Ankara Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Evet toprağım hafif orta arası yağıyor yeni baktım sıcaklık biraz düşse harika olacak bakalım bereketli olsun :D Yasin71

Sıcaklık şu an düşüşe geçti yağış iyi olursa gece 3-5 cm örtü oluşur

• bizim burda güzel yagiyor suan

• Sıcaklık şu an düşüşe geçti yağış iyi olursa gece 3-5 cm örtü oluşur

1.6 Civarı bi sıcaklık vermiş MGM doğruluk payı ne brom oradan mı takip ediyorsun sen

• 1.6 Civarı bi sıcaklık vermiş MGM doğruluk payı ne brom oradan mı takip ediyorsun sen

Aynen ordan takip ediyorum kardeşim ama şu saatlere kadar 1 dereceye düşmesi gerekiyordu

• Aynen ordan takip ediyorum kardeşim ama şu saatlere kadar 1 dereceye düşmesi gerekiyordu

1.2 Kadar düştü bakalım düşmeye devam ediyor

• Güzel yağış verdi haftasonu örtülük kar geliyor Kırıkkale'ye inşallah Ankara biraz sıkıntılı duruyor

• şaheser ya inanılmaz bir konum

Ama gfs de ecmwf gibi düzelmeler var en azından batıladı ve yağışlar iç bölgelere güzel yayıldı daha değişeceğini düşünüyorum olumlu yönde,buralar yarın coşar o zaman

• batılaması gerek az daha ankara tek muğla tarafında alçak basınç alırsa yağışı alıyor

• Ankara özelin de şunu söyleyim şuan da modeller de dışlanmış durumdayız 3 gün önce 60-80 cm olan 7 şubata kadar yağış şuan da bu kadar düşmesi aşırı saçma nerdeyse yurdun tamamı yoğun kar alacak utanmasa Ankaraya hafif bile kar vermeyecek genele baktığımız da iyi bir sinoptik var ama çıktılar da bu yansımıyor onun için sıcaklığımız yeterli ise ben çokta yağış haritasına güvenmiyorum ki düşünün radar hala bozuk yağışın haritalara yansımamasının da bir sebebi bu olabilir bence 3 şubat itibariyle güzel günler yoğun karlı günler gelebilir çünkü gelmemesi için sebep yok sadece haritada yok bir Ankara da yaşayan olarak sıcaklık basınç nem takibi devam ama yağış haritalarına bakmayacağım