İstanbul Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Herkes kabullensin n en iyi mgm her dediği doğru çıkıyor

• Birde şu var 8 Şubatta Ecmwf sulu kar kky gösterirken Mgm ısrarla kar göstermişti ve Mgm başarılı olmuştu

Mgm yoğun kar gösterirse( Bugün değil tabii) şaşırmam

Bence İstanbul göstermese bile Trakya veya Sakarya tarafına gösterebilir bugün veya herhangi bir yerine marmara bölgesinin

• Zaten batı Karadeniz iç ege veya iç Anadolu yoğun kar verirse bir kaç gün sonra marmara dada gözükür yoğun Kar ikonu

Mgm nin elindeki imkanlar başka bir kurum kuruluşlarda olsa şuan ülke olarak çok farklı bilgilere farklı bir meteorolojik sistem üzerinden devam ederdik.

Kurum ve kuruluşlara saygı göstererek daha düne kadar kar yok vb açıklamalar da bulunan şimdi kar ikonu koyan bir yönetim var buna ne demeli

Mgm nin 2017 yılındaki 6 ocak sisteminde 5 günlük haritasına baktın mı (: öncesinden

• Mgm nin 2017 yılındaki 6 ocak sisteminde 5 günlük haritasına baktın mı (: öncesinden

Bakmadım abi o zamanlar 4. Sınıftım sadece havada kar görünce seviniyordum ama abi sende varsa atarmısın o görüntüyü

• Mgm neresi övüyorsunuz bütün modelleri ecmwf den alıyor ecmwf olmasa çöp bi kurum 3 yıl önce yoğun kar yağışi var dedi o gün bırak yağışı tek damladüşmemişti 36 saat sonra gelmişti cephe

• Hocam mgm tartışmayalım , 13 derecede kar ikonu koyan adamları tartışmaya değmez

İşte her doktor iyi değildir. Bir sürü doktor vardır dogru tehis dogru tespit yapan azdır. Ve bu doktorlarda malesef gerektiği makamlarda olamıyor. Mgm de çalışanlar analiz yapanlar bunlara biraz özen göstermeli.

• İşte her doktor iyi değildir. Bir sürü doktor vardır dogru tehis dogru tespit yapan azdır. Ve bu doktorlarda malesef gerektiği makamlarda olamıyor. Mgm de çalışanlar analiz yapanlar bunlara biraz özen göstermeli.

Katılıyorum hocam, böyle polemiklere girmeyi sevmem fakat oraya gelen insanların cidden bu işin ehli olan insanlar olmadığı ve geliş şekillerinin de şüpheli olduğunu düşünüyorum :)