HAVA Hikayeler Ve Anılar

• Resmi Gönderi

Misal olarak hikayende ki anne karakterinin bir apartmanın bodrumuna gidişi ve onu takip eden çocuğun ruh halini okuyucu açısından daha ilgi çekici yapmak ve o korkuyu hissettirebilmek için güzergah ve hava hakkında daha çok ayrıntı verebilirsin.

Aynen öyle abim, güzel bir noktaya temas etmişsin.

Bir misal de ben vereyim

"Raskolnikov'un bir apartman merdivenlerinde yürüyüşü hala sanki gözümün önünde.Neden ?o kadar ayrıntıya girmiş ki Dostoyevksi, bina ve raskolnikov'un ruh halini adeta harf harf, kelime kelime okuyucunun beynine işlemiş"

Yusuf da zamanla daha güzel işlere imza atacaktır eminim..

Teşekkürler kar'dag57

• Aynen öyle abim, güzel bir noktaya temas etmişsin.

Bir misal de ben vereyim

"Raskolnikov'un bir apartman merdivenlerinde yürüyüşü hala sanki gözümün önünde.Neden ?o kadar ayrıntıya girmiş ki Dostoyevksi, bina ve raskolnikov'un ruh halini adeta harf harf, kelime kelime okuyucunun beynine işlemiş"

Teşekkürler kar'dag57

Tabi yazması değerli kalem okumak ve yazmakla eş zamanlı olarak gelişir. Dediğin gibi devam ettikçe çok daha gelişecektir.

• Aynen öyle abim, güzel bir noktaya temas etmişsin.

Bir misal de ben vereyim

Teşekkürler kar'dag57

Benim bu konuda pek güvenim yok abi daha iyisini yapamam bu halimlede memnunum ama.. Zevkle yazıyorum

• Bölüm 4

Arabanın içinde çok sallanıyordum sanki gittikleri yol taşlarla doluydu beni nereye götürüyorlar arabanın içinde kimler var diye düşünmekten sanırsam kafayı sıyırıcağım. Eninde sonunda öğrenmiş olurum...

Aradan saatler geçmiş olabilir bilmem ne zamandır bagajın içindeyim içerisi oldukça karanlık o kadar karanlık ki o an kör olacağımı zannetmiştim.. Ve en sonunda araba durdu. Beni kimlerin karşılayacağını emin olun çok merak ediyorum.. Bagaj yavaş yavaş açıldı.. Karşılaştığım kişiler ailem değildi. Hiç tanımadığım iki tane insan görmüştüm. Bağırarak BENİ NEREYE GETİRDİNİZ ANNEM BABAM NEREDE! dedim. Tanrım hiç mi cevap vermezler fazlasıyla itici görünüyorlardı. Beni araçtan indirip götürüyorlardı. Bağırarak BIRAKIN BENİ BENDEN NE İSTİYORSUNUZ AİLEM NERDE! dedim. Hiç cevap alamadım.. Sağ kolumda ciddi uyuşukluk hissettim. Tanrım! Kolumu hissetmiyorum umarım geçicidir diye içimden seslenirken mağara tarzında bir yere gelmiştim Tanrım! Burası çok büyük tekrardan bağırarak BIRAKIN BENİ! SOYSUZLAR BENDEN NE İSTİYORSUNUZ DEDİM. Kalbim çok hızlı atıyordu mağaranın içerisinde kimle karşılaşacağımı bilemiyordum. İçeri girdim. Mağaranın her tarafında kediler doluydu. Çoğusununda ayakları, kuyrukları kesikti, hatta bir kedi bağırıp duruyordu. Bende sinirlenerek bırakın beni! Siz kimsiniz bunun için hesabını vereceksiniz ailem nerede diye bağırdım. Bana güldüler. Bana : Biz senin yaratıcılarınız bu yüzden ne dersek onu yapacaksın aksi takdirde ölümün bizim elimizden olur dediler. Bende hiç seslenmedim. Mağaranın bir köşesine iplerle bağlandım. Ellerimin bağlanması yetmiyormuş gibi bacaklarımıda iplerle bağlamıştılar. Aradan saatler geçti. Hala ailemin bu soysuzlarla işi ne olabilir diye düşündüm. Acaba ailemle yine karşılaşır mıyım dedim içimden. Bir süre sonra testere sesi duydum bir kedi bağırarak miyavlıyordu sanki kedinin bir yerini kesiyorlardı kedi öyle bağırıyordu ki kulaklarımı çınlatıyordu. Bana doğru yaklaşan adım sesleri duyuyordum çok korkmuştum kalbim hızlı atıyordu. Ve en sonunda yüzünün tamamını kapatacak şekilde maske takmış birileriyle karşılaşmıştım.. Siz kimsiniz diye seslendim.. Bana merak etme ölmeyeceksin ama sana bizim safımıza geçmen için özel bir sıvı enjekte edeceğiz. Biraz canın yanabilir şimdilik bekle dostum Dediler daha sonra ikiside bulunduğum yerden uzaklaştı . Bende sinirlenip. BUNUN BEDELİNİ ÖDEYECEKSİNİZ SOYSUZLAR!! SOYSUZLARRR!! Diye bağırdım . Buradan kurtulmanın bir yolunu bulmam gerekiyordu. Ne yapsam buradan nasıl kaçabilirim diye düşünmekten kafayı sıyıracağım

2 saat sonra....

Uyumuşum öyle derin uykuya dalmıştım ki belki 3 tane rüya bile görmüş olabilirim. Yine bana yaklaşan adım sesleri duyuyordum. 2 maskeli kişinin birisinin elinde iğne vardı arasından birisi: Sakin ol dostum canın acımayacak dedi. Bende bırakın beni benden ne İstiyorsunuz dedim. Bana sıvıyı enjekte etti bir süre sonra bayılmışım..

DEVAMI GELECEK..

• Hani ölüm ensende olur ya.. İşte o an anlarsın ki kendini boşuna yıprattın. Zaman geçmeden kendini toparla kendinin farkında ol hayat çok kısa. De ki kendine: 'ben güçlü olacağım kimsenin beni üzmesine izin vermeyeceğim'.

• çaresizliğin içerisinde boğuluyor gibiyim. Tünelin ucunda bir ışık görüyorum. ayaklarım sakat sürüklenerek o ışığa doğru ilerliyorum gözlerim öğrenilmiş çaresizliğin gözyaşlarını akıtıyor derinlere dalıyorum. Rüya içinde rüya.

• Havadan bir anı olsun bu da Tarihe not düşmüş oluruz

ZONGULDAK/MERKEZ - 23 Ocak 2022 sabahın erken saatleri 05:20 Efsane kar yağıyor böyle kar ve tipi görmedim ben

Şu da sinoptiği geçirdiğim en güzel Ocak aylarından biriydi :) gfs-2-6.png

Screenshot.png

gfs-0-6.png

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli: