kar'dag57 tarafından yazılan gönderiler

2 saat'i aşkın süre geçti @Salihh adlı şahıs ile ilgili ne bir açıklama yapıldı ne de forumdan aforoz edildi. Ben şart koşul klipleri ile konuşmayı seven birisi değilim. Uzun zamandır bu forumdayım Sinan hoca olmak üzere bir çok hocadan bir çok değerli bilgi edindim geçirdiğimiz zamanlar için teşekkür ederim. Deprem bölgesindeki arkadaşlara bir kez daha geçmiş olsun geride kalanlar umarım toparlanabilir ve bir daha böyle bir afet ile karşı karşıya kalmamak için adımlar atılır.

sibirya yb inşallah bizimle ay sonuna doğru

Hep Karadenize gidiyor yeter ama batıya gelsin 1 kerede

Hocalarım, yönetici arkadaşlar bu şahsın forum'da devam edebilmesini doğru bulmuyorum. Bu şahıs depremin ilk saatlerinde "deprem İzmir de mi oldu banane yeah" diyen şahıs. Sen kim oluyorsun diyebilirsiniz ama asla kabul etmiyorum. Sorumluluktan, empatiden uzak vicdansızlığa varan tepkiler veren bu şahısın burada yeri olmadığını düşünüyorum.

Evrim Ağacında alanlarında uzman bilim insanların yayınları var bir kaç ortak kanal yayın yapıyor. Şuandan itibaren 20 25 dakika geri sararsanız japonya'nın 1925 yılından bugüne ne yaptığı depremlerde ne gibi hasar ve can kaybı olduğu konu ediniliyor(yayın içerisinde bir çok farklı konu var bu dediğim 25 dakika kadar geri sardığınızda)

Ek olarak basma kalıp ifadeler ile değil cezalara varana kadar ve deprem sonrası ile ilgili ayrıntılı bilgi veriliyor. Daha sonra bakacak arkadaşlar olursa yayın bildiğim kadarıyla 7 gün 24 saat boyunca aralıksız devam edecek konuşmacı Sertaş Aktan 9 şubat 00.05 ile başlıyor olması gerek.

Evrim Ağacında alanlarında uzman bilim insanların yayınları var bir kaç ortak kanal yayın yapıyor. Şuandan itibaren 20 25 dakika geri sararsanız japonya'nın 1925 yılından bugüne ne yaptığı depremlerde ne gibi hasar ve can kaybı olduğu konu ediniliyor(yayın içerisinde bir çok farklı konu var bu dediğim 25 dakika kadar geri sardığınızda)

Atsu'yu soran eden yabancı tweetler de gördüm. Cidden Hatayspor için de zor anlar bir çok futbolcusu teknik ekibinden insanlar göçük altında kalmış. Bertup Yıldırım gibi kurtulan kurtarılanlar da var. Hatay'a yardımlar daha yeni yeni gidiyor. Umarım bu süreci en az can kaybıyla atlatır yaraları sarmaya odaklanırız. Deprem kadar bu gece ki soğuklar da büyük risk insanlar için.

Adam hemen şimdi, ya da 3 gün sonra olacak dememiş ki. Er ya da geç olacak demiş sadece Allah'ın takdiri bugün oldu.

Mevcut teknoloji ile 3 gün 1 hafta 2 hafta 15 saat gibi tarihler vermek mümkün değil ama bilim insanları yakın tarihler için uyarı yapabiliyor keza Naci Görür hocanın da yakın dönemde benzer bir paylaşımı var. İnsanların inançlarına göre yorum yapmasında hiçbir problem yok ama yönetenler bilim insanlarına kulak vermeli. Hangi depremde olursa olsun en güvenli yapılar devlet yapılardır ama son bir iki depremde yakın dönemde yapılan devlet yapıları da ciddi zararlar görür oldu. Kul malzeme çalarsa başka bir kul bunu görmezden gelirse denetlemesi gereken kul sağır ve ağma olursa sence Allahın takdiri deyip geçmek Allaha hakaret olmaz mı?