Sonbahara Giriş! Kışın Devamı!

• Eylül Ayının Gelmesiyle Kışa Bir Adım daha yaklaşmış Bulunmaktayız. Sert Bir Sonbahara Giriş Yapabiliriz. Ülke Genelinde Sıcaklıkların Mevsim Normallerinin Yaklaşık 10 derece Altına Düşürecek Adeta Kasım Ayında Gibi Hissedebilirsiniz. Bu Saatten Sonra Sıcaklıkların İlerleyerek Kademe kademe Düşmesini Bekliyorum. İlerleyen Süreçte Gündüzleri Dahi En fazla 25-27 Dereceler Görülecek. Ay Ortasından İtibaren Sonbahara Sert ve Kasvetli Bir Havayla Merhaba Diyeceğiz. Ülke Genelini Etkisi Altına Alan Bir Sistem Emareleri Devam Ediyor. Detaylar İlerleyen Günlerde Gelicek.

( Not; Kış Tahminimi Şahşım ve Forum adına Eylül Sonu veya Ekim Başı Gibi Yayınlayacağım. Şimdilik Hoşcakalın. )

Sevgiler...

havalarinsesi.com/attachment/2683/

• Resmi Gönderi

Eline sağlık abim

İnşaallah guzel bir sezona merhaba diyeceğiz..

• Resmi Gönderi

Heyecan ve hareket başlasın

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Uzun vadede periyot güzel görünüyor, 16-17 Eylül Gibi Akşamları Çoğu Bölgelerimizde Tek Haneli Sıcaklık Değerlerine İneceğiz gibi duruyor. Doğu Karadeniz Bölgemizde Dağların Eteklerinde ilk Kar taneleri Boy Gösterecek. Sistemin Geri Kalan Takibini ise Haftaya 20'sinden Sonra Bekleyeceğiz. Sert ve Kasvetli Bir Sonbahar Bizleri Bekliyor. Takibe Devam!

'Sevgiler..

havalarinsesi.com/attachment/2712/

• Koca Bir Eylül Ayını'da Yemiş Bulunuyoruz :) Altta Gördüğünüz Veri Eylül Ayına Ait Yer Sıcaklığı Anomalisi; Ülke Geneli Olarak Ne Soğuk Ne Sıcak Geçirdik Diyebiliriz, Mevsim Normallerinde Bir Eylül Ayı Geçişi İle "Ekime " Geldik Her Gün Kışa Bir Adım Daha Yaklaşıyoruz, Detaylar İlerleyen Günlerde Bu Blog Üzerinden Gelicektir. Takip Etmeyi Unutmayın!

havalarinsesi.com/attachment/2767/

• "Ekim Ayına Dediğimiz Gibi Sert Bir Giriş Yaptık! Özellikle Batı Bölgelerimizde 2-3 Gündür Etkili Yağışlar Görüldü. Lakin Yağışlar Bugün Ülkemizi Terk Edicek. 2-3 Gündür Güzel Bir Serinleme Yaşandı Ülkemiz Genelinde"

-Ülkemiz Genelinde Yarından İtibaren Sıcaklıklar Kademeli Olarak Artacak Çok Uçuk Değerleri Görmesekte Ekim Ayının Değerlerine Göre Fazla Olabilir. Bu Hafta Artan Sıcaklıklarla Beraber Geri Mevsim Normallerine Çıkmış Olacağız

-Peki Tekrar Ne Zaman Sıcaklıklar Düşecek? Yada İlerleyen Günlerde Yağışlı Havalar Tekrar Gelecekmi?

*Gibi Sorularınızı Duyar Gibiyim :) İkinci Bir Atağın En Muhtemel Gelme Tarihi 18-23 Ekim Aralığındadır. Bu Vakitlerden Önce Önemli Bir Hava Olayı Beklenmiyor. Dediğim Tarihlere Kadar Sıcaklıklar Kademeli Olarak Artacak. Şimdilik Bu Kadar. Takibe Devam.

Not;" Kış Tahminimi Çok Yakında Yayınlayacağım" Sevgiler..

havalarinsesi.com/attachment/2779/

• Ekim Ayı 15 Günlük Yer Sıcaklığı Anomalisi; Ülkemiz Genelinde Oturan YB Hakimiyetiyle Sıcaklıklar Ekim Ayı Değerlerine Göre (1+2 derece) Üstüne Çıktı. Yer Sıcaklıklarına Bakacak Olursak Özellikle İç ve Doğu Bölgelerimiz ve Akdeniz Yataklarında Etkili Sıcaklıkların Olduğunu Görüyoruz. Bu Patent Değişene Kadar da Sıcaklıklar Etkili Olmaya Devam Edecektir. Gece Sıcaklıkları Gündüz Değerlerine Göre (2-3 Derece) Alt Seyirde Devam Ediyor. Kısacası 15 Günlük Yer Sıcaklığı Bu Şekilde Gerçekleşti.

havalarinsesi.com/attachment/2785/

Ay Sonu Kuzeyimizden Soğuk ve Yağışlı Aynı Zamanda Kar Potansiyeli Bulanan En Azından (Doğu Bölgeler Adına) Hareketli Ataklar Gelebilir. Henüz Bir Sistem Oturmuş Değil, Sadece Takibini Yapıyorum. Gelişme Olduğunda Bilgilendirmelerimizi Yaparız. Takipte Kalın.

Sevgiler.. (:

havalarinsesi.com/attachment/2786/

• ANALİZCİ

Konunun başlığı değiştirildi. Eksi Başlık: “Sonbahara Giriş!” Yeni Başlık: “Sonbahara Giriş! Kışın Devamı!”.
  • Hocalarımız Zaten Tarihleri Vermiş; Benim Beklentimde En Azından Batı Bölgeler Adına Kar İhtimallerinin Aralık 12'sinden Sonrasını İşaret Ediyorum!

Önümüzde Mevcut Bir Balkan Sistemi Bulunmaktadır. Aralık İlk Hafta İç ve Doğu Bölgeler Adına Cılız Bir Sistem Olsada Kar Yapabilir Cinsten Görünüyor. Şimdilik 1000m ve Üstü Yerler İçin Kar Şartları Uygundur. Takibe Devam. (2-6 Aralık Arası)

DipNot; Aralık Ortası Gelen Sistemden Sonra Yüksek İhtimalle Ülkemiz Genelinde Tekrardan Kuru ve YB Sıkıcı Günler Yaşayabiliriz. Bu da Demektir ki, Aralıkta 2.Büyük Bir Sistem Ay Sonuna Denk Gelebilir, Bu da Yılbaşında Kar Olurmu? Sorularını Aklımıza Getirecektir. ;)

havalarinsesi.com/attachment/2986/

havalarinsesi.com/attachment/2987/