu Karabük'te kısacası.

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

Mesaj 10 düzenlendi, son düzenleyen Aurora Borealis ().

• Ve evet beklenen oldu İskenderun maçına Tff ye karar geç bildirildiği için hükmen mağlup oldu Zonguldak... Bu sene 3.lige düşer bu takım sahipsiz Zonguldak

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Aurora Borealis ().

• Resmi Gönderi

Ve evet beklenen oldu İskenderun maçına Tff ye karar geç bildirildiği için hükmen mağlup oldu Zonguldak... Bu sene 3.lige düşer bu takım sahipsiz Zonguldak

Öyle saçmalık mı olur?bizde olur,oluyor.

Ne zaman bildirilecekmiş?zaman var hala, böyle bir şeyin ne gibi bir sakıncası, sıkıntısı olabilir?

Yazıklar olsun TFF'ye de

• Harici İçerik twitter.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Yazık oldu tek kelimeyle şehrin umutları söndü her maç devrege desteğe gitmesi gerekecek taraftarin halbuki lige 2 galibiyetle 1.sirada baslamisti 1 mağlubiyet aldı takım düşmezse iyidir bu haberlerden sonra

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Aurora Borealis ().

• Sahipsiz Zonguldak diye hashtag çalışması yapıyorlar da boşa kim sahip cikacakki Kaç yıldır stadı yapacaklar her şehire stad yapıldı Zonguldak a yapılmadı staddaki çalışmalar desen bi bitmedi patates tarlası sanki