Ankara Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Ankaranin tipik özelliği hiç bir model kolay kolay cozemiyor o yüzden ben hep radar takibi yaparım

bugun cokca radar takini yaptik aynen.birbiri ardina gelem giden kutleleri takip ettik.

• kardesim suan o kadar ihtiyaci varki ekili arazilerin 2 ay oldu ekinler ekileli daha yeserme yoktu.insallah simdi biraz yesersin ustunude kar kapatsin tadindan yenmez.hep istenen budur.ama malesef bu durum yillardir olmuyor.

Allahtan hayırlısını isteyelim, olur elbette bakarsın Hacı

• Resmi Gönderi

bugun cokca radar takini yaptik aynen.birbiri ardina gelem giden kutleleri takip ettik.

Cokda zevkli oluyor bu gece ve yarında yagislarimiz olacak sonra bir kaç gün yine tatsız yüksek basınç altına gireceğiz gündüzleri 6-7 dereceler geceleri - li dereceler olacak sonrasına hep beraber göreceğiz Ankara olarak aralığı karsız bitirmeyiz gibi geliyor bana

• Cokda zevkli oluyor bu gece ve yarında yagislarimiz olacak sonra bir kaç gün yine tatsız yüksek basınç altına gireceğiz gündüzleri 6-7 dereceler geceleri - li dereceler olacak sonrasına hep beraber göreceğiz Ankara olarak aralığı karsız bitirmeyiz gibi geliyor bana

Kar yağışına takılma kanka bu kadar, yağmur yağarsa bu da bir seydir

• Resmi Gönderi

Kar yağışına takılma kanka bu kadar, yağmur yağarsa bu da bir seydir

Ben atmosferin her olayından zevk alıyorum sıkıntı yok ama her olayın mevsimi var biz kısa giriyoruz gönül istiyoki kar yağsın;):karyagisli:

• Ben atmosferin her olayından zevk alıyorum sıkıntı yok ama her olayın mevsimi var biz kısa giriyoruz gönül istiyoki kar yağsın;):karyagisli:

Elbette ki can cagzim, her şey mevsiminde zamanında guzel

• barajlarin dolmasinda asil etken kar yagislaridir aslinda.yagmurlar genelde yeralti sularini besler ama daglardaki ve baraj havzalarina yakin bolgelere yagan kar yavas erimesinden dolayi bi anda yer altina alinamaz buda barajlari beslemesini saglar.gorsel guzelligi ve keyfi tabiki bir baska guzel kar yagislarinin.bizim ankara olarak 20 aralik 10 ocak arasindan gecmis yillara bakildiginda baba sistemlerimiz hep vardir.nitekim 6 ocak 2020 en yakin sistemimiz.

• Resmi Gönderi

barajlarin dolmasinda asil etken kar yagislaridir aslinda.yagmurlar genelde yeralti sularini besler ama daglardaki ve baraj havzalarina yakin bolgelere yagan kar yavas erimesinden dolayi bi anda yer altina alinamaz buda barajlari beslemesini saglar.gorsel guzelligi ve keyfi tabiki bir baska guzel kar yagislarinin.bizim ankara olarak 20 aralik 10 ocak arasindan gecmis yillara bakildiginda baba sistemlerimiz hep vardir.nitekim 6 ocak 2020 en yakin sistemimiz.

Bir kaç hatıra bırakayım o zamanhavalarinsesi.com/attachment/14430/

havalarinsesi.com/attachment/14431/

havalarinsesi.com/attachment/14432/

• bugun ankarada yagis daha cok aksam saatleri ve geceye kaymis durumda ecmf tahminleri.euro4de merkez icin yine araliklarla yarin sabah saatlerine kadar 3-5 mm arasi yagis bekliyor.

• baskentte yagis yaklasik bir saattir araliksiz devam ediyo.yer yer etkili saganaklar gorulmekte.kutle girisleri bu sefer dogudan oldu.modeller araliklarla yarin sabaha kadar yagis vermekte.