İstanbul Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Resmi Gönderi

Haliç donmaz o zaman

Ancak çok içeri olan kollar donar diyelim mi

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• ECM’de kuş etmiş yağışları GFS kendine benzetiyor ECM’yi bu sene, şu saatten sonra 2 tane 2017 ayarında sistem gelirse anca toparlarız. Bence kademeli bir şekilde su kesintilerine başlanmalı 😕

Tothenamadı

• Koskoca 50 senaryoluk diyagramda bile -10’un altına inip kar veren senaryo yok. Tehlikenin ne kadar vahim boyutta olduğuna bir örnek bu diyagram, erken konuşuyor olabilirim ama ben bu kışı kendi adıma kapattım. Bu saatten sonra sadece yağış için model takip edicem4494F2BD-6EE8-4ADE-B25B-53310D97727A.gif

Tothenamadı

• Koskoca 50 senaryoluk diyagramda bile -10’un altına inip kar veren senaryo yok. Tehlikenin ne kadar vahim boyutta olduğuna bir örnek bu diyagram, erken konuşuyor olabilirim ama ben bu kışı kendi adıma kapattım. Bu saatten sonra sadece yağış için model takip edicem4494F2BD-6EE8-4ADE-B25B-53310D97727A.gif

Al benden de o kadar.En azından havada göreydik be...Koskoca ocak ayı,tarihte efsanevi sistemlerle adını altın harflerle yazdıran ocak ayı bomboş geçiyorsa o kışta bir sıkıntı vardır demektir bence.Tamam şubat ve mart ayı var da geçen sene hariç çoğu kışta bahar gibi geçiyor zaten hem de güneş açısı olayı var,güneş açınca eriyen olaydan bahsediyorum.Barajlar desen yuvacık barajı %17 ye düşmüş keza ülkemizin bir çok yerindeki barajlar da aynı seviyelerde.Bizim arap ülkeleri gibi denizdeki tuzlu sudan tatlı su üretme teknolojisi kurmamız lazım.Her yerimiz deniz zaten.Bir de bulut tohumu var onun hakkında çok fikir sahibi değilim açıkçası.

Şuan farkettim, Ocak ayını kapattım yazacaktım. Eren senin ve diğer tahmin yapan hocalarımın verdiği bilgiler ve tarih aralıklarına kadar hiç bir kışı bitirmem, verdiğin her bilgi ve tarihe saygı duyarım. Model konusuna yazdığın mesaj sonrası gelip kontrol ettim mesajımı yanlış yazdığımı farkettim kusura bakmayın ❤️

Tothenamadı

• Bu diyagrama görede ocak ayı kayıp hocam maalesef

Şu mesajda bile hala “ocak ayını kapattım” yazdığımı zannediyordum.

Tothenamadı

• ertett.gif

Sakin olun düzelttiler

Hocam benim attığım diyagram ECMWF’in 50 senaryoluk diyagramı. Sanırım GFS zannettimiz mesajınızdan böyle anladım. ECMWF diyagramı zaten GFS gibi kar % değerleri vermiyor ama 850hpada -10 altında senaryo yok

Tothenamadı

• Resmi Gönderi

archives-1987-3-6-6-1.png

Halicin donması için bu senaryo yeterlimidir Sinan Başkan Selam

Uzun süreli olması lazım

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"