Ankara Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Ankara özelin de şunu söyleyim şuan da modeller de dışlanmış durumdayız 3 gün önce 60-80 cm olan 7 şubata kadar yağış şuan da bu kadar düşmesi aşırı saçma nerdeyse yurdun tamamı yoğun kar alacak utanmasa Ankaraya hafif bile kar vermeyecek genele baktığımız da iyi bir sinoptik var ama çıktılar da bu yansımıyor onun için sıcaklığımız yeterli ise ben çokta yağış haritasına güvenmiyorum ki düşünün radar hala bozuk yağışın haritalara yansımamasının da bir sebebi bu olabilir bence 3 şubat itibariyle güzel günler yoğun karlı günler gelebilir çünkü gelmemesi için sebep yok sadece haritada yok bir Ankara da yaşayan olarak sıcaklık basınç nem takibi devam ama yağış haritalarına bakmayacağım

Klasik Ankara boşluğu bu sefer ecmwf de verdi gfs ecm ikilisi onaylıyor insanının canı sıkılıyor,günler öncesinde kadar metreler oynuyordu.. Ama şunu söylemek istiyorum Ankara sürprizi de sever atmosferi bambaşkadır o yüzden haritalara dediğin gibi pek dikkat etmeyin bekleyelim bakalım neler yaşayacağız.

• gfs-2-96.png?18

İnsanda ne moral bırakıyor ne de heyecan. Beklentiyi düşürelim,nereden nereye geldik foruma giresim gelmiyor..

• gfs-2-192.png?18

2-3 gün öncesine kadar böyle boyamıştı yine aynı senaryo kuş olup bu da uçar

• Resmi Gönderi

Ankara’da kar takibi yapmak gerçekten sinir bozucu bir çok şartın bir araya gelmesi lazım iyi kar alabilmek için kuzeyden Köroğlu dağları yüzünden dek alamıyoruz güneyden de alçak basınçın konumu batıda oluşmalı felan filan sabır sabır vardır vakti diyelim

• Ecm değişik bir şekilde iyi geldi

Düzelmeler var bu bizim bölgemiz için son 72 saate kadar yağış konusu değişir o yüzden bekleyip takip edeceğiz

• gfs-deterministic-turkey-total_snow_10to1_cm-6376000.png

Angora Allah aşkına şuna bakar mısın bir gün Ankara'yı bir gün Kırıkkale'yi boş bırakıyor. Modellerin garezi var bize ne kadar saçma sapan bir hâl aldı böyle. Kuru soğuk 10 gün boyunca bol bol doğalgaz yakarız

kar alamayan bölgeler aydın muğla antalya mersin adana ANKARA KIRIKKALE